Premiership, 12. kolo, 17.11.2012, 18:30 h
Norwich City
Norwich City 1:0 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • subota, 17.11.2012.

Oslabljen za Waynea Rooneyja, Manchester United nije uspio vratiti se na prvo mjesto Premier lige koje od 12. kola drži njegov gradski rival. Izgubio je 0:1 u Norwichu.

Norwich City iskoristio je ozljedu engleskog reprezentativca i nanizao šestu utakmicu bez poraza. Dobra je to vijest, osim za Manchester City, i za Chelsea koji je danas također kapitulirao.

Prvo poluvrijeme bilo je znatno zanimljivije, izuzev gola, od drugog. Evra je bio jako blizu pogotka za vodstvo u 20. minuti kad je poslije Youngova kornera poslao loptu nekoliko centimetara od gola. Garrido zatim šalje ubacivanje paralelno s Unitedovim golom, ali je ono bilo prebrzo za Holta. Dobro razdoblje Norwicha završava Snodgrassovim prodorom u šesnaesterac, gdje Smalling spašava Crvene vragove kad je Holt namjeravao realizirati akciju.

Van Persie potom promašuje loptu kad mu je Giggs sjajno ubacio u prostor, a Ruddy poslije kornera odbija udarac Younga.

Napadi Manchestera nisu se odlikovali velikom brzinom, pa su Kanarinci uvijek imali dovoljno ljudi kojima bi pokrili šupljine. A onda su u 59. gostima nanijeli veliki udarac. Pilkington se diže i glavom posprema u gol Garridov ubačaj.

Vidjevši da mu momčad u sljedećih deset minuta ne uspijeva stvoriti kvalitetne prijetnje, Alex Ferguson ubacio je Scholesa umjesto Valencije i Welbecka umjesto Hernandeza koji je dobio priliku u početnoj postavi poslije sedam golova u pet zadnjih utakmica.

I oni kao da su se utopili su sivilo engleskog viceprvaka koji se mučio s probijanjem solidne Norwichove obrane. Sve što nije uspjela očistiti ona, hvatao je sigurni Ruddy.

Howson je propustio dokrajčiti goste u 89. izašavši sam pred Lindegaarda, a kako United nije znao postići gol, umalo je to za njega učinio Bassong. Ruddy je to novom odličnom reakcijom izbacio preko prečke.

• Obrisan korisnik18.11.2012. u 19:30
    Nebre se baš svaku okrenut, istina, al da se baš u svakoj mora dobit gol, to je već malo bezveze.
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 04:52
    Pa nemre se baš svaku okrenut... Mnoge manjkavosti su opet izašle na površinu. Brine detalj da ako nema Rooa nema ni živosti. Al ajde, bar mi je drago da je sva frustrirana i jalna bagra ovdje našla malo veselja, nek vam bude! C'mon United!!!
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 22:09
    a zašto ne bi likovali? svaka rit dojde na šekret!
  • Jon Snow17.11.2012. u 22:08