Gummersbach teško do pobjede nad Grosswallstadtom, uvjerljiv poraz Lübbeckea

Igor Šestak • nedjelja, 21.10.2012.

U subotu su odigrane tri utakmice devetog kola rukometne Bundeslige. Gummersbach Vedrana Zrnića i Gorana Šprema teško je stigao do pobjede nad Grosswallstadtom, Lübbecke Nikole Blažička i Drage Vukovića poražen je na gostovanju kod Göppingena, a Minden i Balingen su podijelili bodove.

VfL Gummersbach - TV Grosswallstadt 25:24 (11:11)

Nakon četiri uzastopna poraza Gummersbachu je u devetom kolu u goste stigao Grosswallstadt, momčad koja je u daleko većoj krizi i ima samo jedan osvojeni bod. Izrazito neefikasni početak utakmice pripao je gostima. U prvih deset minuta postignuta su tek tri pogotka, a Grosswallstadt je u 12. minuti poveo s 4:2. Domaćini su golom Vedrana Zrnića u 18. minuti izjednačili na 6:6, ali su sve do kraja prvog poluvremena bili u zaostatku od jednog ili dva gola. Osam sekundi prije velikog odmora na 11:11 je izjednačio Pfahl.

Gummersbach je zaigrao bolje na početku drugog dijela i serijom 6:1 stvorio značajnu prednost, ali ju nije uspio zadržati. Uporni igrači Grosswallstadta stigli su do izjednačenja 21:21 u 50. minuti nakon što su postigli četiri uzastopna pogotka. U neizvjesnoj završnici gosti su poveli s 24:23 pet minuta prije kraja, ali do kraja utakmice nisu pronašli put do mreže. Golovima Puticsa i Schindlera Gummersbach je preokrenuo rezultat i stigao do četvrte pobjede u sezoni.

Schindler i Putics bili su najbolji strijelci domaće momčadi s pet postignutih pogodaka, a po četiri su zabili Mahe i Zrnić. Goran Šprem ovoga se puta nije upisao u strijelce. Goste je s pet golova predvodio Köhrmann, a po četiri su zabili Spatz i Thiede.

Frisch Auf Göppingen - TuS N-Lübbecke 29:22 (11:9)

Četvrti ovosezonski poraz doživjela je momčad Lübbeckea na gostovanju kod Göppingena. Nakon prisilne stanke zbog ozljede, svoje mjesto u sastavu Lübbeckea našao je Drago Vuković, ali se nije upisao u strijelce i nije mogao pomoći svojoj momčadi. Hrvatski vratar Nikola Blažičko dijelio je minutažu među vratnicama s Quenstedtom (deset obrana) i uspio obraniti dva pokušaja igrača Göppingena.

U prvom poluvremenu igralo se izjednačeno. Dva pogotka prednosti imali su gosti na početku utakmice, a u završnici prvog dijela do iste su prednosti stigli domaćini. Utakmica je odlučena na početku drugog poluvremena kada je Göppingen napravio seriju 4:1 i odvojio se na pet golova prednosti. Gosti taj zaostatak nisu uspjeli nadoknaditi, a u samoj završnici su dodatno pali i završili utakmicu sa sedam golova minusa.

U dresu Göppingena s osam se golova istaknuo Horak, a po četiri su zabili Beljanski, Schöne i Kneule. Za Lübbecke je šest puta poentirao Svensson, a četiri pogotka je dodao Tluczynski.

TSV GWD Minden - HBW Balingen-Weilstetten 31:31 (19:13)

Zanimljiv dvoboj s dva sasvim različita poluvremena odigrali su Minden i Balingen te na kraju podijelili bodove. u prvih 30 minuta Minden je igrao odlično i postigao čak 19 golova. Na poluvrijeme su domaćini otišli sa šest golova prednosti i činilo se kako su na dobrom putu da upišu svoju četvrtu pobjedu u sezoni.

Ipak, Balingen se probudio u nastavku i uzvratio sa 18 postignutih golova, dok su ih domaćini uspjeli zabiti tek 12. Dvije i pol minute prije kraja utakmice Dalibor Doder je zabio za 31:27, ali su domaćini od tog trenutka ostali bez pogotka. Balingen je uspio režirati veliki povratak i 16 sekundi prije kraja izjednačiti preko Theuerkaufa.

Doder je bio prvi strijelac Mindena s osam golova, a šest je zabio Svavarsson. Goste je sa sedam golova predvodio Herth, a gol manje je zabio Liniger.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938