Bundesliga, 9. kolo, 16.10.2012, 20:15 h
Flensburg
Flensburg 33:22(16:10) Lemgo
Lemgo

Flensburg se lako obračunao s oslabljenom momčadi Lemga i upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu

Igor Šestak • utorak, 16.10.2012.

Prvu utakmicu devetog kola Bundeslige odigrali su Füchse Berlin i Melsungen sada već davnog 12. rujna, a ostale utakmice na rasporedu su ovoga tjedna, od utorka do nedjelje. Prvi su na parket izašli rukometaši Flensburga i Lemga, a u skladu s očekivanjima i pozicijom na tablici, do pobjede je stigla momčad Ljubomira Vranješa.

Do ove utakmice Flensburg je odigrao tek šest bundesligaških susreta i držao je deveto mjesto na tablici s tri pobjede, dva remija i jednim porazom. Taj jedini poraz doživio je u prošlom kolu na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena, a između te utakmice i dvoboja s Lemgom, upisao je pobjedu u Ligi prvaka nad Čehovskim Medvedima. Lemgo je u sezonu ušao vrlo loše te je u prvih osam utakmica osvojio tek četiri boda, što je dovoljno za tek 15. mjesto na tablici.

Djelomično opravdanje za loše igre gostujući trener Dirk Beuchler može pronaći u velikom broju ozljeda pa je tako i na utakmici u Flensburgu na raspolaganju imao tek devet igrača i tri vratara. Trenutno su mu van stroja Hermann, Johansson, Possehl, Schneider, Haenen, Niemeyer i Bechtloff. I tako oslabljena momčad Lemga dobro je ušla u utakmicu i s dva uzastopna pogotka Pekelera povela s 4:2 u šestoj minuti. Domaći su izjednačili golovima Eggerta iz sedmeraca, a onda preko Heinla i Kaufmanna poveli sa 6:4.

Lemgo je još neko vrijeme držao priključak, ali je Flensburg u posljednjih 12 minuta prvog poluvremena iskoristio kvalitetu i širi kadar te napravio seriju 7:3 i otišao na odmor sa šest golova prednosti. Pitanje pobjednika riješeno je već na početku nastavka kada su se domaćini odvojili na plus osam. U 45. minuti Lemgo je smanjio zaostatak na pet golova, ali bliže od toga nije uspio doći. Flensburg je odgovorio serijom 5:1, a do sirene za kraj utakmice podigao je svoju prednost na 11 golova (33:22).

Prvo ime Flensburga bio je Anders Eggert. Uspio je realizirati svih pet sedmeraca svoje momčadi, a još tri pogotka je postigao iz igre. Sedam golova je postigao Lars Kaufmann, a pet Holger Glandorf. Goste je sa šest golova predvodio Patrick Zieker, a po četiri su postigli Hendrik Pekeler i Martin Strobel. Odličan je bio domaći vratar Mattias Andersson s 14 obrana, a još tri je dodao Sören Rasmussen. Dennis Doden na vratima Lemga prikupio je 13 obrana.

Ovom pobjedom Flensburg se popeo na peto mjesto, a još uvijek ima utakmicu manje od klubova koji ga prate - Magdeburga, Lübbeckea, Wetzlara i Hannovera. Budući da je u dosadašnjem dijelu prvenstva izgubila četiri boda, Vranješova momčad trenutno gleda u leđa Füchseu, Löwenu, Kielu i HSV-u. Lemgo je i dalje 15., a niz od četiri poraza imat će priliku prekinuti u desetom kolu kada mu u goste stiže Hannover.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938