Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 4. kolo, 07.11.2012, 20:45 h, Estádio Municipal de Braga, gledatelja: 15.388
Suci: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp (svi Njemačka)

Igor Šestak • srijeda, 07.11.2012.

Manchester United teško je došao do četvrte pobjede u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Gubio je na gostovanju kod Brage do 80. minute, a onda do kraja utakmice zabio tri pogotka i osigurao prolazak u drugu fazu natjecanja. Utakmicu je obilježio kraći prekid u drugom poluvremenu zbog nestanka struje, koji je očito dobro došao Englezima.

Helder Barbosa
85'
8
Mossoro
86'
29
Jose Luis
90'+1'
Rio Ferdinand
57'
20
Robin van Persie
64'
2
Rafael
73'
Alex Ferguson

Nakon što je u prošlom kolu nadoknadio dva gola zaostatka i golom Hernandeza slavio protiv Brage s 3:2, Manchester United je morao na gostovanje u Portugal. Bila je 300. utakmica Uniteda u Uefinim natjecanjima, a pobjedu vrijednu prolaska u drugi krug morao je tražiti bez ozlijeđenih Vidića, Kagawe i Jonesa. Sir Alex Ferguson ostavio je na klupi Van Persieja, a u napadu su zaigrali Hernandez i Welbeck te Rooney iza njihovih leđa. Jose Peseiro nije mogao računati na Viniciusa i Cesara, a napad je predvodio Eder, trostruki asistent u prva tri kola Lige prvaka.

Otvaranje utakmice pripalo je Bragi, a prvu opasnost kreirali su u šestoj minuti Ruben Micael i Eder, koji je pucao iskosa a lopta je prohujala paralelno s gol-linijom. Jako blizu vodstva domaćini su došli u 16. minuti kada je sa 16 metara malo pored vrata pucao Ruben Micael. Još korak bliže pogotku Braga je došla u 22. minuti nakon udarca glavom Edera koji je odsjeo na stativi De Geinog gola. Gosti iz Engleske do kraja su poluvremena uspjeli uspostaviti kontrolu nad igrom, u velikoj su mjeri držali posjed lopte, ali nisu uspjeli zaposliti domaćeg vratara Beta.

Samo dvije minute nakon što se drugi put krenulo s centra Braga je došla do kaznenog udarca. Nakon sudara Evansa i Custodija sudac je pokazao na bijelu točku, a sigurni realizator bio je Alan, strijelac dva pogotka na Old Traffordu prije dva tjedna. U idućih osam minuta Manchester nije uspio stvoriti izgledniju priliku, a onda je na stadionu nestalo struje i uslijedila je kraća stanka dok reflektori ponovno nisu zasvijetlili punom snagom.

Prekid je pomogao Manchesteru, koji je u posljednjih deset minuta utakmice uspio realizirati preokret. U 64. minuti Ferguson je uveo Van Persieja, a Nizozemac mu se odužio pogotkom u 80. minuti nakon velike pogreške vratara Beta koji je nepotrebno stajao daleko ispred svojih vratiju. Van Persie je to iskoristio i preciznim udarcem pogodio mrežu. Samo tri minute kasnije Rooney je srušen u kaznenom prostoru, a iako je promašio s bijele točke protiv Arsenala, sam se prihvatio izvođenja udarca. Ovaj put je pogodio i donio prednost Unitedu.

U sudačkoj nadoknadi u strijelce se upisao i Javier Hernandez. Meksikanac je nakon akcije Valencije i Rooneya zaobišao vratara pa si zakomplicirao situaciju, ali je ipak uspio poslati loptu u mrežu. Ovim preokretom Manchester United je došao do tri boda koja mu osiguravaju nastup u drugom krugu Lige prvaka, a Braga će svoj prolaz iz skupine tražiti u utakmicama protiv Cluja i Galatasaraya.

• matbaric08.11.2012. u 09:06
    Moram priznati da sam bio čak i ja skeptičan u vezi RVP-a, ali izgleda da je jedno od jačih pojačanje koje smo doveli. Lijep gol, a što se penala tiče tu se slažem sa El Capitanom.. smijeh i jedan i drugi
    matbaric
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 04:38
    van persie je kralj engleske
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 01:30
    KINGS OF COMEBACKS !!!
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 00:54
    Koji penali, bože sačuvaj... Portugalac pokuša proći kroz Evansa i odbije se. Kaj mu se trebao maknuti s puta? A drugi penal mi je još bolji: em se Rooney bacio dok je još bio pola metra od lopte em je Portugalac čisto izbio loptu.
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 00:21
    @Anton Aus Tirol Tvoj komentar je tipičan komentaru čovjeka koji ne može podnijeti uspjehe Sir Alexa Fergusona i ekipa :) Eto ti Barca, dalje od toga ne znaš.