Bundesliga, 4. kolo, 07.09.2012, 19:45 h
TV Großwallstadt 24:30 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

RN Löwen upisao četvrtu uzastopnu pobjedu i zasjeo na vrh Bundeslige

Igor Šestak • petak, 07.09.2012.

Utakmicom Grosswallstadta i Rhein-Neckar Löwena otvoreno je četvrto kolo rukometne Bundeslige. Pred nešto manje od tri tisuće gledatelja u Frankenstolz Areni slavili su gosti rezultatom 30:24. Četvrta je to pobjeda Lavova u isto toliko utakmica nove bundesligaške sezone pa se momčad Gudmundura Gudmundssona trenutno nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s maksimalnim bodovnim učinkom.

Prije gostovanja u Grosswallstadtu Rhein-Neckar Löwen je odmjerio snage s Göppingenom, Melsungenom i Lübbeckeom te upisao maksimalnih šest bodova uz gol-razliku plus 19. Domaćini ove utakmice su u prva tri kola osvojili tek jedan bod, na otvaranju sezone protiv Melsungena, a u iduća dva nastupa su poraženi od Hamburga i Wetzlara.

Grosswallstadt je prvi došao do pogotka, ali su favorizirani gosti preko Peterssona i Ekdahla du Rietza zabili tri uzastopna pogotka i već u petoj minuti stigli do dva pogotka prednosti. U osmoj minuti je Löwen stigao do tri gola prednosti nakon što je Uwe Gensheimer uspješno realizirao sedmerac.

Od 11. do 14. minute s tri se pogotka za goste istaknuo Andy Schmid i povećao prednost gostiju na visokih 9:4 i natjerao domaćeg trenera Petera Davida na minutu odmora.

Niti nakon kraćeg dogovora igrači Grosswallstadta nisu zaigrali bolje. U 18. minuti je dva uzastopna gola postigao Gensheimer za 12:6, a na plus sedam je povisio Žarko Šešum u 22. minuti. Domaći su postigli dva uzastopna gola preko Schmidta i Spatza, ali kraj poluvremena je ponovno pripao gostima koji su golovima Guardiole, Gensheimera i Ekdahla du Rietza stigli do velike prednosti 17:9.

Drugo poluvrijeme je novim golom otvorio Petersson za visokih plus devet, ali su nakon toga domaći ipak uspjeli malo smanjiti zaostatak. Spatz je u 36. minuti smanjio na sedam golova zaostatka, a u idućim se minutama igralo gol za gol pa je prednost Lavova varirala između sedam i osam golova.

U 45. minuti je Holst pogodio za 18:23 i činilo se kao da domaćini hvataju priključak, ali su Šešum i Guardiola vratili Rhein-Neckar Löwenu prednost od sedam golova. U posljednjih deset minuta nije bilo značajnijih promjena. Gosti su preko Šešuma u 54. minuti još jednom došli na osam golova prednosti, a utakmicu su završili sa šest golova viška i upisali svoju četvrtu uzastopnu pobjedu na startu sezone te preuzeli prvo mjesto na tablici.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Uwe Gensheimer s 11 golova. Šest je postigao iz igre, a uspješno je izveo i svih pet sedmeraca svoje momčadi. Alexander Petersson je zabio četiri pogotka za pobjedničku momčad, a Schmid, Šešum, Guardiola i Ekdahl du Rietz po tri. Domaće je sa sedam golova predvodio Michael Spatz, a četiri je zabio Maximilian Holst.

U petom kolu Rhein-Neckar Löwen dočekuje Wetzlar, a Grosswallstadt gostuje kod Lemga. Ostale utakmice četvrtog kola na rasporedu su od subote pa sve do srijede.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938