Bundesliga, 10. kolo, 26.10.2012, 20:15 h
TV Großwallstadt 35:22 Minden
Minden

Grosswallstadt za prvu pobjedu u sezoni nadigrao Minden s 13 golova razlike

Igor Šestak • subota, 27.10.2012.

U prvoj utakmici desetog kola rukometne Bundeslige Grosswallstadt je ubilježio svoju prvu ovosezonsku pobjedu. S vrlo uvjerljivih 35:22 momčad Petera Davida nadigrala je Minden...

U prvih devet utakmica Bundeslige momčad Grosswallstadta je osvojila tek jedan bod, u prvom kolu protiv Melsungena. Od tada je nanizala osam uzastopnih prvenstvenih poraza i držala pretposljednje mjesto na tablici, a crnom nizu može se pridodati i poraz u trećem kolu Kupa, koji je doživjela ove srijede od drugoligaša Eisenacha. U desetom kolu momčadi Petera Davida u goste je stigao Minden, klub koji je na tablici držao 12. mjesto s osam osvojenih bodova.

Golom Dalibora Dodera gosti su prvi poveli. U prvih osam minuta igralo se gol za gol, a kod rezultata 4:4 domaćini su prvi put uspjeli stvoriti prednost od dva pogotka. Precizni su bili Holst iz sedmerca i Spatz iz igre. Gostujući napad je upao u krizu pa su rukometaši Grosswallstadta nastavili svoju seriju i u 13. minuti stigli do vodstva 9:4. Köhrmann je u 16. minuti postavio 12:6 za Grosswallstadt, ali je pola minute kasnije zaradio isključenje. Minden je dvije minute s igračem više iskoristio za seriju 3:1 pa je prednost domaćih smanjena na četiri gola.

No, od 21. minute do kraja poluvremena Minden je zabio tek tri pogotka, a domaći su istom periodu poentirali šest puta i na odmor otišli s vodstvom 19:12.

U nastavku neizvjesnosti oko konačnog ishoda nije bilo. Već u 39. minuti vodstvo Grosswallstadta je naraslo na 11 golova, a deset minuta kasnije Köhrmann je zabio za plus 13. Golom Holsta domaćini su u 57. minuti stigli na 34:19, ali je Minden ipak malo ublažio poraz u samoj završnici.

U momčadi Grosswallstadta s devet se golova istaknuo Thiede, sedam je zabio Holst, šest Spatz, a pet Köhrmann. Minden je sa šest golova predvodio Svitlica, a pet je zabio Aljoscha Schmidt.

Ovom pobjedom Grosswallstadt nije napredovao na ljestvici, ali se izjednačio sa 16. Neuhausenom i stigao na bod zaostatka za Lemgom na 15. mjestu. Minden je s tri pobjede, dva remija i pet poraza još uvijek 12., ali bi mogao pasti u poretku kada se odigraju preostale utakmice desetog kola. One se igraju u subotu i nedjelju, a na rasporedu su i dva velika derbija. U subotu HSV dočekuje Kiel, a u nedjelju će snage odmjeriti Flensburg i Füchse Berlin.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938