Zagreb zadržao stopostotni niz, Darda slomila oslabljene Brođane

Ivor Krapac • ponedjeljak, 12.11.2012.

Odigrano je šesto kolo prvog dijela košarkaške A1 lige, a poslije susreta koji su bili na rasporedu u subotu i nedjelju, i dalje imamo jednu stopostotnu momčad u prvenstvu. Zagreb je u Trnskom potvrdio ulogu favorita protiv Križevaca, odmaknuvši gostima do nedostižne prednosti u završnih 10 minuta. I drugdje je bilo dobrih vijesti za domaćine, s izuzetkom utakmice u Dubrovniku...

Košarkaši Zagreba nastavili su svoj pohod prvim dijelom hrvatskog prvenstva s 83:67 protiv Križevaca u šestom kolu, u nedjeljnom podnevnom terminu u Trnskom. Momčad Danijela Jusupa je šestu pobjedu u isto toliko ovosezonskih utakmica osigurala u posljednjoj četvrtini, u kojoj su se Križevčani držali sve do zaostatka od 64:59 sredinom tog perioda utakmice.

Mravi su u nastavku četvrtine povećali svoje vodstvo na 70:59, a do kraja susreta razlika više nije bila manja od devet poena.

Još uvijek u navikavanju na život bez Hrvoja Perića, s kojim su krenuli u sezonu, Jusupovu momčad u nedjelju je vodio Michael James, s 27 poena, po četiri skoka i asistencije, uz 10/17 iz igre, 7/11 za dvicu i 3/6 za tri poena. Tomislav Petrović imao je 20, a Ante Krapić 12 poena, obojica s po pet skokova, dok je 17-godišnji Karlo Žganec uzeo čak 15 skokova, uz dva poena i četiri asistencije.

Goste je s 15 poena i četiri skoka vukao Ivan Grgat, a njegov imenjak Svoboda pridružio se s 10 poena.

Kao i u Trnskom, i u Dardi je slavila domaća momčad. Đuro Đaković je u Baranji igrao bez Josipa Blajića, Denisa Toromana, Krunoslava Rimca, Petra Živkovića i Bricea Massambe, a Marko Batina je zbog ozljede na parketu proveo samo tri minute, pa je, kada se sve zbroji, igračima koje vodi Senad Muminović put do konačnih 84:62 bio znatno olakšan.

S po devet poena prednosti s koliko su dobili središnje dvije četvrtine, Darda je okrenula zaostatak od 23:17 poslije prvih 10 minuta. Oslabljeni gosti su u završnu dionicu ušli s 12 poena minusa (62:50) i više nisu imali dovoljno snage za povratak.

Mirza Hrnić završio je s 20 poena i pet skokova, Mato Perajica sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije, a Josip Glavinić s 14 poena, pet asistencija i šest osvojenih lopti za pobjedničku momčad. Brođane su vodili Marino Šarlija (16 poena, 12 skokova), Marko Baković (14 poena) i Matej Kljaić (13 poena, tri asistencije).

Jedina utakmica kola u kojoj su slavili gosti odigrana je u Dubrovniku. Osječki sokol došao je do 90:84, a bilo je manje napeto nego će reći završnih šest razlike. Poslije 66:58 za ulasku u posljednjih 10 minuta, Osječani su ubrzo povisili prednost na 76:59, ne dajući domaćima veću nadu da bi se mogli vratiti. Konačnih -6 bilo je najbliže što su Dubrovčani stigli.

Prije toga, Osječki sokol je ključnu seriju napravio u prvoj polovici treće četvrtine. Gosti su na poluvremenu gubili s 45:39, da bi po povratku na parket povezali 14:0, za preokret na 53:45, nakon čega se više nisu osvrtali.

Osječanima je to bila druga ovosezonska pobjeda, a do popravljanja omjera na 2-4 vodili su ih Bruno Šundov (19 poena, devet skokova), Veljko Budimir (15 poena, šest skokova), Toni Brnas (15 poena) i Ivan Tomeljak (14 poena, osam asistencija, četiri skoka, dvije osvojene lopte).

Dubrovčani su pali na 1-5, sada su sami na dnu ljestvice, a u subotu su imali dvojicu dvoznamenkastih strijelaca. Mislav Perić imao je 28 poena i pet skokova, dok se Luka Pešut pridružio sa 17 poena i četiri skoka.

Pored Zagreba i Darde, u šestom kolu su na domaćem parketu slavili i riječki Kvarner 2010 i šibenski Jolly JBŠ.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 13:45
    vidim žganec igra za kk mafiju! šteta da nije otišao u neki drugi klub...a opet...pitanje je bi li u nekom drugom klubu imao minutažu! mali je izvrstan krilni centar, treba mu davati šansu! nakon šarića i brzoje bio je 3.ključni čovjek naše U-18 repke koja je ove godine uzela zlato na EP-u. 15... [više na forumu]