Bundesliga, 10. kolo, 03.11.2012, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 0:3 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • subota, 03.11.2012.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige Bayern je pobijedio u derbiju u Hamburgu, otklonivši sve dileme oko osvajača bodova na početku drugog poluvremena...

Tradicionalni derbi HSV-a i Bayerna, dvije institucije njemačkog nogometa, pripao je bavarskom divu, koji se tako vratio na pobjedničke staze nakon prošlotjednog poraza od Bayer Leverkusena, prvog u ovosezonskom izdanju Bundeslige.

Obje su momčadi hrabro i dovoljno otvoreno ušle u utakmicu te su gledatelji u Hamburgu mogli uživati u zanimljivom nogometu, a najbliže su pogotku pri rezultatu 0:0 bili Van der Vaart i Ribery.

Mreža Renea Adlera prvi se put zatresla u 40. minuti, kada je hamburškoj obrani pobjegao Toni Kroos. Mladi je Nijemac potom zakomplicirao situaciju, a onda savršeno poslužio Bastiana Schweinsteigera koji glavom u padu šalje loptu u mrežu.

U samo sedam minuta na početku nastavka utakmica je odlučena. Prvo se Thomas Müller našao u izglednoj situaciji, ali se činilo da je otišao previše u stranu, da bi praktično paralelno s gol-linijom prevario Adlera za 2:0. Samo pet minuta poslije Kroos se upisao i u listu strijelaca, silovitim udarcem pod prečku za 3:0.

Momčadi Juppa Heynckesa preostalo je rutinski privesti utakmicu kraju i tako povećati svoju prednost nad prvim pratiteljima na sedam bodova.

Milan Badelj i Mario Mandžukić odigrali su svih 90 minuta, dok Ivo Iličević zbog nedovoljno zaliječene ozljede nije bio u kadru Hamburžana.