Zagreb i Đuro Đaković ostali na savršenom učinku

Mišo Gulić • ponedjeljak, 15.10.2012.

Drugo kolo A-1 košarkaške lige proteklo je u relativno mirnom tonu, rezultatski redom uvjerljive pobjede, no vrlo lako je sve moglo otići i u drugom smjeru što letimični pogled na konačne rezultate nikada ne bi dao naslutiti.

Najbolji posao napravili su košarkaši Zagreba i Đure Đakovića koji se jedini mogu pohvaliti sa savršenim učinkom nakon dva odigrana kola, a posebno se to odnosi na Brođane koji su u nevjerojatnoj završnici došli do gostujućih bodova. Vrijednu gostujuću pobjedu upisali su i Križevci kod Dubrovnika, a uvjerljivi domaćini bili su Zabok i Jolly.

Osječki sokol - Đuro Đaković 63:71

Brođani su do pobjede došli nakon što su u većem dijelu utakmice lovili poveći zaostatak, no u zadnjoj četvrtini su "zamijenili" uloge s domaćinima te došli do velike pobjede. Dovoljno je reći kako su domaćini nakon treće četvrtine imali visokih plus 14 (55:41), a pet minuta prije kraja susreta i deset koševa viška (57:47) te da su posljednju četvrtinu Brođani dobili s uvjerljivih 30:8. Prvo ime kod pobjedničke momčadi je bio Marko Batina s 20 ubačaja, dok je na drugoj strani Milan Kolovrat zabio 14, Veljko Budimir 13, a Ivan Tomeljak je postigao 12 koševa.

Dubrovnik - Križevci PF 57:78

Nevjerojatno sličan susret odigran je i u Dubrovniku gdje ponovno domaćin ostao zaleđen u posljednjoj četvrtini. Križevci su na drugo uzastopno gostovanje stigli sa željom da se iskupe ze lošu predstavu protiv Alkara. Tri četvrtine utakmice gledatelji su mogli vidjeti izjednačenu predstavu, no posljednji period u potpunosti je otišao na stranu gostiju (30:9), no s obzirom na iskustvo njihovih igrača tomu se pretjerano niti ne treba čuditi. Prvo ime kod Dubrovnika bio je Pešut s ubačenih 14 koševa, a 12 je dodao i Radić, dok je kod Križevčana Rembert postigao 15, a Grgat 14.

Zagreb - Kvarner 81:60

Problema nije bilo niti za prve favorite i donedavne sudionike Eurolige, košarkaše Zagreba. Njima su u goste stigli Riječani koji su u prvom kolu deklasirali Šibenčane, no ovaj put zalogaj je jednostavno bio prevelik pa su bez većeg otpora bodove ostavili u Trnskom. Već na poluvremenu je prednost domaćih iznosila preko 20 razlike, a igra "mačke i miša" se nastavila i u nastavku pa je Kvarner bio primoran potpisati uvjerljiv poraz od 81:60. Ponovno sjajan u redovima Zagreba bio je James s postignuta 24 koša, a jednako dobar je bio i Perić s 19 te Krapić koji je dodao 16 koševa. Poražene je predvodio Cinac s 15 ubačaja, dok je 10 dodao i mladi Juričić.

Zabok - Alkar 84:63

U Bedekovčini je do prve pobjede stigao i Zabok, no teže nego bi to konačan rezultat mogao sugerirati. Naime, Sinjani su nakon pet minuta igre imali prednost od 19:6, no, potom su stali, napustili dotadašnju strategiju i dopustili domaćinu povratak te na kraju i konačnu pobjedu. Sinjani su u nekoliko navrata dolazili na pet koševa zaostatka, no za nešto više nije bilo spretnosti pa je na samom kraju domaćin iskoristio njihovu predaju te upisao uvjerljivih plus 21 (84:63). Najbolji u redovima Zaboka bio je njihov najbolji igrač, rutiner Rober Lež s ubačena 22 koša, a s druge strane sinjske napade predvodio je Župić sa 15 ubačaja.

Jolly Jadranska banka Šibenik - VROS Darda 79:63

Još jedna rezultatski uvjerljiva pobjeda viđena je i u Šibeniku gdje je Jolly dugo lomio otpor Darde, ali u ključnim momentima stvar je u svoje ruke uzeo Ross, odigrao briljantu utakmicu, bio nerješiva enigma za goste, zbog čega je i pogled na semafor na kon 40 minuta pokazivao pobjedu Jollyja od 79:63. Uz Rossa koji je zabio 27 koševa, odličan je bio i Katura s postignutih 20, dok je kod Darde prvo ime bio Bičvić s 20 koševa.

• Marsonia17.10.2012. u 00:48
    Slažem se, mislim da si to dobro posložio. Jedino je ozlijeda Rimca zabrinjavajuća...navodno je min. mjesec dana out
    Marsonia
  • Obrisan korisnik16.10.2012. u 15:13
    realno su to i 2 najjače ekipe u A-1 ligi. uz njih, među 4 će vrlo vj. biti kvarner i jolly. mislim da Osijek ima dosta dobru ekipu za A-1 ligu (tomeljak, krolo, kolovrat, brnas i onaj amer price) i da bi trebali izboriti ostanak. ali ako im se tomaljak ozlijedi, naje..i su!
  • Marsonia16.10.2012. u 07:24
    Vrijedna gostujuća pobjeda, Osijek će se sigurno podići, imaju i više nego solidnu ekipu, što čini pobjedu ĐĐ još vrijednijom
    Marsonia
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 19:05
    Pobjeda Brođana u Osijeku spada u nevjerovatne rezultate.Tako se iščupati u zadnjoj četvrtini i desetkovani ne događa se često. AOsječani sad poslje svega mogu sagledati svoju realnost. Najprije katastrofa u Dardi pa početnički izgubljena utakmica.