MAXtv Prva liga, 16. kolo, 18.11.2012, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)

Josip Piršljin • nedjelja, 18.11.2012.

Po vrlo teškom terenu stadiona na Kantridi Rijeka je uspjela pobijediti Osijek s 3:1 i na taj se način popela na treću poziciju MAXtv Prve lige. U posljednjoj utakmici 16. kola istaknuo se Danijel Cesarec s dva pogotka i asistencijom.

Rijeka je puno bolje ušla u ovaj susret i od samog početka počela prijetiti vratima Vargića. Nakon nekoliko dobrih pokušaja domaći su poveli u 13. minuti nakon gužve u šesnaestercu. Gabrić je pucao prema golu, a lopta se odbila do Brezovca koji je uspijeva nekako poslati u mrežu.

Deset minuta kasnije igrači Elvisa Scorije povećali su svoju prednost. Po desnoj je strani prošao Mierzejewski i vrlo lijepo ubacio u sredinu gostujućeg kaznenog prostora gdje je bio Cesarec koji je visoko skočio i glavom "zakucao" loptu u mrežu.

Rijeka je bila puno bolji suparnik i činilo se kako će do kraja poluvremena još više povećati svoje vodstvo, no tada je Osijek smanjio. U 29. minuti Kvržić je bio na desnoj strani i poslao loptu na peterac Rijeke. Glavom je pucao Zubak, loptu je dirao Lisjak, ali je nije uspio zaustaviti da uđe u gol.

Nekoliko minuta nakon osječkog pogotka njihov je trener morao napustiti klupu jer je sudac Gabrilo procijenio kako je pretjerao s prigovorima, te ga je isključio. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo novih golova, domaći su na predah otišli s minimalnom prednošću.

Scorijini igrači su bolje otvorili i nastavak susreta, Kreilach je pogodio spoj stative i vratnice nakon slobodnog udarca sa 17 metara. Što se vrijeme susreta bližilo kraju teren je postajao sve teži i teži, te se više nije igralo toliko otvoreno kao u prvom dijelu.

Pred kraj utakmice, u 87. minuti, Rijeka je definitivno riješila pitanje pobjednika. Cesarec je izveo slobodan udarac s otprilike 20 metara udaljenosti i vrlo lijepo pogodio gornji desni kut vratara Vargića koji je bio na lopti, ali je nije uspio "ukrotiti". Domaći su tako skočili na treće mjesto na tablici.

• Obrisan korisnik19.11.2012. u 00:53
    borbenost po ovakvom terenu na vrhuncu..nije se nimalo osjetio izostanak najboljeg strijelca..sve lagano sjeda na svoje mjesto..SAMO RIJEKA!!
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 23:53
    Brate sereš zbog minusa a držiš monolog preko cijele stranice, i usput pljuješ po svima osim Rijeke. Kaj nije jasno?
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 23:50
    Vargić se kod drugog gola jedva odljepio od terena, ovo je bilo regularno kao tekma protiv Makedonije 2008...
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 23:05
    Kvaliteta nogometa polako se vraća u Hnl što nitko ne može zanijekati, samo da još neki ULJEZI napuste nekad svetu a danas sa sviju strana popljuvanu ligu i Reprezentaciju te da imamo i pošteno suđenje!!! Stadione ćemo već nekako preboljet bitna je bit nogometa!!! AGAINST MODERN FOOTBALL-OLD SCHOOL
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 22:54
    vidim ima dosta, ili barem nekolicina, onih koji ne vole nogomet već ih zanimaju druge stvari, neka, svako ima pravo voljeti što želi, bitno je samo ne nametati drugome svoje.