Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 4. kolo, 07.11.2012, 20:45 h, Mestalla
Suci: Tom Hagen, Dag-Roger Nebben, Magnus Lundberg (svi Norveška)

Damir Žbulj • srijeda, 07.11.2012.

BATE Borisov još je jednom poražen od španjolske Valencije. U susretu četvrtog kola skupine F domaćin je na Mestalli stigao do rezultatski sigurne pobjede, iako su Bjelorusi mogli u završnici iznenaditi...

Ever Banega
67'
16
Nelson Valdez
79'
6
David Albelda
88'
Mihail Sivakov
55'
13
Dmitrij Mozolevski
77'
7
Artem Koncevoj
88'
Viktor Gončarenko

Bjeloruski BATE nakon prva dva kola ovosezonske Lige prvaka bio je apsolutno iznenađenje, uz dvije pobjede od čega je bila jedna protiv minhenskog Bayerna. Prizemljio ih je domaći poraz od Valencije, a upravo su kod Španjolaca na Mestalli u uzvratu morali dokazati kako otvaranje u skupini F nije bila slučajnost i kako imaju znanja i mogućnosti nastaviti s dobrim rezultatima.

Iako je zbog obiteljski problema bio upitan, kapetan Soldado, koji je i zabio sva tri pogotka u prošlom susretu, ipak je zaigrao od prve minute. Goste je naravno predvodio Aleksandr Hleb, ali uspjeli su bez primljenog pogotka izdržati samo 25 minuta.

Bila je to akcija u kojoj je obrana gostiju mogla bolje reagirati. Ubacio je s lijeve strane Tino Costa, primirio je loptu Jonas, ali nespretnom reakcijom braniča otvorio se prostor za udarac kojeg nije propustio iskoristiti. Poentirao je snažnim udarcem iz neposredne blizine i najavio u kojem smjeru će se razviti utakmica.

Samo nekoliko minuta kasnije već je 2:0. Guardado je iznudio, a Soldado smireno realizirao kazneni udarac za ugodno vodstvo, kojim se ušlo u nastavak susreta.

Nije dugo trebalo Valenciji u drugom dijelu da stigne do trećeg pogotka, a iskoristili su još jednu lošu reakciju obrane BATE Borisova. Feghouli je ovaj put bio strijelac. Gosti su se ipak sabrali i brzinski odgovorili preko jedne opasne akcije koju je u pogodak pretvorio Renan Bressan, no do kraja utakmice nisu se rezultatski uspjeli približiti, iako, da je Rodionov zabio iz odlične prilike u 70. minuti, mogla je biti još uzbudljivija završnica na Mestalli.

Pogotovo jer je na 3:2 smanjio Mozolevski sedam minuta prije kraja. Španjolci ipak nisu kompromitirali svoju pobjedu, a drugim pogotkom na susretu Feghouli se u samoj završnici ipak prometnuo u junaka ovog dvoboja.