HSV i Füchse lako do novih bodova kod Mindena i Grosswallstadta

Igor Šestak • četvrtak, 11.10.2012.

Iako znatno oslabljeni brojnim ozljedama, rukometaši HSV-a uspješno su prošli gostovanje kod Mindena. Slavili su s visokih 34:22, a u strijelce su se upisali i svi hrvatski rukometaši. U drugoj utakmici večeri također su slavili gosti. Füchse je pobijedio Grosswallstadt s 25:18 i ponovno preuzeo vrh tablice. U toj su utakmici nastupila dva hrvatska rukometaša.

Nakon što je u utorak Rhein-Neckar Löwen u velikom derbiju pobijedio Flensburg, srijeda je donijela gostovanja HSV-a i Füchsea kod Mindena i Grosswallstadta. Gosti su u tim utakmicama opravdali status favorita i bez većih poteškoća stigli do novih bodova. Ovom pobjedom klub iz glavnog grada Njemačke ponovno je postao vodeća momčad lige sa 16 osvojenih bodova, dva više od Löwena, ali je odigrao i dvije utakmice više od svojih pratitelja. Treći je Kiel koji ima čak tri utakmice manje od Berlinčana, dok je HSV trenutno četvrti s pet pobjeda, jednim remijem i jednom porazom u dosadašnjem dijelu Bundeslige.

TSV GWD Minden - HSV Hamburg 22:34 (9:17)

Minden je do utakmice s HSV-om odigrao sedam susreta i osvojio isto toliko bodova. U prošlom su kolu igrači Ulfa Schefverta pobijedili Lübbecke s 32:21 i pokazali da imaju mjesto u prvoligaškom društvu. U toj je utakmici briljirao Slovenac Nenad Bilbija s osam golova, među kojima je bio i odlučujući u posljednjim trenucima utakmice. Ipak, šesti strijelac Bundeslige s 44 postignuta pogotka u toj je utakmici zaradio ozljedu zbog koje je morao propustiti ogled s Hamburgom, a u momčadi nije bilo ni Dalibora Dodera.

Lijewski operirao gležanj

Poljski rukometaš i član HSV-a Marcin Lijewski podvrgnuo se u utorak lakšoj operaciji desnog gležnja kako bi sanirao problem s ukliještenim živcem na mjestu bivše ozljede. Bio je to lakši operacijski zahvat i Poljak će moći nastaviti s treninzima čim mu zacijeli rana. Predviđa se da bi u punom pogonu mogao biti za dva do tri tjedna.

No, još više problema sa slaganjem momčadi imao je Martin Schwalb. HSV-u su već dugo ozlijeđeni Bitter, Carlen i Jansen, a u utorak je operiran i Marcin Lijewski. Nastupiti nije mogao ni Pascal Hens zbog problema s tetivom koljena pa je Schwalb strahovao od ovog gostovanja. Nepotrebno, pokazalo se.

U sastavu HSV-a našli su se Duvnjak, Lacković i Vori. Sva trojica su zaigrala od prve minute, a Vori je bio strijelac prvog gola na utakmici u drugoj minuti. Minden je poentirao preko Aljosche Schmidta i Tescha, a za 2:2 je još jednom zabio hrvatski pivot. Izjednačena utakmica igrala se samo do pete minute u kojoj je bilo 3:3, a onda je krenulo odvajanje HSV-a.

U 7. minuti je svoj prvi gol zabio Duvnjak, a brzo nakon njega i Kraus za 5:3. Uslijedio je period od četiri minute bez golova, a svoju seriju HSV je nastavio golovima Lackovića i Flohra. U 17. minuti Vori je zabio za 10:4, a na 12:5 je povisio Lindberg jednim golom iz sedmerca pa još jednim iz igre. Duvnjak je četiri minute prije poluvremena zabio za 14:6, a s identičnom razlikom se otišlo na odmor (17:9) nakon efikasne završnice prvog dijela.

Koliko god se trudili, igrači Mindena ni u nastavku nisu uspjeli pružiti jači otpor. Otvorili su drugo poluvrijeme s dva uzastopna gola, ali Lindberg, Kraus i Petersen su brzo donijeli HSV-u prednost 21:12. Još su dvaput domaćini uspjeli smanjiti zaostatak na sedam golova, ali bliže od toga nisu stigli. Gosti su u završnici još malo dodali gas i okončali susret s visokih plus 12.

U momčadi HSV-a tri igrača postigla su po šest golova. Od njih je najprecizniji bio Fredrik Petersen koji je iz igre gađao 6/7. Lindberg je pet golova zabio iz sedmeraca, a iz igre je pokušao tri puta te zabio jedan pogodak. Na šest golova se zaustavio i Kraus, ali je prema domaćim vratima pucao čak 11 puta. Od hrvatskih igrača najviše golova je zabio Duvnjak, njih pet, ali mu je za to trebalo čak deset pokušaja. Vori je bio maksimalno racionalan s 3/3, a lošu večer imao je Lacković, koji je od sedam šuteva mrežu pogodio tek jednom.

Odlično je branio HSV-ov vratar Beutler i prikupio 16 obrana (44 posto). Domaći vratar Vortmann obranio je 11 lopti (25 posto). Najraspoloženiji igrač Mindena bio je Oechsler sa šest golova, dok su po četiri zabili Svavarsson i Schmidt.

Minden će nove bodove morati potražiti 20. listopada u utakmici protiv Balingena, dok se HSV sada ponovno okreće Ligi prvaka. U nedjelju ga očekuje gostovanje kod francuskog Montpelliera.

TV Grosswallstadt - Füchse Berlin 18:25 (11:13)

Berlinski Füchse momčad je s najviše odigranih utakmica u Bundesligi. Igrači Dagura Sigurdssona do gostovanja kod Grosswallstadta su na parket izlazili osam puta te ostvarili šest pobjeda i dva remija. Domaćini ove utakmice su zahvaljujući lošim nastupima u dosadašnjim utakmicama došli u vrlo tešku situaciju. Nakon prvih sedam susreta na kontu su imali tek jedan bod, osvojen još u davnom prvom kolu.

S obzirom na stanje na tablici, ali i kvalitetu kadra, Lisice su u ovoj utakmici ponijele ulogu favorita, a odličnom igrom posebno u drugom poluvremenu tu su ulogu i opravdale.

Već u prvih šest minuta Berlinčani su ostvarili veliku dominaciju i poveli s 5:1, a posljednji od tih golova zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević. Grosswallstadt je odgovorio s dva uzastopna gola i privremeno smanjio zaostatak, ali do 20. minute Füchse je pobjegao na 11:5. No, napad gostiju je u završnici poluvremena zakazao i uspio kreirati tek dva pogotka. Domaćini su u tom periodu zabili šest i na odmor otišli s prihvatljivim zaostatkom od dva pogotka.

Drugo poluvrijeme pogotkom je otvorio Patrick Schmidt za 12:13, ali nakon tog pogotka savršeno je proradila gostujuća obrana pa je Grosswallstadt na idući gol morao čekati sve do 45. minute, a vodstvo Füchsea tada je već bilo 19:13. Lisice su kod vodstva 21:16 napravile seriju 4:0 i mirno privele utakmicu kraju, a domaći su s dva pogotka u posljednje dvije minute uspjeli tek ublažiti poraz. Od 32. do 58. minute obrana momčadi iz Berlina primila je tek četiri pogotka te osigurala nova dva boda i uspon na prvo mjesto Bundeslige.

Prvi strijelac Füchsea bio je Jaszka s pet golova, a po četiri su zabili Bult, Richwien i Christophersen. Ivan Ninčević nije odigrao posebno dobru utakmicu te je postigao samo dva pogotka, uz jedan promašeni sedmerac. Denis Špoljarić ponovno je obavljao svoje obrambene dužnosti i pritom zaradio žuti karton i jedno isključenje na dvije minute. U momčadi Grosswallstadta po četiri gola su zabili Spatz, Graubner, Holst i Schmidt.

Izlaz iz krize momčad Petera Davida tražit će u devetom kolu protiv Gummersbacha, dok Füchse Berlin iduću utakmicu igra u Ligi prvaka u nedjelju kod Pick Szegeda.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938