Šprem i Zrnić zajedno postigli osam golova u trećoj uzastopnoj pobjedi Gummersbacha

Igor Šestak • nedjelja, 09.09.2012.

Nakon što je Rhein-Neckar Löwen u petak slavio na gostovanju kod Grosswallstadta, u subotu su odigrane još tri utakmice četvrtog kola Bundeslige. Gummersbach je na gostovanju kod Göppingena ubilježio treću uzastopnu pobjedu, uz vrlo dobar nastup dvojice hrvatskih rukometaša. Melsungen je nanio prvi ovosezonski poraz Wetzlaru, dok je Neuhausen uspio izgubiti i četvrtu uzastopnu utakmicu.

Frisch Auf Göppingen - VfL Gummersbach 29:32 (13:14)

Nakon uvodnog poraza od Kiela, Gummersbach je uspio slaviti protiv Mindena i Essena, a dobru je formu potvrdio i u utakmici četvrtog kola na gostovanju kod Göppingena. Igrači Velimira Petkovića u prva su tri kola dvaput poraženi. Na domaćem terenu od RN Löwena te na gostovanju u Berlinu. Jedinu pobjedu do sada ubilježili su protiv Lemga na domaćem parketu u drugom kolu, a na dva osvojena boda ostali su i nakon gostovanja Gummersbacha, u kojem na početku sezone važnu ulogu igraju hrvatska krila Vedran Zrnić i Goran Šprem.

U prvom se poluvremenu igralo vrlo izjednačeno. Gosti su držali vodstvo od jednog ili dva gola do 16. minute kada je prvo vodstvo Göppingenu donio Žarko Marković iz sedmerca. Četiri minute kasnije gosti su ponovno u prednosti i to zahvaljujući pogotku Zrnića, a u idućim su minutama uspjeli stići i do tri gola prednosti preko Andreasa Heymea. Domaći su se uspjeli prije odmora vratiti do izjednačenja, ali je prednost Gummersbachu uoči odmora osigurao Zrnić golom iz sedmerca.

U početnih deset minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol, a minimalnu prednost su i dalje uspijevali zadržati gosti. Novo rezultatsko odvajanje na tri pogotka dogodilo se u 41. minuti kada je Šprem zabio za 20:17. Ipak, uporni domaćini nisu odustajali, već su u idućih sedam minuta uspjeli izjednačiti na 23:23. S izjednačenim rezultatom ušlo se u posljednjih deset minuta, a gosti su napokon uspjeli prelomiti utakmicu šest minuta prije kraja. Golovima Mahea i Krausea su stigli do prednosti 29:26, koju su u narednim minutama i povećali pa je dvije minute prije kraja na semaforu stajalo 32:27 za Gummersbach. Treći poraz Göppingena ublažio je Horak s dva pogotka u posljednje dvije minute.

Prvi strijelac Gummersbacha bio je Krause sa šest golova, a vrlo uspješnu večer imali su hrvatski igrači. Šprem i Zrnić su pobjedi svoje momčadi doprinijeli sa po četiri pogotka, uz razliku da je Šprem sve golove zabio iz igre, dok je Zrnić jedan pogodak zabio sa sedam metara. U redovima Göppingena istaknuo se Horak s osam golova, dok je pet postigao Haaß.

U petom kolu Gummersbach dočekuje Lübbecke. Susret je to u kojem će Zrnić i Šprem zaigrati protiv Nikole Blažička i Drage Vukovića. Göppingen će svoju drugu prvenstvenu pobjedu tražiti na gostovanju kod Neuhausena.

MT Melsungen - HSG Wetzlar 28:25 (11:10)

Rukometaši Melsungena napokon su stigli do prve pobjede u novoj sezoni Bundeslige. Nakon remija s Grosswallstadtom u prvom kolu, doživjeli su dva poraza od RN Löwena i Lemga, a u četvrtom kolu su uspjeli upisati i prvu pobjedu. Žrtvu su našli u rukometašima Wetzlara, koji su nakon prva tri kola imali stopostotni učinak te su u ovom dvoboju imali priliku priključiti se RN Löwenu na vrhu tablice.

Domaći su otvorili susret vodstvom 2:0 i odličnom obranom koja je odolijevala napadima Wetzlara sve do početka osme minute. U prvih deset minuta utakmice gledatelji su mogli vidjeti tek četiri pogotka, ali tada se otvorilo i jednima i drugima. Wetzlar je uspio povesti i doći do tri gola prednosti na isteku 22. minute. Melsungen se uspio oporaviti u idućih šest minuta i izjednačiti na 10:10, a prednost uoči odmora domaćima je donio Felix Danner.

Igrači Melsungena su vodstvo zadržali do 38. minute kada je na 14:14 izjednačio Philipp Müller. U idućih 18 minuta golovi su padali posve ravnopravno na obje strane pa je četiri minute prije kraja na semaforu stajalo 24:24. Tada su domaći uspjeli postići dva uzastopna gola preko Hildebranda i Vučkovića. Za goste je smanjio Harmandić iz sedmerca, ali su domaćini u posljednjoj minuti zabili još dva pogotka i osigurali pobjedu rezultatom 28:25.

U redovima Melsungena najviše su se istaknuli Allendorf i Vučković, svaki sa šest postignutih golova, dok ih je pet postigao Grk Vasilakis. Kod gostiju najefikasniji je bio Steffen Fäth s pet golova, dok je četiri zabio Michael Müller.

TV Neuhausen - TSV Hannover-Burgdorf 31:32 (14:16)

Rukometaši Neuhausena, novaka u Bundesligi, niti nakon četvrtog kola ne znaju za pobjedu, iako su joj svakim kolom sve bliži. U prvom kolu su poraženi od Magdeburga s 11 golova razlike, u drugom kolu od berlinskih Lisica sa sedam golova razlike, a u trećem od Mindena s pet golova razlike. U četvrtom su kolu dočekali Hannover-Burgdorf, koji je na kontu imao dva osvojena boda, te su poraženi s golom razlike. Nastave li tradiciju, u petom kolu protiv Göppingena mogu očekivati prvi bod ili možda bodove.

Gosti su poveli u prvoj minuti golom Mortena Olsena, a nakon izjednačenja na 1:1 vodstvo nisu ispuštali sve do 55. minute utakmice. U 15. minuti je prednost Hannovera narasla na pet golova, a najveća je bila u 22. minuti kada je Olsen pogodio za 13:7. Igrači Neuhausena su do odmora uspjeli smanjiti veliki zaostatak pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom gostiju 16:14.

U prvoj minuti nastavka domaći su došli na gol zaostatka, ali se Hannover u idućih šest još jednom odvojio na osjetniju razliku, kada je Hykkerud zabio za 20:16. Golom Beckera u 45. minuti Neuhausen je još jednom došao na gol zaostatka, ali ni tada nije uspio doći do izjednačenja. Gosti su golovima Jurdsza održavali prednost od dva do tri gola, sve do 52. minute, kada su upali u napadačku krizu. Golovima Beckera i Schrödera Neuhausen je izjednačio, ali ipak nije uspio doći do iznenađenja i svoje prve pobjede u sezoni. Patrail i Mocsai su odveli Hannover-Burgdorf na 32:29 minutu i pol prije kraja i donijeli svojoj momčadi drugu ovosezonsku pobjedu.

Iako je njegova momčad izgubila, junak utakmice bio je Marcel Schiller s 12 pogodaka, a vrlo dobro je za Neuhausen igrao i Becker, koji je dvoboj okončao s osam golova. U pobjedničkoj momčadi su se istaknuli Hykkerud sa sedam te Olsen i Patrail sa šest golova.

Četvrto kolo Bundeslige nastavlja se u nedjelju kada se sastaju Essen i Füchse Berlin te Balingen i Lemgo.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938