Uvjerljivim nastupom Kiel preko Göppingena stigao do šeste bundesligaške pobjede

Igor Šestak • nedjelja, 14.10.2012.

Rukometaši Kiela nastavili su s pobjedničkim navikama i u utakmici osmog kola Bundeslige protiv Göppingena. Zebre su slavile s uvjerljivih 36:25 i stigle do šeste pobjede u sedam bundesligaških utakmica, a imaju i jedan remi. U drugoj nedjeljnoj utakmici Magdeburg je potvrdio dobru formu na gostovanju kod Lemga, koji za sada ostvaruje vrlo slabe rezultate.

THW Kiel - Frisch Auf Göppingen 36:25 (18:13)

U svom sedmom bundesligaškom nastupu ove sezone rukometaši Kiela su bez većih problema svladali Göppingen i upisali šestu pobjedu. Na tablici lige trenutno su treći s 13 osvojenih bodova, a ispred njih je Füchse sa 16 bodova iz devet utakmica te Rhein-Neckar Löwen s maksimalnih 14 bodova iz sedam odigranih utakmica. Četvrtim ovosezonskim porazom Göppingen je ostao na sedam osvojenih bodova i trenutno drži osmo mjesto na tablici.

Trener Kiela, Alfred Gislason, u ovoj utakmici nije mogao računati na Arona Palmarssona koji se ozlijedio u utakmici Lige prvaka, dok je gostujući strateg, Velimir Petković, na teško gostovanje stigao bez ozlijeđenog Lobedanka, dok su se Žarko Marković i Maximilian Schubert, oporavili od bolesti u posljednji trenutak. Momir Rnić je bio u sastavu, ali zbog ozljede nije ulazio u igru.

Očekivano, sama utakmica bila je vrlo jednosmjerna. Kvaliteta koju Kiel posjeduje bila je prevelik zalogaj za Göppingen. Već na samom početku Jicha i Ilić su zabili po dva pogotka i u nešto više od četiri minute Kiel je poveo s 5:1. Uz dva gola Haaßa gosti su smanjili zaostatak na jedan gol i uspjeli zadržati priključak do 18. minute. Tada je Schöne zaradio isključenje na dvije minute, a domaći s 8:7 odjurili na 13:7. U 27. minuti Kiel je vodio sa sedam golova razlike, a na odmor je otišao s plus pet zahvaljujući golovima Markeza i Kneulea.

U početnom dijelu drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda je Kiel od 37. do 44. minute ubacio u brzinu više i otišao na osam golova prednosti. Na ulasku u posljednjih deset minuta na semaforu je stajalo 30:20 za domaćine, a do kraja utakmice su Gislasonovi igrači stigli i do plus 11.

Zanimljivo, igrači Kiela su promašili čak pet sedmeraca. Dva je propustio realizirati Vujin, a po jednog Ilić i Jicha. Unatoč tome, Čeh je bio prvi strijelac svoje momčadi sa šest golova, a po pet su zabili Vujin, Ilić i Zeitz. Omeyer je obranio deset, a Palicka tri lopte. Prvo ime gostiju bili su Fontaine i Kneule s četiri pogotka. Vratari Mrkva i Rutschmann obranili su po osam lopti.

Idući nastup u Bundesligi Kiel će imati 21. listopada na gostovanju kod posljednjeg Essena, dok će Göppingen dan ranije ugostiti Lübbecke.

TBV Lemgo - SC Magdeburg 26:28 (9:13)

Prilično različite sezone za sada imaju Lemgo i Magdeburg, klubovi koji su u ovom stoljeću uspjeli osvojiti naslov prvaka Njemačke. Lemgo je u prvih sedam utakmica ubilježio samo dvije pobjede i čak pet poraza, dok je Magdeburg u uzlaznoj putanji te je slavio u četiri utakmice. Međusobni okršaj ovih klubova ponudio je nastavak loših igara Lemga i pozitivnih rezultata Magdeburga. Gosti su slavili s 28:26.

U prvih deset minuta utakmice bilo je više žutih kartona nego golova, ali gosti su bolje krenuli u utakmicu i poveli s 4:1. Vrlo neefikasna utakmica nastavljena je sve do dvadesete minute u kojoj su gosti držali prednost od 7:4. Tada su napokon proradili napadi i u posljednjih deset minuta prvog poluvremena palo je još 11 golova, a vodstvo je cijelo vrijeme bilo u rukama gostiju. Najveću prednost od pet golova imali su u 29. minuti (13:8), a na odmor su otišli s četiri pogotka viška.

Otvaranje nastavka pripalo je Lemgu koji je serijom 4:0 od 35. do 41. minute stigao do izjednačenja 15:15. Gosti su odgovorili serijom 4:1 pa je domaći trener Dirk Beuchler pozvao minutu odmora u 44. minuti. Magdeburg je odolijevao pritisku domaćina i čuvao svoje vodstvo od dva do tri pogotka sve do isteka 53. minute kada je za 23:23 iz sedmerca zabio Zieker. Lemgo je i poveo pa kroz igru gol za gol stigao do prednosti 26:25 u 57. minuti golom Kehrmanna.

Magdeburgu je tada isključen Kneer i činilo se kako Lemgo ima bodove u rukama, ali umjesto da iskoristi igrača više, dozvolio je Magdeburgu da izjednači, a potom i povede preko Fabiana van Olphena u 59. minuti. Lemgo do kraja utakmice nije iskoristio nijedan napad, a Van Olphen je zabio još jedan gol za konačnih 28:26.

Stefan Kneer sa šest golova bio je najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a gol manje je postigao Weber. Kod domaćina se s devet golova istaknuo Finn Lemke, ali njegovoj momčadi to nije bilo dovoljno za pobjedu. Lemgo je trenutno na skromnom 15. mjestu na tablici, dok je Magdeburg ovom pobjedom skočio na peto mjesto s istim brojem bodova kao i Lübbecke, ali s boljom gol-razlikom.

Lemgo će svoj niz od tri uzastopna poraza teško prekinuti u idućem kolu jer mu slijedi gostovanje kod Flensburga. Magdeburg će u devetom kolu ugostiti Wetzlar, momčad koja je do sada osvojila tek bod manje.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938