Marcel Schiller sa zvukom sirene pogodio za veliko iznenađenje u Tübingenu

Igor Šestak • srijeda, 17.10.2012.

Rukometna srijeda u Bundesligi donijela je dva prilično iznenađujuća rezultata. Da je sposoban iznenaditi Wetzlar je već pokazao na početku ove sezone, a u utakmici devetog kola je odnio bodove iz Magdeburga. Dvije su to podjednake ekipe pa taj rezultat možda i ne predstavlja toliko iznenađenje, koliko pravu senzaciju predstavlja remi Neuhausena i Hamburga. HSV je imao sigurno vodstvo pa ga u završnici prosuo i ostao bez važnog boda u borbi za vrh tablice. Nije mu pomogla ni dobra igra Domagoja Duvnjaka koji je postigao sedam golova.

TV 1893 Neuhausen - HSV Hamburg 28:28 (12:16)

Pravu senzaciju priredili su u utakmici devetog kola rukometaši Neuhausena. Momčad koju s klupe vodi Markus Gaugisch u osam je kola osvojila tek dva boda zahvaljujući pobjedi nad posljednjeplasiranim Essenom. Ista ta momčad ove je sezone od Kiela izgubila s 19 razlike, od Magdeburga s 11 razlike, od Berlina sa sedam golova razlike, a onda u devetom kolu odigrala neodlučeno sa HSV-om iz Hamburga.

HSV može tražiti opravdanje za ovaj kiks u teškom rasporedu koji mu svakog tjedna nameće dvije utakmice. Razlog slabije igre može biti i činjenica da su HSV-u ozlijeđeni neki važni igrači poput Bittera, Jansena, Lijewskog, Carlena i Hensa, ali za remi s jednom od najslabijih momčadi lige ipak je teško pronaći pravo opravdanje.

Već po prvih deset minuta igre vidjelo se da HSV nije na pravi način ušao u utakmicu. Domaćini su poveli sa 6:4 i prisilili Martina Schwalba na time-out. U 15. minuti HSV je izjednačio pa se do 22. igralo gol za gol, a onda su gosti napokon ubacili u višu brzinu, napravili seriju 6:2 i otišli na odmor s četiri gola prednosti.

No, nakon odmora su igrači Neuhausena postupno smanjivali svoj zaostatak i u 38. minuti stigli do izjednačenja 18:18. HSV je odgovorio novim odvajanjem sredinom drugog dijela pa je u posljednjih osam minuta ušao s vodstvom 25:21. U tim trenucima nitko nije dovodio u pitanje pobjedu gostujuće momčadi, ali Neuhausen se nije predao. U 55. minuti su domaći smanjili na minus dva, pa nakon pogotka Duvnjaka preko Beckera i Schillera smanjili na samo gol zaostatka. Zabio je tada Lacković za 28:26 vodstvo HSV-a, ali je minutu i pol prije kraja Schröder zabio 27. gol svoje momčadi.

HSV je tada propustio realizirati svoj napad, a Gaugisch je pozvao minutu predaha. Do kraja utakmice je ostalo 37 sekundi, a 2.300 navijača u Paul-Horn Areni u Tübingenu razveselio je Marcel Schiller pogotkom sa zvukom sirene.

Junak Schiller utakmicu je završio sa šest golova (sedmerci 2/2), a prvi strijelac Neuhausena bio je Andreas Schröder s devet golova. Isti broj golova imao je Hans Lindberg u dresu HSV-a, ali je tri zabio iz sedmeraca. Domagoj Duvnjak je dvoboj završio sa sedam golova (šut iz igre 7/10), a pet je zabio Petersen. Igor Vori se ovoga puta nije uspio upisati u strijelce (šut iz igre 0/3), dok je Lackoviću pogodak u 58. minuti bio i jedini na cijelom susretu (šut iz igre 1/2).

Ovaj remi zasigurno predstavlja jedno od većih, ako ne i najveće iznenađenje u dosadašnjem dijelu prvenstva i HSV-u je odnio bod koji će mu itekako nedostajati u borbi s Füchseom, Löwenom i Kielom, klubovima kojima već sada s četvrtog mjesta na tablici gleda u leđa. Neuhausen je pak osvojio svoj treći bod i za korak se približio Lemgu koji na 15. mjestu ima samo bod više.

SC Magdeburg - HSG Wetzlar 24:26 (14:15)

Uzbudljiv dvoboj viđen je u GETEC Areni u Magdeburgu, gdje je istoimeni domaćin ugostio Wetzlar. Momčadi su to koje su dobrim igrama u prvih osam kola zaslužile mjesto u gornjoj polovici tablice, a domaćini su ovaj dvoboj dočekali u vrlo dobrom raspoloženju nakon dvije uzastopne pobjede. Wetzlar je ove sezone kreirao već nekoliko iznenađenja, poput pobjede nad HSV-om i remija s Flensburgom, a nadao se i bodovima s gostovanja u Magdeburgu.

Pred nešto više od četiri i pol tisuće gledatelja domaći su dobro krenuli i poveli s 3:1 u petoj minuti, ali su nakon toga zakazali u napadu i dozvolili gostima seriju od pet uzastopnih golova. Bio je to prvi znak da je pred Magdeburgom teška večer, a trener Frank Carstens je reagirao minutom odmora. Uspjela se njegova momčad pribrati i u 15. minuti smanjiti zaostatak na jedan gol (6:7), ali je ipak ostatak poluvremena provela u zaostatku. Wetzlar je uspješno održavao prednost od jednog ili dva pogotka te na odmor otišao s vodstvom 15:14.

Drugo poluvrijeme je s dva uzastopna pogotka otvorio Grafenhorst pa je Magdeburg napokon izjednačio i poveo. U drugom poluvremenu su napadi bili prilično neefikasni pa se igralo uz mali broj golova. Sve do 45. minute i rezultata 20:20 momčadi su bile izrazito izjednačene. Igralo se gol za gol, a onda je Magdeburg upao u novu krizu, koju su gosti spremno dočekali i golovima Valoa, Reichmanna i Fätha stigli do prednosti 23:20. Magdeburg je pet minuta prije kraja stigao na pogodak zaostatka, ali do novog izjednačenja nije mogao. Valo i Fäth postigli su odlučujuće golove i donijeli Wetzlaru bodove kojima je preskočio Magdeburg na prvenstvenoj ljestvici i zauzeo visoko peto mjesto.

U utakmici s ukupno pedeset pogodaka istaknuo se Kevin Schmidt sa sedam golova. Uspješno je realizirao sva tri sedmerca gostujuće momčadi i postigao još četiri pogotka iz igre. Tobias Reichmann je zabio četiri gola, a Valo i Fäth su se triput upisali u strijelce. Magdeburgu je nedostajalo raspoloženih igrača. Tek se s pet golova istaknuo Andreas Rojewski, a gol manje je postigao Moritz Schäpsmeier.

U idućem kolu Magdeburg gostuje kod Rhein-Neckar Löwena, dok će Wetzlar ugostiti Gummersbach. Bit će to odlična prilika rukometašima trenera Wandschneidera da se dodatno približe vrhu tablice.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938