1. HNL - juniori: Marko Pjaca srušio Zagreb u Veslačkoj, Dinamo uvjerljiv protiv Intera

Ivan Dominik • srijeda, 07.11.2012.

Nakon tri uzastopna nekompletirana kola u 1. HNL za juniore i kadete, konačno je stiglo i jedno kolo koje je odigrano do kraja - 12. kolo. U njemu su viđene četiri pobjede domaćina, jedna manje u gostima te samo jedan remi koji je viđen u Karlovcu između domaće ekipe i Šibenika. Zvijezda kola bio je sjajni igrač Lokomotive Marko Pjaca, dok je u oči upao i Dinamo s ogromnom i nesvakidašnjom pobjedom protiv Intera...

Najinteresantnija utakmica 12. kola 1. HNL za juniore bio je sraz zagrebačkog Dinama i zaprešićkog Intera, u kojoj su se Modri bez Alena Halilovića vratili na pobjednički kolosijek uvjerljivim trijumfom, nakon nekoliko slabijih utakmica. Div iz predgrađa teško je stradao u Maksimiru, rezultatom 8:2, nakon što je već na poluvremenu gubio 6:0. Za prvih šest pogodaka Plavih redom su bili zaslužni: Marko Kolar dvaput, Mumin Nuriši, pa opet dvaput Dino Špehar i jednom Kruno Ivančić.

U drugom su dijelu za Dinamo još zabijali Roko Zvonimir Strika, koji je ušao s klupe, za 7:0 i još jedan džoker s klupe, Marko Kolak, koji je precizan bio za 8:1. Za Žute su zabili Danijel Gudelj za 7:1 iz penala i Filip Merlin, koji je ušao u drugom poluvremenu i u 89. minuti postavio konačnih 8:2. Poniženju Intera tu nije bio kraj jer su Dinamovi kadeti deklasirali svoje zaprešićke vršnjake uz nestvarnih 12:0.

Kolo je započeto u subotu trima utakmicama, a jedna od njih bila je i između solidnog Splita i drugoplasirane Rijeke u Dugopolju gdje je domaća ekipa slavila s 2:1. Splićane su rano i u razmaku od samo tri minute, do 33., u vodstvo golovima doveli Marko Čop autogolom i Mario Pavić. Dok je na drugoj strani krajnji ishod utakmice postavio Rikardo Bagadur u 38. minuti dvoboja. Kadeti Rijeke osvjetlali su ipak obraz svog kluba te su Splitovce svladali 1:0.

Slavonsko-podravski derbi odigrali su u Vinkovcima Cibalia i Slaven Belupo, a taj je susret, kao onaj Splita i Rijeke, završen 2:1 pobjedom domaćina. Također je Cibalia povela 2:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Matu Bajiću, a počasni je pogodak za Slaven Belupo zabio Mario Pejković, koji je ušao u igru i zabio u drugom poluvremenu. U susretu kadeta Cibalia je također pobijedila, ali uz rezultat 2:0.

Subotu su kao prvi dan odigravanja 12. kola zaključile juniorske momčadi Marsonije i Varaždina, u utakmici u kojoj je minimalnom pobjedom bodove uzeo gostujući sastav. I dok su kadeti Varaždina slavili u Slavonskom Brodu s 2:0, juniori toga kluba bili su bolji uz malih, ali dovoljnih 1:0, a domaću je Marsoniju svojim pogotkom srušio Robert Malnar.

Svoju utakmicu 12. kola vodeći je Osijek odigrao još 23. rujna, a naravno, pobijedio je Zadrane rezultatom 3:2. Vodeća ekipa prvenstva povela je 2:0 u prvih osam minuta s dva pogotka Alena Grgića, a na sljedeći se pogodak čekalo sve do 71. minute utakmice, kada je za Zadar smanjio Stipe Perica. Isti je igrač nedugo zatim iz penala i izjednačio, no ne zadugo jer je u 90. minuti pobjedu od 3:2 Osijeku svojim pogotkom donio Stjepan Sabljić. U kadetskoj konkurenciji slavili su također Osječani, bilo je 2:0.

U dobroj formi već neko vrijeme igra i splitski Hajduk, koji je u Sigetu bio bolji od domaćeg Hrvatskog dragovoljca. "Bili tići" pobijedili su Dragovoljce 1:0, a pogodak odluke bio je djelo džokera s klupe Harija Vukasa, mladog Krešimira Jelića, koji je pobjedu Hajduku donio u 76. minuti. Ipak, među kadetima, uspješniji je bio domaći sastav koji je Splićane nadjačao s 3:1.

Karlovac i Šibenik odigrali su miroljubivu utakmicu u kojoj su podijelili bodove u Gradu na četiri rijeke. Završilo je 1:1, a oba gola su zabijena u drugom poluvremenu. Prvi je zabio gost, pet minuta nakon ulaska u nastavak, i to zahvaljujući Filipu Galešiću, dok je za domaće u 87. minuti izjednačio Kristijan Lovrić, čime je donio i bod, odnosno remi, svojim Karlovčanima. U susretu kadeta Šibenik je slavio 1:0.

Posljednju utakmicu za zaključivanje kola odigrali su u utorak Zagreb i Lokomotiva u gradskom derbiju igranom u Veslačkoj. Vrlo uzbudljiv i efikasan dvoboj pomalo je iznenađujuće dobila Lokomotiva, dobivši oba poluvremena rezultatom 2:1. U prvom dijelu je Lokose u vodstvo doveo Admir Mislimi, međutim ubrzo je izjednačio Filip Filipović za Zagreb, no, prednost gostima s Kajzerice do poluvremena je vratio Marko Pjaca.

Vodstvo Lokomotive potom je na 3:1 u 56. minuti digao Matija Čakarun, ali se Zagreb još jednom vraća i smanjuje prednost gostiju još jednim zgoditkom Filipovića, koji je realizirao najstrožu kaznu za Pjesnike. Međutim, to je bilo sve od domaćih jer je pobjedu Lokosa golom za konačnih 4:2 zaključio sjajni Pjaca. Zagrebova mladost ipak je imala razloga za veselje jer je u kadetima domaći sastav nadjačao Lokose s 2:0.

Za kompletiranje prethodna tri kola, ostale su za odigravanje još tri utakmice. Dinamo u sklopu devetog kola igra protiv Rijeke na Kantridi 15. studenog, a u desetom kolu dočekuje Hajduk u derbiju kola, koji se igra ispod južne maksimirske tribine u četvrtak 8. studenog. 11. kolo bit će zaključeno kada se još održe susreti Varaždina i Šibenika na sjeveru Hrvatske (1. prosinca) te Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici (21. studenog).