Berlinčani slavili u Essenu i preuzeli vrh bundesligaške tablice

Igor Šestak • nedjelja, 09.09.2012.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice četvrtog kola rukometne Bundeslige. Füchse Berlin je slavio na gostovanju kod Essena i s nova dva boda preuzeo vrh tablice. U toj se utakmici s pet golova istaknuo i hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević. U drugoj utakmici Balingen je protiv Lemga stigao do svoje prve pobjede u novoj sezoni.

TUSEM Essen - Füchse Berlin 24:31 (12:17)

Füchse Berlin, trećeplasirana momčad prošlogodišnjeg izdanja Bundeslige odlično je započela novu sezonu. Klub za koji nastupaju i hrvatski rukometaši Denis Špoljarić i Ivan Ninčević, nakon četiri kola ima isto toliko pobjeda te trenutno drži prvo mjesto na tablici, zahvaljujući boljoj gol-razlici od RN Löwena. Na suprotnoj strani tablice nalazi se Essen, koji još uvijek ne zna za bod(ove).

Prva dva gola za goste je postigao Sven-Sö Christophersen i doveo svoju momčad u vodstvo 2:1 u trećoj minuti. Iduća dva gola je zabio Markus Richwien pa je u šestoj minuti Berlin poveo s 4:2. Ivan Ninčević je svoje prve golove na utakmici postigao u 11. i 12. minuti za vodstvo Lisica 7:4, a samo četiri minute kasnije je zabio još dva za 10:6. Prednost od tri do četiri gola gosti su uspješno čuvali od Essena, a do odmora su uspjeli doći i do plus pet. Prvo preko Pevnova u 24. minuti, a onda preko Ikera Romera u posljednjoj minuti prvog dijela.

Füchse Berlin je do šest golova prednosti stigao u 34. minuti golom Ninčevića, a Konstantin Igropulo i Christophersen su u idućim minutama povećali vodstvo na osam golova. Napad Essena u tim trenucima nije uspijevao pronaći put do mreže Berlinčana, a vrlo dobro je branio i vratar Stochl, koji je prikupio 15 obrana. Lisice su prednost do kraja utakmice uspješno čuvale, a u 51. minuti čak i povećale na plus devet. U posljednjim minutama domaći su uspjeli malo ublažiti poraz i završiti na sedam golova zaostatka.

Ninčević je utakmicu okončao s pet golova, od kojih je jedan postigao iz sedmerca. Mogao je biti i uspješniji da nije promašio još dva sedmerca. Kao i on, pet golova je postigao Christophersen, a po četiri su dodali Iker Romero i Bartlomiej Jaszka. Najefikasniji igrač Essena bio je David Breuer sa šest golova, uz realizaciju sa sedam metara 5/7. Po četiri pogotka iz igre zabili su Kropp i Kühn.

U petom kolu Essen gostuje kod Mindena, dok će Füchse Berlin ugostiti aktualne prvake iz Kiela.

HBW Balingen-Weilstetten - TBV Lemgo 29:27 (13:12)

Lemgov ulazak u sezonu ne može se smatrati uspješnim. Momčad koja je prošle sezone osvojila sedmo mjesto u prvenstvu, novu je sezonu otvorila s jednom pobjedom u početne četiri utakmice, a još nije igrala niti s jednom od momčadi koje su prošlu sezonu bile ispred nje na prvenstvenoj ljestvici. Nakon Lübbeckea i Göppingena, dva su boda protiv Lemga osvojili i rukometaši Balingena te ostvarili svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

Početak utakmice je pripao gostima koji su u desetoj minuti došli do vodstva od 4:1 golom Schneidera. Lemgo je vodstvo održavao sve do 23. minute kada su domaćini preko Linigera izjednačili na 10:10. Za potpuni preokret pobrinuli su se Billek i Schlinger koji su Balingenu donijeli vodstvo 12:10. Lemgo je brzo stigao do izjednačenja, a da domaći ipak odu na odmor s vodstvom pobrinuo se Herth, realiziravši sedmerac na isteku 30. minute.

U prvim minutama nastavka igralo se izjednačeno, a momčadi su se izmjenjivale u vodstvu od jednog gola. Od 37. do 41. minute domaći su uspjeli postići četiri uzastopna pogotka i doći do prednosti od 19:16. Kasnije se pokazalo kako su upravo ti trenuci prelomili utakmicu u korist igrača Balingena jer se Lemgo u drugoj polovici drugog poluvremena nije uspio vratiti do izjednačenja. Prednost domaćih je rasla i do pet pogodaka u nekoliko navrata, a Lemgo se tek u samoj završnici uspio približiti na gol zaostatka. Haenen je 23 sekunde prije kraja zabio 27. gol Lemga, a pobjedu Balingena potvrdio je Frank Ettwein pet sekundi prije kraja.

Najbolji strijelac Balingena bio je Billek sa šest golova. Herth je zabio tri iz sedmerca i dva iz igre, dok je četiri pogotka postigao Theuerkauf. Kod gostiju se s osam golova istaknuo Schneider, od kojih je polovicu zabio s linije sedam metara, dok je pet golova postigao Haenen.

Balingen u idućem golu gostuje kod Magdeburga, a Lemgo će svoju drugu pobjedu u sezoni tražiti na domaćem parketu protiv Gummersbacha. Preostale tri utakmice četvrtog kola igraju se u srijedu 12. rujna. Tada je na rasporedu veliki okršaj Hamburga i Flensburga, Kiel dočekuje Minden, a Lübbecke Magdeburg.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938