Nordderby između HSV-a i Flensburga okončan podjelom bodova

Igor Šestak • srijeda, 12.09.2012.

U srijedu navečer odigrane su četiri utakmice rukometne Bundeslige. Najviše pažnje privukao je Nordderby u Hamburgu u kojem su HSV i Flensburg podijelili bodove. Kiel se lako obračunao s Mindenom, a Lübbecke je ubilježio treću ovosezonsku pobjedu protiv Magdeburga. Utakmicu devetog kola unaprijed su odigrali Füchse Berlin i Melsungen te također podijelili bodove.

HSV Hamburg - SG Flensburg-Handewitt 25:25 (14:13)

Veliki derbi njemačkog rukometa u srijedu je igran u O2 Areni u Hamburgu. Domaći HSV je ugostio Flensburg u prvom ovogodišnjem Nordderbyju. Nakon velike borbe svih 60 minuta i neizvjesne završnice, klubovi su se morali zadovoljiti podjelom bodova. HSV-u je to peti osvojeni bod u četvrtoj utakmici Bundeslige, dok je Flensburg isti broj bodova prikupio u tri odigrane utakmice.

Statistika

Hamburg je zabio 51 posto svojih šuteva iz igre (21/41), dok su gosti bili nešto precizniji (22/40). I jedni i drugi su imali po pet sedmeraca. Domaći su realizirali četiri, a gosti tri. Gosti su imali čak 12 minuta isključenja, dok su domaći zaradili tek dva isključenja.

Sva tri hrvatska rukometaša su našla svoje mjesto u početnoj postavi domaćina, a našao ga je i oporavljeni Pascal Hens koji je u drugoj minuti postigao prvi gol na utakmici. Flensburg je u idućem napadu izjednačio preko Eggerta, ali je već u trećoj minuti po prvi put ostao s igračem manje, nakon što je isključen Weinhold. HSV je iskoristio igračku prednost i preko Lindberga i Hensa poveo s 3:1 u petoj minuti.

U idućih deset minuta igralo se gol za gol pa se prednost HSV-a kretala od jednog do dva gola. Za domaće su u tom periodu svoje prve golove postigli Marcin Lijewski i Domagoj Duvnjak, dok su za Flensburg zabijali Lasse Svan Hansen, Mogensen i Weinhold. Nakon Hamburgovog vodstva 6:4, gosti su preko Hansena postigli dva uzastopna gola i izjednačili na 6:6.

Duvnjak i Lindberg nisu dozvolili Flensburgu da povede, a u 18. minuti HSV je prvi put poveo s tri gola prednosti. Za 10:7 je zabio Duvnjak. No, napad domaćih je tada upao u krizu pa su rukometaši Flensburga u idućih šest minuta izjednačili na 10:10. Ipak, u završnici poluvremena HSV je još jednom podigao kvalitetu svoje igre te golovima Lackovića, Lindberga, Hensa i Vorija osigurao vodstvo na poluvremenu.

Na prvi gol u drugom poluvremenu čekalo se sve do 35. minute kada je na 14:14 izjednačio Weinhold. U istoj minuti je na dvije minute isključen Heinl, što su igrači Martina Schwalba iskoristili za novi bijeg na dva razlike. Za 15:14 je zabio Hens, a idući gol je bio djelo Vorija.

Kod rezultata 17:15 za HSV isključen je domaći igrač Mathias Flohr i gosti su vrlo dobro iskoristili igrača više i izjednačili rezultat. U 42. minuti svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Blaženko Lacković, na 19:17 je povisio Duvnjak, ali je nakon toga napad domaćih još jednom upao u krizu. Gosti su golovima Eggerta, Weinholda, Kaufmanna i Mogensena poveli s 21:19.

U 48. minuti Flensburg je na minutu i pol ostao s četvoricom na terenu, a tri minute kasnije Lacković je izjednačio na 22:22. Michael Kraus je vratio vodstvo na stranu Hamburga dvije minute kasnije, a gostujući trener Ljubomir Vranješ je odgovorio minutom odmora. U idućim minutama se ponovno igralo gol za gol.

Flensburg je na Krausov gol odgovorio preko Hansena. Hens je u 58. minuti zabio za 24:23, a ponovno je izjednačio Hansen, ovaj put iz sedmerca. Minutu i pol prije kraja Duvnjak je pogodio za 25:24, ali samo 22 sekunde kasnije izjednačio je Mogensen. U posljednjoj minuti utakmice nije bilo golova pa je prvi Nordderby ove sezone okončan podjelom bodova.

Čak tri igrača su utakmicu okončala sa sedam golova. Kod domaćih Hans Lindberg, a kod gostiju Lasse Svan Hansen i Thomas Mogensen. Hens je derbi okončao sa šest postignutih golova, a učinkoviti su bili i Hrvati. Najraspoloženiji je bio Duvnjak s pet golova, Lacković je zabio tri, a Vori dva. Kod Flensburga su se osim Hansena i Mogensena istaknuli Weinhold i Eggert, svaki s četiri postignuta gola.

HSV iduću utakmicu igra već u subotu na gostovanju kod Hannovera, dok će Flensburg iduću Bundesligašku utakmicu odigrati tek 30. rujna.

THW Kiel - TSV GWD Minden 37:26 (15:10)

Za razliku od svojih rivala koji su se morali namučiti da bi osvojili jedan bod, rukometaši Kiela su se prošetali do svoje treće pobjede u jednako toliko odigranih utakmica. Nova žrtva Zebri bio je Minden, aktualni prvak 2. Bundeslige, koji nije uspio pružiti pravi otpor. Kiel je ovom pobjedom skočio na treće mjesto, ali ima utakmicu manje od drugoplasiranog Rhein-Neckar Löwena i dvije manje od vodećih Lisica iz Berlina.

Zebre su već u početnih deset minuta stvorile prednost od četiri gola, a posebno raspoložen bio je Filip Jicha s tri rana pogotka. Minden je iznenađujuće uspio pružiti otpor u narednim minutama pa je u 21. minuti nakon gola Aleksandra Svitlice na semaforu stajalo 9:8 za domaćine. No, do odmora je Kiel napravio seriju 6:2 i otišao na odmor s komotnih pet golova prednosti.

Gosti su se na pristojnom zaostatku uspjeli držati do 37. minute. Domaći su u tim trenucima vodili s 21:17, ali su u idućih pet minuta odjurili na visokih 29:17 i riješili utakmicu u svoju korist. U samoj završnici su igrači Alfreda Gislasona malo usporili tempo pa su gosti dvoboj završili s 11 golova minusa.

Prvo ime dvoboja bio je Jicha s deset golova, a po četiri su za Kiel zabili Sprenger i Zeitz. Goste je s pet golova predvodio Aljoscha Schmidt. Kiel će iduću utakmicu igrati u nedjelju na gostovanju u Berlinu, dok će Minden dan ranije ugostiti Essen.

TuS N-Lübbecke - SC Magdeburg 29:24 (11:12)

Rukometaši Lübbeckea su u utakmici četvrtog kola uspjeli doći do svoje treće pobjede. Odličnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli su svladati Magdeburg i zauzeti četvrto mjesto na tablici Bundeslige. Magdeburg je ostao na četiri osvojena boda i trenutno drži deveto mjesto. U utakmici su nastupili i hrvatski rukometaši Nikola Blažičko i Drago Vuković.

Domaći rukometaši izrazito su loše ušli u ovu utakmicu. Pogodak nisu uspjeli zabiti sve do desete minute, a Magdeburg je do tada već poveo s 5:0. Ipak, do 16. minute je Lübbecke proigrao u napadu, učvrstio obranu i stigao na samo gol zaostatka. U 20. minuti domaći su izjednačili na 7:7, a u posljednjih deset minuta se igralo vrlo izjednačeno. Domaći nisu uspjeli doći do vodstva, ali su na odmor otišli s prihvatljivim zaostatkom od jednog gola.

Nakon tri minute igre u nastavku Lübbecke je prvi put poveo, a na isteku 39. minute je stekao prednost od dva gola. Magdeburg je uzvratio dobrom igrom u idućih sedam minuta pa je ponovno poveo s golom prednosti. U posljednjih deset minuta ušlo se s rezultatom 21:21, ali su tada domaći drastično popravili svoju igru i odjurili do pobjede 29:24.

Posebno raspoloženi igrači Lübbeckea bili su Wilke i Schöngarth sa šest golova, a pet je postigao bivši Zagrebov igrač Frank Loke. Drago Vuković je postigao jedan gol, a Nikola Blažičko je prikupio tri obrane. Više minuta na vratima domaćih dobio je Quenstedt koji je obranio 14 udaraca. Goste je sa šest golova predvodio Kneer, a pet je postigao Weber. Gostujući vratari prikupili su devet obrana.

Füchse Berlin - MT Melsungen 27:27 (15:16)

Utakmicu devetog kola u srijedu su unaprijed odigrali Füchse Berlin i Melsungen. Gosti su do ove utakmice prikupili tri boda, a u Berlinu su uspjeli prirediti veliko iznenađenje. Klub Denisa Špoljarića i Ivana Ninčevića je u četiri kola prikupio isto toliko pobjeda, ali ipak nije uspio svladati Melsungen.

U prvih 25 minuta utakmice sve se odvijalo u željenom smjeru za Lisice. Njihova prednost je u nekoliko navrata rasla do tri gola, a onda su četiri minute prije kraja prvog poluvremena gosti izjednačili, a sa zvukom sirene i poveli 16:15 preko Nenada Vučkovića. Igrači Melsungena su vodstvo zadržali sve do 44. minute. Tada je berlinski klub ponovno privremeno preuzeo vodstvo, ali se nije uspio rezultatski odvojiti.

Allendorf je u 51. minuti doveo goste u vodstvo 24:23, a Lisice do kraja utakmice više nisu uspjele povesti. Uspjeli su tek održavati neriješen rezultat i dvoboj je završio 27:27. Dvije minute prije kraja gosti su poveli s 27:26 preko Fahlgrena, a bod domaćima je donio Christophersen minutu i 40 sekundi prije kraja.

Christophersen je bio prvi strijelac utakmice s deset golova, a po četiri su za Füchse zabili Laen i Jaszka. Ivan Ninčević je zabio tri gola, a Denis Špoljarić se nije upisao u strijelce. Goste je sa šest golova predvodio Fahlgren, a po pet su zabili Allendorf i Vučković.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik13.09.2012. u 08:19
    istina, makar naslov prvaka u ovoj godini im je vise zelja nego zadani cilj i ocekivanje
  • Obrisan korisnik13.09.2012. u 00:36