Alkar poražen na gostovanju u Bedekovčini

Iz Bedekovčine:Mišo Gulić • subota, 13.10.2012.

Zabok je na domaćem terenu protiv Alkara došao do prve prvenstvene pobjede, a izuzev samog otvaranja susreta koje je pripalo gostima, ostatak utakmice je bio jednosmjerna ulica, što će konačnih plus 21 dovoljno dobro potvrditi...

Zabok - Alkar 84:63

Bedekovčina, gledatelja: 300

Suci: Perlić (V. Gorica), Legović, Sušanj (oba Rijeka)

Zabok: Kuga, Pešut (8), Anzulović (5), Lež (22), Bundović (2), Vlaić (7), Črnjević (6), Marić (12), Mustapić (6), Đurkan, Sandrić (4), Diminić (12).
Trener: Dragutin Črnjević

Alkar: Jugo (5), Bilić (5), M. Modrić, S. Modrić (3), Matić 11), Boban, Gaurina (13), Šipić (6), Ivišić 2), Ćurković (1), Župić (15), Kanaet (2).
Trener: Damir Milačić

Skokovi: Zabok 29; Alkar 23

Izgubljene lopte: Zabok 12; Alkar 20

Alkar je u uvodu utakmice bio na tragu igre iz prvog kola kada su uz uvjerljivu igru došli do bodova protiv Križevaca, nakon čega su neobjašnjivo stali te ostatak utakmice praktički proveli "gledajući" kako im domaći bez većih problema pune koš.

Odlično otvaranje imali su Sinjani, agresivnom obranom i brzom tranzicijom u napadu Alkar je sredinom prve četvrtine došao do visokih 13 koševa viška (6:19). Odličnu rolu odradio je Župić, no potom su se probudili i domaći te serijom 12-0, uz dvije trice Mustapića i jednu Leža, utakmicu ponovno vratili u egal (18:19), da bi košem u zadnjim sekundama na prvi dvominutni odmor otišli i s prednošću od 22:20.

Gosti niti u nastavku susreta nisu mogli povezati svoje redove, agresivna zona domaćih u potpunosti je uneredila njihov napad i Zabok je bez većih problema došao ugodnih 31:22, koliko je semafor pokazivao u 15. minuti susreta. Alkar je u vremenu do odlaska na odmor došao na minus pet, međutim, ponovno je kraj četvrtine bio poguban po njihove ambicije, ali i iskusni Lež koji je lakoćom kažnjavao njihove greške za plus 12 nakon prvih 20 minuta (46:34).

Sredinom trećeg perioda Alkar se ponovno vraća u igru, uspjeli su Sinjani povezani dva napada i doći na pet koševa zaostatka (48:43), no nije ovo bila večer sinjskih razigravača. Previše prodanih lopti domaćini nisu propustili iskoristiti, stoga je njihova prednost neumoljivo rasla sve do 66:48 uoči posljednjih deset minuta, čime je utakmica praktički bila i prelomljena.

Sjajni domaćini rutinirano su utakmicu priveli kraju, u nekoliko navrata njihova prednost je iznosila i preko 20 koševa razlike, bilo je tu i krasnih poteza koji su publiku digli na noge, sve u svemu i više nego dovoljno za prvu prvenstvenu pobjedu (84:63).

Prvo ime u redovima domaćih bio je Lež koji je zabio 22 koša, a po 12 su dodali Diminić i Marić, dok su u redovima Alkara najbolji bili Župić s 15, Gaurina s 13 te Matić s 11 koševa.