Bundesliga, 12. kolo, 17.11.2012, 18:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 2:0 Schalke 04
Schalke 04

Damir Žbulj • subota, 17.11.2012.

U posljednjem susretu subotnjeg rasporeda 12. kola njemačke nogometne Bundeslige Bayer je u Leverkusenu apsolutno zasluženo s 2:0 svladao Schalke. Sastav iz Gelsenkirchena propustio je tako iskoristiti kiks Bayerna i smanjiti zaostatak za vodećom ekipom...

Nogometaši Huuba Stevensa s oduševljenjem su ispratili gostovanje Bayerna u Nürnbergu, jer su nakon remija vodeće ekipe Bundeslige prednost na vrhu pobjedom u Leverkusenu mogli smanjiti na pet bodova. No, nakon poraza Schalkea Bavarci su zahvaljujući pogotku Mandžukića još i povećali bodovnu razliku za prvim pratiteljem.

Gosti su zaigrali poprilično ofenzivno, ali niti domaći nisu pomišljali na neki eventualni bod nego su kroz igru tražili put do pobjede, što su na kraju uspjeli i ostvariti.

Pokušavali su i Kiessling i Rolfes pa Wollscheid, odnosno Carvajal, a prema osmoj uzastopnoj utakmici bez poraza na domaćem terenu poveo ih je Schürrle, koji je početkom sučeve nadoknade potegnuo jednu kontru, pretrčao u sprintu pola terena i opalio fantastičan udarac s više od 20 metara. I pogodio.

Bio je to vrhunski završetak prvog poluvremena za domaći sastav.

U nastavku je Stevens pokušao uvođenjem Barnette, bivšeg igrača Bayera, ali gostima nije bilo spasa. Lars Bender pogodio je okvir gola na isteku sat vremena igre, samo nekoliko trenutaka kasnije odličnu akciju zapucao je Kiessling, no isti igrač iskupio se u 67. minuti utakmice.

Pogrešku Fuchsa na lijevoj strani terena koristi Castro, odlično proigrava Kiesslinga, koji prolazi čuvara i loptu šalje pored Unnerstalla.

Mogao je Schalke doživjeti potop, da je Kiessling uspio realizirati kazneni udarac, kojeg je skrivio Neustädter ned Schürrleom. Ipak, vratar gostiju spasio je svoju ekipu trećeg pogotka, no, poraz gosti nisu mogli izbjeći.

Kada je Papadopoulos zaradio drugu javnu opomenu i isključenje osam minuta prije kraja, susret je praktički bio zaključen, jer desetorka iz Gelsenkirchena nije više mogla ugroziti pobjedu domaćih.

Sastav iz Leverkusena tako se približio na samo dva boda od Schalkea, trenutno drži petu poziciju, a idućem kolu, nakon susreta u Europskoj ligi s Metalistom, gostuju kod Hoffenheima. Ekipa iz Gelsenkirchena će nakon uzbuđenja u Ligi prvaka i dvoboja s Olympiacosom, u 13. kolu njemačke nogometne Bundeslige ugostiti izuzetno opasni frankfurtski Eintracht, koji je ove sezone skupio identičan broj bodova kao i Schalke.