Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina C, 4. kolo, 06.11.2012, 20:45 h, Constant Vanden Stock Stadium, gledatelja: 16.437
Suci: Antony Gautier, Michael Annonier, Eric Dansault, Philippe Jeanne (svi Francuska)
Anderlecht
Anderlecht
Dieudonne Mbokani 17'
1:0(1:0) Zenit
Zenit

Ante Zovko • utorak, 06.11.2012.

Dominantnom predstavom i pogotkom Dieudonnea Mbokanija Anderlecht je preuzeo treću poziciju u skupini C Lige prvaka pobjedom protiv Zenita u Bruxellesu.

Olexandr Yakovenko
72'
10
Kanu
79'

Danny
46'
3
Bruno Alves
69'
99
Maksim Kanunnikov
77'
Igor Kornejev

Ambiciozna ruska momčad izgledala je bezidejno na Stadionu Constant Vanden Stock i pala na četvrtu poziciju, s bodom manje od Belgijaca dva kola prije kraja. Kako se Malaga plasirala u osminu finala, ove dvije momčadi potući će se s Milanom za vjerojatno drugo mjesto u skupini.

Svjestan da mu je to možda posljednji vlak za europsko proljeće, Anderlecht je agresivno odigrao prvo poluvrijeme i završio ga sa zasluženim vodstvom. Organiziranom igrom po cijelom terenu učinili su Zenit neopasnim i propustili uvjerljivije voditi poslije prvih 45 minuta.

Ključni trenutak dogodio se u 17. minuti. Mbokani odigrava dupli pas s Kljesatanom i prebacuje Malafejeva koji je malo kasnije spasio drugi gol iz Jovanovićeva udarca s ruba šesnaesterca.

Zenit je zagrao bolje u nastavku, ali je isto tako bio blizu primanja novog gola. Witsel je natjerao Prota na veliku obranu, a Jarkovenko je umalo podebljao pobjedu no u tome ga je spriječila prečka. Nakon pritiska gostiju u posljednjim trenucima, belgijski prvak zasluženo je odnio pobjedu.