Prva pobjeda bankara, sjajnim drugim poluvremenom Jolly slomio otpor Darde

S Baldekina:Ivana Jurica • nedjelja, 14.10.2012.

Nakon što su na startu prvenstva doživjeli težak poraz u Rijeci (-26), košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik na svom su Baldekinu upisali prvu pobjedu. Sa 79:63 pobijedili su Vrijednosnice Dardu u zanimljivoj utakmici koja je odlučena u drugom poluvremenu.

Jolly – Darda 79:63 (19:18, 16:21, 21:9, 23:15)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 300

Suci: Radojković, Basarić i Jurčević (svi Split)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 2, Oršulić 2, Čakarun 2, Katura 15, Vlaić 3, Vrlika 7, Ross 27, Bubalo, Gabrić 10, Gulam, Baljkas, Butorac 11. Trener: Hrvoje Vlašić.

Vrijednosnice Darda: Turalija, Kujundžić, Meznarić 12, Tešija 1, Šarić 4, Glavinić 2, Bičvić 20, Perajica 12, Mandić, Hrnić 2, Drča, Pandurić 10. Trener: Senad Muminović

Da će to biti njegova večer dalo se naslutiti već u uvodnim minutama utakmice: nije prošlo niti pet minuta, a šibenski Amerikanac Ronald Ross već je zabio osam poena (dvije trice), koševima su se pridružili i kapetan Gabrić i Oršulić za 13:5 sredinom prve dionice igre. Četiri uzastopna koša Bičvića vraćaju goste na nešto manji zaostatak (13:10). U posljednjih 15-ak sekundi četvrtine ušlo se rezultatom 19:15 nakon koša Vrlike, domaćin je imao zadnji napad, nije ga realizirao, ostalo je samo nekoliko sekundi do kraja, Pandurić je šutirao sa svoje polovice i pogodio za 19:18.

Sjajnu je dionicu u drugoj četvrtini odradio Bičvić (13 poena). Njegove dvije uzastopne trice donijeli su vodstvo njegovoj momčadi u 13. minuti (24:23). Držali su gosti stečenu prednost od četiri koša sve do kraja poluvremena – 39:35.

Nastavak susreta ponudio je potpuno drugačije izdanje domaće momčadi. U igru su išli Katura i Vlaić, iz udvajanje prešlo se u preuzimanje, dodatno se podigla razina borbenosti, želje, agresije i odmah se to osjetilo i na rezultatu. 7-0 serijom Jolly otvara četvrtinu (pet koševa Kature), a gosti nakon tri minute bez koša, odgovaraju serijom 6:0, uz dva polaganja Pandurića. Vlašićeva momčad tada uzvraća još većom serijom – 11:0, uz sjajnu obranu, te trice Butorca i Rossa, odnosno dvice Kature, na semaforu u 28. minuti svijetli 53:45. Osam koševa viška bankari su imali i uoči zadnje četvrtine – 56:48.

Četiri koša Kature na otvaranju četvrte četvrtine i domaće vodstvo od 60:48 prisilili su gostujućeg trenera Muminovića da odmah pozove time-out. Nije to omelo domaće košarkaše, koji su nakon nove trice Rossa, ali i zakucavanja Gabrića došli i do +15 (65:50). Stečenu prednost domaćina Darda u niti jednom trenutku nije uspjela ugroziti, pa je na kraju na semaforu svjetlilo 79:63.

Sjajan je bio Ross u redovima Jollyja, postigao je 27 koševa, Katura je ubacio 15, Butorac 11, a Gabrić deset koševa. Kod gostiju, čiji je trener koristio puno manje igrača u igri, najefikasniji je s 20 koševa bio Bičvić, a dvoznamenkasti su bili Perajica i Meznarić (12), te Pandurić (deset).