Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 4. kolo, 07.11.2012, 20:45 h, Allianz Arena
Suci: Ovidiu Alin Hategan, Zoltán Székely, Octavian Sovre (svi Rumunjska)

Damir Žbulj • srijeda, 07.11.2012.

Bayern je i bez Mandžukića u sastavu demolirao francuski Lille, a u partiji u kojoj su postigli čak šest pogodaka istaknuo se Pizarro, postigavši hat-trick, dok je Philipp Lahm upisao tri asistencije...

Toni Kroos
61'
44
Anatolij Tymoščuk
67'
11
Xherdan Shaqiri
72'
Rio Mavuba
46'
9
Tulio De Melo
46'
10
Marvin Martin
72'
Rudi Garcia

Prošlosezonski finalist Lige prvaka u prošlom je kolu slavio na gostovanju kod Lillea pa se identičan ishod istih suparnika očekivao i u Münchenu na Allianz Areni. No, umjesto minimalne pobjede Bayern je doslovno razmontirao francuskog predstavnika s pet pogodaka u njihovoj mreži još u prvih 45 minuta dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić morao je zbog bolesti propustiti ovaj dvoboj, na njegovo mjesto fantastično je uskočio Pizarro, no, Heynckes je imao na raspolaganju i Robbena i Riberyja, ali i ostale svoje njemačke zvijezde.

Krenulo je odlično za prošlosezonskog europskog viceprvaka, a poentirao je Schweinsteiger iz fenomenalno izvedenog slobodnog udaraca s 20-ak metara. Nastavio je Pizarro, koji je odličnu akciju i dupli pas s Riberyjem pospremio u mrežu udarcem s ruba kaznenog prostora, da bi 3:0 na semaforu bilo već na polovici prvog dijela. Ovog puta Robben je izveo slobodan udarac, a lopta se nesretno odbila od Balmonta, koji joj mijenja smjer, vara Landreaua, za potpuni krah gostiju.

Nastavili su do poluvremena Bavarci bez milosti, akciju Lahma po desnoj strani odlično je ispratio Pizarro za 2:0, da bi u režiji istih igrača peruanski napadač zaokružio briljantno izdanje te u 33. minuti upisao Hat-trick, za 5:0 Bayerna, kako se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bila je samo formalnost, a iako je Kalou smanjio rezultat, pogotkom Kroosa, na još jednu, treću asistenciju Lahma, konačna prednsot Bayerna ipak se zaustavila na pet pogodaka. Završilo je za Lille poražavajućih 6:1, koji jednostavno večeras nije imao nikakvog odgovora na odličnu i efikasnu igru Bavaraca.

Svoju priliku za prve bodove Lille će tražiti kod BATE Borisova, dok će Bayern gostovati kod Valencije, što bi mogao biti dvoboj koji će odlučivati o prvom mjestu u ovoj skupini.

• Obrisan korisnik08.11.2012. u 10:35
    @matbaric...hahaha, potpisujem:)!netko je napisao da lille nije dao gol, kao ni dinamo....nije istina.....zabili su BATE-u doma jedan:)
  • matbaric08.11.2012. u 09:13
    Lille i Dinamo trebaju igrati majstoricu ko ne smije igrati sljedeće dvije sezone UFCL...
    matbaric
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 08:32
    Osjecam određenu dozu srece zbog cinjenice da francuski mediji demoniziraju dinamo u dvije zadnje tekme protiv PSGa dok iz svog dvorista salju jos veceg jadnika koji ne samo da gubi protiv Bajerna s 5 golova razlike, vec ga u francuskoj bez problema dobije i bjeloruski predstvanik. Dinamo prosao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 00:56
    Čekaj dok budu igrali Lille i BATE, budemo ostali jedini :)
  • Obrisan korisnik08.11.2012. u 00:46
    sreća da ima ovog lilla ove godine u ligi prvaka, nije dinamo jedini sa 0 bodova i -10 gol razlikom.