Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina E, 5. kolo, 20.11.2012, 20:45 h, Farum Park, gledatelja: 17.054
Suci: Antony Gautier, Michael Annonier, Frédéric Cano, Eric Dansault (svi Francuska)

Ivan Dominik • utorak, 20.11.2012.

Najefikasniju utakmicu i jednu od sigurno najsadržajnijih te najinteresantnijih ogleda u ovogodišnjoj Ligi prvaka odigrali su danski Nordsjaelland i ukrajinski Šahtar na karizmatičnom Parken stadionu. Dvoboj su, što s klupe, što otpočetka, upriličila i četiri hrvatska nogometaša odnosno reprezentativca, a isti je obilježen i hat-trickom Luiza Adriana, kao i njegovim nesportskim ili u najmanju ruku bezobraznim potezom...

Anders Christiansen
59'
23
Mario Tičinović
75'
13
Oguzhan Aynaoglu
82'
Douglas Costa
78'
11
Eduardo da Silva
82'
77
Ilsinho
86'
Mircea Lucescu

"Ludu" su utakmicu u Danskoj odigrali domaći Nordsjaelland i ukrajinski Šahtar iz Donecka. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, u kojem je usput rečeno Šahtar bio osjetno bolji i kvalitetniji, došlo je do pravog vatrometa pogodaka i to u vrlo malim vremenskim razmacima. Domaćin je poveo pogotkom Mortena Nordstranda, koji je volejem proslijedio ubačaj Joshue Johna u mrežu Šahtara, no, samo dvije minute potom, događa se vrlo čudna i nesvakidašnja situacija.

Nakon zaustavljene igre glavni sudac utakmice, Antony Gautier, radi podbacivanje kojim je zbog fair playa gostujući igrač Willian trebao loptu vratiti domaćim igračima. On to i čini, međutim, dok su Danci puštali da se vraćena lopta dokotrlja do njihova vratara, brazilski napadač gostiju Luiz Adriano, ne mareći za fer igru, bježi domaćim stoperima, sjurio se potom na vrata Nordsjaellanda i pored vratara i igrača domaćih koji su širili ruke u nevjerici zabija pogodak za izjednačenje ukrajinskog kluba.

No, domaći su brzo preboljeli nesvakidašnji potez Brazilca te su odgovorili na najbolji mogući način - pogotkom. Tri minute nakon Adrianovog zgoditka Kasper Lorentzen iskoristio je asistenciju Jana Mtilige za 2:1 domaćina, ali samo za kratko vrijeme jer je drugo izjednačenje Šahtaru u posljednjim trenucima prvog dijela donio Willian. Isti sveprisutni igrač donio je Ukrajincima i vodstvo početkom nastavka kada je na dodavanje Alexa Teixeire poentirao za potpuni preokret na Parken stadionu.

Poslije tog zgoditka Danci su se potpuno raspali te su četvrti gol primili već u 53. minuti, a egzekutor za veliku prednost Ukrajinaca ponovo je bio Luiz Adriano. Raspoloženi napadač upotpunio je svoj hat-trick devet minuta prije kraja na dodavanje Douglasa, dok je u međuvremenu momčad iz Donecka također bila bolja. Rezultatom 5:2 Šahtar je mirno priveo utakmicu kraju te osvojio trobod kojim je kolo prije kraja faze po skupinama u Ligi prvaka osigurao prolaz dalje.

Svi Hrvati u redovima dvaju klubova ubilježili su nastupe u ovom okršaju. Bivši Hajdukov veznjak Mario Tičinović za dansku je ekipu nastupio od 75. minute zamijenivši strijelca prvog gola utakmice, Nordstranda, dok je Ivan Runje na stoperskoj poziciji Nordsjaellanda odigrao svih 90 minuta utakmice. Darijo Srna također je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo da Silva je bio zamjena za trostrukog strijelca u svojoj momčadi, Luiza Adriana, umjesto kojeg je ušao u posljednjih sedam minuta utakmice.

• The Phantom21.11.2012. u 19:02
    Jako je ružno to izgledalo,a ako su već falili,tribali si se nekako odužit, pustit da odma zabiju sa centra. Ovo im stvarno nije tribalo, igraju jako dobar nogomet,nisu lošiji bili ni od Juvea,ni od Čelze
    The Phantom
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 18:41
    Ne znam zašto ti misliš da ja nisam gledo utakmicu. Ti očito nisi nikad igro nogomet kad misliš da je gol moguće pustit jedino da se svi igrači izmaknu dancu i da ovaj sam ušeta u gol. Pa što ti misliš kako se namještaju utakmice, ne budi naivan.Šahtar nije smio pustit očiti gol jer se za to može... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 11:51
    a ako želite zaraditi na tim proračunatim "sportašima" sve rezerve stavite na ŠAHTAR - JUVENTUS neriješeno, jer na taj način prolaze obje ekipe i mogu imati mentalni mir kakav su sinoć postigli valencija i bayern svojim nepisanim dogovorom, jer tako sad djeluju, postaju malo suptilniji i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 11:15
    šta se čudite. pa tako funkcioniraju "jači" u čitavoj povijesti, to je njihov mentalni sklop. kakav karakter?? cilj opravdava sredstva. koji k se čudite, ugasite te tupave kutije i bavite se životom a ne razmaženim zvijezdicama kojih se maže svim mastima i kremama 24/7 a da 23 sekunde... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 10:27
    I ja mislim da je tu trebo Srna kao kapetan pozvati svoju momcad sebi i ljepo im reci da iduci napad puste dancima