Ross, Butorac i Čakarun predvodili Jolly do druge ovosezonske pobjede

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 27.10.2012.

Nakon što su u prošlom kolu u Slavonskom Brodu izgubili već praktički dobivenu utakmicu, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik na svom su parketu upisali još jednu prvenstvenu pobjedu. Sinjani su do 13. minute bili blizu, u nekim trenucima i u minimalnom vodstvu, a kad se domaćinima, uz ofenzivan skok, otvorio i vanjski šut, nakon +12 na poluvremenu, prednost je u drugom dijelu došla i do 20 koševa i pitanja oko pobjednika više nije bilo. Do pobjede od 96:76 domaćine su vodili razigrani Ross, Butorac i Čakarun.

Jolly JBŠ – Alkar 96:76 (15:18, 29:14, 31:20, 21:24)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 400

Suci: Vovk, Tresoglavić, Katić

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 9, Oršulić, Čakarun 18, Katura 11, Vlaić 3, Vrlika 7, Ross 21, Perković 3, Bubalo, Gulam 5, Baljkas, Butorac 19. Trener: Hrvoje Vlašić.

Alkar: Jugo 10, Bilić 11, M. Modrić, J. Župić 2, S. Modrić 6, Matić 7, Boban 3, Gaurina 3, Šipić 10, Ivišić 10, Ž. Župić 9, Kanaet 5. Trener: Damir Milačić.

Koševima Rossa i Butorca domaćin je na startu došao do vodstva od 7:2. Na pet koševa Butorca odgovara i Matić, za izjednačenje (7:7). S linije slobodnih bacanja četiri puta pogađa potom Čakarun, a Gaurina pogađa tricu za 13:12. Gosti preko Šipića (zakucavanje) i Matića na odmor odlaze s vodstvom od 18:15.

Drugu četvrtinu košem otvara Ivišić za plus pet Alkara (20:15). A onda kreću domaćini: rade seriju 8:0 (po jedna trica Rossa i Vlaića), novu tricu odmah potom ubacuje Ross, s četiri koša nadovezuje se i Čakarun i na semaforu svijetli 32:23. Preko Kanaeta gosti dolaze na minus tri (32:29), ali domaćin opet veže dvije trice (Ross, Butorac), a šibenski Amerikanac zabija i s istekom poluvremena, za 44:32.

Bez kapetana Gabrića

Šibenčani su u susret ušli bez kapetana Tomislava Gabrića. Mladi Drnišanin ovog je tjedna operirao krajnike, pa je na oporavku. Kapetansku je traku ponio još jedan šibenski talent – Josip Gulam.

Dvije trice Dina Butorca Jollyju su u 23. minuti donijela i najveću prednost do tada - +16 (52:36). Raspoložen je i u nastavku bio Čakarun, pa su domaćini nakon još jednog njegova koša došli i do okruglih 20 koševa razlike (67:47). Sjajnu šutersku večer nastavljaju i druga dvojica vanjskih igrača (Gulam, Petković), pa se na predah uoči posljednje četvrtine otišlo rezultatom 75:52.

Domaćin je rutinirano odradio posljednju dionicu igre, gostima nije dozvolio da im značajnije smanje prednost koju su stekli u dotadašnjem dijelu utakmice. Omogućilo je to treneru Vlašiću da prve seniorske minute omogući i Ivanu Perkoviću koji je, vrlo brzo nakon što je ušao u igru, upisao i svoje prve koševe u službenoj seniorskoj utakmici.

Susret je završio pobjedom domaćina 96:76, a sjajna su podrška s tribina svojoj momčadi, ali i cjelokupnoj atmosferi bili Maligani, kojih je pristiglo 70-ak.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Ross s 21, Butorac s 19 i Čakarun s 18 koševa, dok je kod Sinjana najviše postigao Bilić (11), te po deset Jugo, Šipić i i Ivišić.

Obje su momčadi sad na skoru od dvije pobjede i dva poraza. Šibenčane, u sljedećem kolu, čeka gostovanje u Križevcima, dok u Sinj stiže Zagreb.