Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 3. kolo, 24.10.2012, 20:45 h, London, Emirates Stadium
Suci: Jonas Eriksson, Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (svi Švedska)

Mišo Gulić • srijeda, 24.10.2012.

Nakon dvije uvodne pobjede Arsenal je na svom stadionu poražen od Schalkea koji je veći dio utakmice bio podređen, no u završnici su uspjeli iskoristiti neopreznost domaćih te tako kući odnijeti sva tri boda i doći na vrh grupe B.

Olivier Giroud
76'
47
Serge Gnabry
83'
23
Andrej Aršavin
83'
Jermaine Jones
46'
27
Tranquillo Barnetta
65'
8
Ciprian Marica
88'

Huub Stevens

Nijemci su se vrlo oprezno postavili u Londonu, strpljivo su čekali svoje prilike, na kraju ih i dočekali u samoj završnici te ih, za razliku od domaćih, i realizirali, što im je poslije slavlja u Pireju druga gostujuća pobjeda.

Prilično sadržajnih bilo je prvih 45 minuta na Emiratesu, no mreže se ipak nisu tresle. Prvi su zaprijetili domaći preko Gervinha u devetoj minuti, a odgovor s druge strane stigao je četiri minute potom kada je vratar Arsenala Mannone očigledno srušio Afellaya, no nije se oglasio glavni sudac utakmice.

Od tog trenutka domaći su u potpunosti zagospodarili terenom, opasno su živjeli Nijemci nakon udaraca Podolskog, Gervinha i Cazorle, ali semafor je i nakon toga pokazivao početnih 0:0. Pred sam odlazak na odmor veliku priliku za goste je imao Huntelaar, Uchida ga je krasno uposlio, ali iz vrlo izgledne situacije Nizozemac puca pored gola.

U nastavku susreta Topnici su nastavili s pritiskom, nekoliko puta i opasno prijetili, dok su Nijemci strpljivo čekali svoju šansu, koju su na kraju krajeva i dočekali u 76. minuti kada je za njihovo vodstvo pogodio Huntelaar.

Primljeni gol kao da je potpuno šokirao domaće, Nijemci su bili ti koji tražili i drugi pogodak, a našli su ga pet minuta prije kraja preko Afellaya koji je tako stavio i "točku na i" ovog susreta.

• Obrisan korisnik25.10.2012. u 11:43
    Koji komedijaš.United ima najbolji napad lige i k tome se u dosadašnjih 8 kola, 14 različitih igrača upisalo u strijelce, al vi arsenalovci i dalje iskompleksirani što je RvP otišao u United, nikako da sjašete. One man team je opis vaše prošle sezone, pa jasno da su moguće zabune.
  • Obrisan korisnik25.10.2012. u 00:55
    A Arsenal je meni sa tim ozljedama postao stvarno sumnjiv. Pa šta pni rade kod pripreme igrača...
  • Obrisan korisnik25.10.2012. u 00:54
    Schalke je sastavio sjajnu ekipu. Uopće me ne čudi ovaj uspjeh. Svaka im čast na transferima zadnje 3-4 sezone. Za male novce su doveli klase kao što su Afellay i Barnetta. Oni bi igrali u svakom klubu.
  • Obrisan korisnik25.10.2012. u 00:24
    Informiraj se, Coquelin je 91' godište, Jenkinson 92', a Gnarby je još mlađi, ima 17. tako da ne kužim ovo "još rade u Arsenalu". Pa oni tek trebaju doć u šansu za igrati prvi sastav, a ti ih već otpisao. Arsenalu je danas bilo ozlijeđeno desetak igrača (oba golmana, Gibbs, Walcott, Chamberlain... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2012. u 23:32
    Kakva komedija taj Arsenal! Od obrane do napada apsolutno ništa ne valja. Glavno da se nakon 6 komada Southamptonu govorilo kao pfff, šta će nam RVP?! Eto šta će vam, napad vam je potentan koliko i družina troprstih ljenivaca! Ali svaka čast Schalkeu, nanjušili su slabosti i propisno iskažnjavali... [više na forumu]