Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 3. kolo, 24.10.2012, 20:45 h, Montpellier, Stade de la Mosson
Suci: Daniele Orsato, Luca Maggiani, Massimiliano Grilli (svi Italija)

Mišo Gulić • srijeda, 24.10.2012.

Francuski prvak nije uspio pobjedom razveseliti svoje navijače niti u trećem pokušaju, a novi poraz na domaćem terenu uručio im je Olympiakos golom u sudačkoj nadoknadi i to nakon što se vratio iz minusa.

Marco Estrada
62'

Suleyman Camara
68'
6
Joris Marveaux
85'
Djamel Abdoun
60'
11
Kostas Mitroglou
70'
25
Charalambos Lykogiannis
88'
Leonardo Jardim

Zasigurno su navijači Montpelliera poslije gostujućeg boda iz susreta sa Schalkeom bili uvjereni da i za njihove ljubimce dolaze bolji dani, no prerano zatvaranje utakmice nakon vodstva im se obilo o glavu pa su se bodovima radovali Grci.

Francuzi su bolje ušli u susret, lopta je više vremena boravila u njihovim nogama, no izuzev ne tako opasnih udaraca Mouniera i Belhande, ništa značajnije im ta njihova inicijativa nije ponudila, dok s druge strane Grci nisu imali čak niti to.

Jedini grčki udarac vrijedan spomena u prvom dijelu bio je Machadov u 38. minuti koji je završio izvan okvira gola. Najbolja prilika u tom dijelu utakmice viđena je u 42., Charbonnier se izborio za jednu loptu unutar kaznenog prostora, ali siguran je bio vratar Olympiacosa Carroll.

Nakon svega pet minuta igre u nastavku Francuzi su ipak došli do vodstva. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Charbonnier koji je snažno odapeo s 12 metara i tako ostavio vratara gostiju bez ikakve šanse da spasi svoja vrata. Veliku priliku imali su i Grci u 56. nakon odlične kombinacije Modesta i Fustera, no potonji nije uspio zabiti pored nepotrebno istrčalog vratara domaćih.

Domaći su u narednim minutama uputili još nekoliko dalekometnih pokušaja, a potom se neobjašnjivo povukli , za što su do kraja grubo kažnjeni. Grci su taj poklon objeručke prihvatili te u 73. došli do izjednačenja kada je nakon podužeg golgeterskog posta zabio Torosidis, istina uz malo sreće.

No, pravi šok za domaće uslijedio je u prvoj minuti sudačke nadoknade. Naime, Bedimo je dugačkom loptom pronašao Abdouna koji ubacuje u kazneni prostor domaćih gdje se najspretnijim pokazao Mitroglou čiji udarac završava u mreži domaćih za 1:2 i potpuni preokret.

szólj hozzá: Montpellier vs Olympiakos 1:2 GOAL HIGHLIGHTS