Wetzlar nadigrao Gummersbach i skočio na četvrto mjesto Bundeslige

Igor Šestak • nedjelja, 28.10.2012.

U bogatoj rukometnoj suboti do novih su bundesligaških pobjeda stigli Wetzlar i Lübbecke, klubovi koji trenutno drže iznenađujuće visoke pozicije na tablici njemačkog prvenstva. U okršaju klubova iz sredine tablice od Göppingena je bolji bio Balingen, a Melsungen se lako obračunao s Neuhausenom. U akciji su bili i hrvatski rukometaši, njih čak pet.

Pomalo u sjeni uzbudljivog derbija između HSV-a i Kiela, u subotu su odigrane još četiri utakmice Bundeslige. S dobrim nastupima nastavio je Lübbecke, Wetzlar se novom pobjedom probio na visoko četvrto mjesto na tablici, a uspješni su u svojim dvoranama bili i Balingen te Melsungen.

TuS N-Lübbecke - TUSEM Essen 34:27 (19:11)

Nakon velike pobjede protiv Füchsea u trećem kolu DHB-Pokala, Lübbecke je u svojoj dvorani u desetom kolu Bundeslige ugostio Essen, posljednju momčad na tablici, i nanio joj deseti uzastopni poraz. Svojom šestom pobjedom momčad Genadija Chalepa trenutno je šesta na prvenstvenoj ljestvici.

Sama utakmica nije ponudila previše neizvjesnosti. Već u prvih 17 minuta Lübbecke je stvorio prednost od sedam golova prednosti (11:4). Gosti iz Essena su uspjeli smanjiti zaostatak na pet golova, ali su u posljednjih šest minuta prvog dijela dali tek jedan gol pa su na odmor otišli s minusom od osam golova. Lübbecke je u nastavku sigurno čuvao prednost, a u 40. minuti je došao i do 11 golova viška. U posljednjih desetak minuta gosti su uspjeli donekle ublažiti svoj poraz.

U pobjedničkoj momčadi najviše se istaknuo Wilke sa sedam golova. Jedan manje je zabio Niemeyer, a pet je dodao Gustafsson. Drago Vuković nastavlja svoj povratak nakon ozljede, a u ovoj je utakmici uspio zabiti dva pogotka i zaraditi jedno isključenje. Na vratima Lübbeckea minutažu su dijelili Nikola Blažičko i Dario Quenstedt, a svaki je obranio po šest obrana. Toliko je prikupio i treći Hrvat na ovoj utakmici, Ante Vukas među vratnicama Essena. Najefikasniji igrači gostiju bili su Böhm i Breuer sa sedam golova.

HSG Wetzlar - VfL Gummersbach 38:32 (16:15)

Klub Vedrana Zrnića i Gorana Šprema u prošlom je kolu prekinuo niz poraza, ali mu je gostovanje kod vrlo dobrog Wetzlara donijelo novi neuspjeh. Kai Wandschneider odlično vodi Wetzlar i njegova momčad trenutno drži odlično četvrto mjesto, dok je Gummersbach 13.

Wetzlar je do prve značajnije prednosti stigao nakon devet minuta kada je na semaforu stajalo 6:3, ali su se gosti vratili i u 16. minuti izjednačili na 8:8. Do kraja prvog poluvremena igralo se izjednačeno, a na veliki odmor su minimalnu prednost (16:15) ipak odnijeli domaćini.

U 39. minuti Gummersbach je poveo s dva razlike (22:20), ali je domaća momčad odgovorila s četiri uzastopna pogotka. Gostujući trener pozvao je minutu odmora, ali ni to nije pomoglo njegovim igračima koji su se ubrzo našli u minusu od četiri pogotka. Deset minuta prije kraja gosti su još jednom došli na minus dva, ali je utakmicu riješio Kevin Schmidt s tri uzastopna pogotka.

Schmidt je bio i prvi strijelac utakmice s deset golova (sedmerci 4/5). U momčadi Wetzlara odličan je bio i Michael Müller s devet golova, a sedam je zabio njegov brat blizanac Philipp. Gummersbach je sa sedam golova predvodio Adrian Pfahl, a vrlo dobru večer imao je Zrnić sa šest postignutih golova, od kojih je jedan postigao iz sedmerca. Goran Šprem u strijelce se upisao jednom.

HBW Balingen-Weilstetten - Frisch Auf Göppingen 29:25 (12:13)

U dvoboju klubova iz sredine tablice uspješniji su bili domaćini te su se po učinku izjednačili s njihovim protivnicima.

Gosti su u prvih 30 minuta pokazali više. U 25. minuti su imali vodstvo od tri pogotka prednosti (12:9), a na odmor su otišli s 13:12. No, Balingen je u nastavku zaigrao bolje i realizirao preokret. Već u 38. minuti domaći su poveli s 18:15, u 47. su vodili s 22:18, a do pet golova prednosti su stigli u 53. minuti te zasluženo stigli do četvrte prvenstvene pobjede.

Benjamin Herth zabio je za domaćine osam golova, četiri iz sedmeraca i četiri iz igre, a s pet ga je pratio Schlinger. Najbolji igrači u redovima Göppingena bili su Kneule i Lobedank, također s pet postignutih golova.

MT Melsungen - TV 1893 Neuhausen 36:25 (17:12)

Vrlo uvjerljivi protiv slabog Neuhausena bili su rukometaši Melsungena te nakon devet odigranih utakmica imaju isto toliko bodova. Neuhausen je trenutno 17. s tek tri osvojena boda, a jedan od ta tri su osvojili protiv HSV-a u prošlom kolu.

Utakmica je bila izjednačena do 25. minute kada su domaćini prvi put pobjegli na tri gola prednosti, a onda u završnici poluvremena izgradili prednost od pet poena. Drugo poluvrijeme bilo je lišeno svake neizvjesnosti jer su igrači Melsungena do 43. minute stvorili prednost od devet golova. U 56. minuti imali su najviših 12 golova prednosti, a dvoboj su završili na plus 11.

Prvo ime Melsungena bio je Savas Karipidis s 11 golova (sedmerci 5/5), a sedam je zabio njegov sunarodnjak Alexandros Vasilakis. Kod gostiju se istaknuo Andreas Schröder sa šest golova.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice desetog kola, a najviše pažnje privlači derbi između Flensburga i Füchsea, a zanimljivo bi moglo biti i u okršaju Rhein-Neckar Löwena i Magdeburga.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938