Bez ozlijeđenog Vukovića Lübbecke svladao Neuhausen i zasjeo na peto mjesto Bundeslige

Igor Šestak • subota, 13.10.2012.

Klub Nikole Blažička i trenutno ozlijeđenog Drage Vukovića vratio se pobjedničkim navikama u utakmici osmog kola protiv Neuhausena i s nova dva boda skočio na peto mjesto Bundeslige. Svoju su seriju, ali negativnu, nastavili rukometaši Gummersbacha. Poraz od Melsungena četvrti je uzastopni za klub Vedrana Zrnića i Gorana Šprema. Pobjedu je upisao Balingen protiv slabašnog Essena, koji u osam utakmica nije uspio osvojiti nijedan bod.

TuS N-Lübbecke - TV 1893 Neuhausen 29:26 (17:13)

Rukometaši Lübbeckea otvorili su Bundesligu s četiri pobjede u prvih pet kola, ali su nakon tih uspjeha doživjeli dva uzastopna poraza. Očekivani od Füchsea i neočekivani od Mindena. U osmom kolu u goste im je stigao Neuhausen, klub sa samo dva osvojena boda. Domaći trener Genadij Chalepo u ovoj utakmici nije mogao računati na hrvatskog rukometaša Dragu Vukovića zbog ozljede koljena. Prema najavama, Vukovićevo bolovanje trebalo bi potrajati još tjedan ili dva. Svoje mjesto u sastavu zauzeo je vratar Nikola Blažičko.

Gledatelji u Kreissporthalle čekali su na prvi gol svojih ljubimaca do četvrte minute, a Neuhausen je do tada poveo s 2:0. Lübbecke je brzo izjednačio pa se do 25. minute igralo vrlo izjednačeno, a u tom periodu nijedna momčad nije uspjela stvoriti prednost od dva pogotka. Nakon što je Dennis Wilke pogodio za 13:12, gostujući igrač Daniel Reusch je zaradio isključenje na dvije minute, a domaćini su igrača više iskoristili za bijeg na dva gola prednosti. Golovima Wilkea i Svenssona stigli su na plus četiri uoči odlaska na veliki odmor.

Otvaranje nastavka pripalo je Arneu Niemeyeru koji je s dva gola postavio 19:14 u 34. minuti. Neuhausen je uspio nakratko smanjiti zaostatak na tri gola, ali u 41. minuti Niemeyer zabija za 22:17. U narednim minutama domaćini su održavali pet golova prednosti, a u 50. minuti je Tluczynski realizirao sedmerac za plus šest. Gosti su četiri i pol minute prije kraja zabili za minus tri, ali bliže od toga nisu došli.

Prvo ime utakmice bio je Daniel Svennson s osam golova, a Niemeyer je zabio dva manje. Istaknuo se i Wilke s pet golova, od kojih je jedan zabio iz sedmerca. Goste je predvodio Schiller sa šest golova, a po četiri su zabili Schröder i Bader. Vratari nisu imali posebno dobru večer. Gostujući čuvar mreže, Thomas Bauer, obranio je osam lopti, dok su domaći vratari skupili jednu više. Quenstedt je obranio sedam lopti, a Blažičko dvije.

Petom pobjedom u osam utakmica Lübbecke je skočio na vrlo dobro peto mjesto na tablici. Novim porazom Neuhausen je ostao među tri najslabije momčadi u ligi.

MT Melsungen - VfL Gummersbach 32:27 (13:9)

Do ovog kola susjedi na tablici, Melsungen i Gummersbach, odradili su međusobni okršaj u Rothenbach Halle u Kasselu, a do pobjede su stigli domaćini s prilično uvjerljivih 32:27. Melsungen je tom pobjedom izbio ispred Gummersbacha, koji je doživio četvrti uzastopni poraz i trenutno je na slabom 14. mjestu na tablici. U redovima poražene momčadi zaigrali su i hrvatski rukometaši, Vedran Zrnić i Goran Šprem.

Melsungen je poveo s 2:0 golovima Dannera i Allendorfa, a prvi gol za Gummersbach postigao je Šprem u petoj minuti. Za goste je izjednačio Kopčo, a za 3:3 strijelci su bili Vučković kod domaćih i Pfahl kod gostiju. Bilo je to posljednje izjednačenje na utakmici. Melsungen se odvojio serijom 3:0, a u posljednjim minutama prvog poluvremena je stigao i do prednosti od četiri gola.

Početak drugog poluvremena donio je novu seriju domaćih koji su s tri uzastopna gola poveli sa 16:9. Gostima nikako nije polazilo za rukom smanjiti zaostatak sve do 54. minute kada Zrnić i Pfahl smanjili zaostatak na tri pogotka. No, tada su u kratkom vremenskom razmaku isključenja zaradili Zrnić i Kopčo, Karipidis je mirno realizirao dva sedmerca i prednost Melsungena se vratila na pet golova. Do kraja utakmice nije bilo značajnijih rezultatskih promjena pa je Melsungen proslavio svoju drugu ovosezonsku pobjedu.

Karipidis je pokazao savršenu mirnoću u izvođenju sedmeraca (7/7), a utakmicu je završio s osam golova. Fahlgren je zabio šest, a po pet puta su se u strijelce upisali Vasilakis, Vučković i Allendorf. Goste je sa sedam golova predvodio Pfahl, po pet su zabili Schindler i Mahe, dok su hrvatski rukometaši mrežu domaćih vratara pogodili po dva puta. Na vratima Melsungena briljirao je Sandström s 15 obrana, a jednu je dodao Appelgren. Gostujući golmani nisu bili raspoloženi. Ristovski je obranio četiri, a Rezar tri lopte.

HBW Balingen-Weilstetten - TUSEM Essen (29:23) 16:10

Ni nakon osmog kola momčad Essena ne zna za bodove. Osmi uzastopni poraz doživjeli su na gostovanju kod Balingena i ostali prikovani za dno bundesligaške tablice. Balingen su do treće pobjede u prvenstvu vodili Herth s pet te Billek i Gutbrod s četiri pogotka, dok je najbolji u redovima gostiju bio Böhm sa šest pogodaka.

U prvih deset minuta Balingen je poveo s 5:2, a svoju su prednost do odmora digli na plus šest (16:10). Gosti su u 42. minuti smanjili zaostatak na tri gola, ali su u idućih osam minuta igrači Balingena napravili seriju 6:2 i vratili utakmicu u mirne vode te okončali dvoboj sa šest golova prednosti.

Osmo kolo Bundeslige zaključit će u nedjelju Kiel i Göppingen te Lemgo i Magdeburg.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• 280414.10.2012. u 09:01
    Za TuS N-Lübbecke velike zasluge u koncipiranju ekipe ima njihov tehniko Zlatko Ferić iz Slavonskog Broda :D