Borna Rupnik • subota, 03.11.2012.

Borussia iz Dortmunda još je jednom ostala bez pobjede u Bundesligi. Nije uspjela slomiti otpor Stuttgarta, a potpuno je praznih ruku ostao Olićev i Lakićev Wolfsburg...

Nakon proljetnih 4:4, u jednoj od najboljih bundesligaških utakmica u posljednje vrijeme, Borussia iz Dortmunda i Stuttgart visoko su podigli letvicu očekivanja u subotnje poslijepodne.

Uvodnih je prilika bilo s obje strane, a pogodak žuto-crnih iz desete minute nije priznat zbog Hummelsove uloge pred vratarom gostiju. Problem za Borussijinog trenera Kloppa bila je i ozljeda kapetana Kehla, umjesto kojega je u 20. minuti ušao Leitner.

U 29. minuti nečuvanog su Hummelsa u situaciji sa samo nekoliko metara, iz koje je bilo teže promašiti nego pogoditi, zajedničkih snagama zaustavili vratar Ulreich, prečka i branič Boka. Novu je priliku potom propustio Harnik, a bolje sreće nisu bili ni Götze ni Ibišević pa se na odmor otišlo s "nulom".

I u drugom je poluvremenu momčad iz Dortmunda bila bliže pobjedi, makar je Stuttgart, posebno preko Ibiševića, imao svoje šanse. No mreže se nisu tresle - vratari su uspješno obavljali svoj posao. Prigodu je od 76. minute dobio i Ivan Perišić, koji je ušao umjesto Reusa. Stopostotnu je šansu imao i bivši član Stuttgarta, Schieber, a prečka je goste spasila i u 88. minuti, na udarac Lewandowskog.

Znatno su efikasniji bili Hoffenheim i Schalke. Hoffenheim je dva puta vodio, preko Vollanda i Firmina, koji je pogodio s bijele točke, a Schalke se dva puta vraćao, preko Neustädtera te Uchide, koji je 2:2 postavio u 82. minuti. No, u 89. minuti ušao je Schipplock, koji odmah pogađa za 3:2 i veliko slavlje Hoffenheima.

Hannover je pobijedio Augsburg pogocima Dioufa iz 26. te Stindla iz 85. minute, dok je jedan precizan udarac bio dovoljan Nürnbergu protiv Wolfsburga. Junak dana postao je Gebhart petnaestak minuta prije kraja. Prvi je to poraz Wolfsburga nakon odlaska trenera Magatha i dvije uzastopne pobjede, a Ivica Olić našao je svoje mjesto u udarnoj postavi da bi u 62. minuti bio zamijenjen. Srđan Lakić počeo je na klupi, a na teren je ušao šest minuta prije kraja.

Borussia iz Mönchengladbacha remizirala je s Freiburgom 1:1, nakon što je domaće u vodstvo doveo De Camargo na početku drugog poluvremena. Bod je gostima osigurao Cagliuri s 11 metara.

• Obrisan korisnik03.11.2012. u 18:22
    I bez pogodaka ovo je bio odlican susret Borussie i Stuttgarta, odličan ambijent i jako dobra kombinatorika, kao i uvijek, Borussie. Ne vjerujem ni da će puno plakati za ova dva boda. Perišić redovito dobija ''svoje'' minute kao i premije, odličan klub i pobrali su moje simpatije zauvijek, kako god... [više na forumu]