Bjelorusi deklasirali Švicarce

Ivana Strahija • petak, 16.11.2012.

Osim CO Zagreba svoje su utakmice u petom kolu Lige prvaka odradila još četiri kluba. Gostujuću pobjedu upisao je Atletico Madrid, dok je Dinamo na svom parketu uvjerljivo svladao Kadetten.

U Minsku u četvrtak veliko slavlje, nakon što je domaći Dinamo uspio s visokih +10 deklasirati švicarski sastav Kadetten Schaffhausen. Ipak nije izgledalo da će potop Švicaraca biti tolik, s obzirom da je nakon prvih pola sata razlika bila +2 (14:12), u drugom su dijelu Bjelorusi pokazali pravu snagu i napravili uvjerljivu razilku.

Time su ujedno samima sebi poboljšali šanse za prolazak u daljnji tijek natjecanja, s pet bodova bolji su od Zagrebaša i nalaze se na trećoj poziciji tablice skupine D.

Do pobjede je došao i Atletico Madrid, koji je gostovao kod rumunjske Constante. Iako su domaćini vodili većim dijelom utakmice, a na poluvremenu imali +1, bolje drugo poluvrijeme Španjolaca odlučilo je konačni rezultat.

Pobjedom je Atletico Madrid došao na četiri boda i trećeg mjesta tablice, na kojem ima velike šanse i ostati nakon petog kola, jer i Sävehof i Celje pred sobom imaju teške susrete protiv Veszprema odnosno Kiela.