Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 4. kolo, 07.11.2012, 20:45 h, Stadionul Gruia, gledatelja: 16.232
Suci: William Collum, William Conquer, Martin Cryans (svi Škotska)

Igor Šestak • srijeda, 07.11.2012.

Hat-trickom Buraka Yilmaza Galatasaray je došao do prve pobjede u ovoj sezoni Lige prvaka i svoje prve gostujuće još od 2002. godine. Yilmaz je prvi gol zabio u prvom poluvremenu, a druga dva u drugom, nakon što je za Cluj izjednačio Sougou. Hrvatski napadač Saša Bjelanović odigrao je za Cluj drugih 45 minuta.

Rafael Bastos
31'
19
Saša Bjelanović
46'
10
Diogo Valente
77'
Nordin Amrabat
76'
55
Sabri Sarioglu
89'
26
Semih Kaya
90'+1'
Fatih Terim

Prije dva tjedna rumunjski je Cluj osvojio bod na gostovanju u Istanbulu, a uoči uzvrata došlo je do smjene na klupi. Ioana Andonea zamijenio je Paulo Sergio. Portugalski trener debitirao je uvjerljivom pobjedom u prvenstvu, a protiv Galatasaraya prvi je put u karijeri vodio momčad u Ligi prvaka. Hrvatskog napadača Sašu Bjelanovića ostavio je na klupi, a u vrh napada postavio je Kapetanosa. Fatih Terim morao je slagati prvih 11 bez ozlijeđenog Elmandera, a igrati nije mogao ni Felipe Melo zbog žutih kartona. Turski se trener odlučio za formaciju 4-4-2 s Yilmazom i Bulutom u napadu.

Prvi su zaprijetili Rumunji preko Kapetanosa u 4. minuti, ali Galatasaray se brzo oslobodio njihovog pritiska i u 18. minuti došao do vodstva. Burak Yilmaz iskoristio je centaršut Hamita Altintopa i pogodio gornji kut domaćih vrata. Do kraja prvih 45 minuta, Cluj nije uspio probiti čvrstu obranu gostiju i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Galatasaraya. Dobru priliku imao je u 25. minuti Sougou, ali je pogodio vanjski dio mreže.

U potrazi za pogotkom Paulo Sergio se na početku drugog poluvremena okrenuo Bjelanoviću. Hrvat je u igru ušao umjesto Godemechea, a već u 47. minuti je imao dobru priliku nakon kornera, ali je lopta otišla iznad grede. Šest minuta kasnije uspješniji je bio Sougou i donio izjednačenje rumunjskoj momčadi. Odličnom loptom Senegalca je uposlio Rafael Bastos, a gostujući vratar Muslera bio je nemoćan.

Cluj je krenuo po potpuni preokret, ali u 62. minuti njihov je entuzijazam prizemljio Burak Yilmaz svojim drugim pogotkom. U odnosu na prvi pogodak promijenio se nije ni asistent, još mu je jedan gol namjestio Altintop. Galatasaray se vodstvom 2:1 nije zadovoljio, a nije ni Burak Yilmaz pa je u 74. minuti došao do hat-tricka. Za treći pogodak asistirao mu je Selcuk Inan.

Turci su u posljednjih 15 minuta kontrolirali zbivanja na terenu i bez većih poteškoća priveli utakmicu kraju. Prva je to gostujuća pobjeda Galatasaraya u Ligi prvaka još od 2002. godine, a s ta tri boda su se vratili u borbu za prolazak skupine. Sada imaju četiri boda, kao i Cluj, ali bolji međusobni omjer. Portugalska Braga ima bod manje i borba za drugo mjesto u skupini H mogla bi biti vrlo uzbudljiva do posljednjeg kola.