Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina E, 5. kolo, 20.11.2012, 20:45 h, Stadion Juventusa, gledatelja: 39.670
Suci: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarik Ongun, Mustafa Eyisoy (svi Turska)

Ivan Dominik • utorak, 20.11.2012.

Fenomenalnu partiju pružio je torinski Juventus na svom travnjaku protiv aktualnog prvaka Europe - Chelseaja. Stara dama je potpunom dominacijom stigla do velikog trijumfa od 3:0, kojim je Londončane dovela na prag ispadanja već u skupini najjačeg klupskog nogometnog natjecanja...

Martin Caceres
68'
12
Sebastian Giovinco
83'
6
Paul Pogba
89'
Victor Moses
60'
9
Fernando Torres
71'

Roberto Di Matteo

Sraz Juventusa i Chelsea u jednoj od najzanimljivijih utakmica večeri počeo je odličnom igrom Stare dame, koja je mogla povesti odmah na startu susreta kada se u dvije odlične šanse našao švicarski bek Stephan Lichtsteiner. U prvom mu je naletu udarac zaustavljen, da bi u drugom pogodio stativu. Furiozna i mnogo bolja igra Juventusa protegnula se kroz cijelo prvo poluvrijeme; prijetili su Chiellini, Vučinić, Pirlo i drugi, no nikom se nije posrećilo. Sve do 38. minute.

Tada su Talijani još jednom potvrdili kako su dobri u završnicama jer je sjajni i vrlo aktivni Fabio Quagliarella lucidno skrenuo udarac Andree Pirla iz daljine, čime je prevario Petra Čecha i donio 1:0 vodstvo Torinezima. Do kraja poluvremena Juventus je nastavio dominirati, premda su za Plave i z zapadnog Londona opasni i aktivni bili Brazilac Oscar te Eden Hazard i Juan Mata. Međutim, oni su bili bezuspješni pred Buffonom pa je prvi dio ogleda završio minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku je pak, Juventus još dodatno eksplodirao. Chelsea je potpuno "nestao" s terena dok su Talijani konstantno napadali i navirali sa svih strana. Nije bilo neraspoloženog igrača među nogometašima Stare dame, dok Englezi nisu mogli stvoriti gotovo niti jednu opasnu šansu pred golom domaćina. Njihova obrana pak "pukla" je po drugi put na utakmici u 61. minuti kada je mrežu gostiju proparao Arturo Vidal.

Roberto di Matteo pokušao je izmjenama u momčadi malo "probuditi" Chelsea, a u tomu je nakratko i uspio, premda Londončani ni u jednom trenutku nisu bili konkurentni Juventusu. Nova kazna za podređenost i fenomenalnu predstavu Torineza stigla je u 90. minuti kada je Sebastian Giovinco postavio konačnih i uvjerljivih 3:0 za Juve. Torinski je klub ovom pobjedom prestigao aktualnog prvaka Europe na drugom mjestu u skupini te ga je doveo na prag ispadanja već u prvoj fazi Lige prvaka.

• Obrisan korisnik21.11.2012. u 08:09
    Chelsea igra prejadno s obzirom koje igrače ima.
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 07:50
    Hazard je otišao u Chelsea jer je mislio da će lako uzeti Europski Superkup i Svjetsko Klupsko Prvenstvo :) Ima njegova izjava gdje je rekao da navija za Arsenal i da se vidi samo tamo.
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 04:58
    opcenito je nogomet u krizi stopera i branica, danasnji vrhunski stoperi su vise napadaci nego branici, vise zadnji vezni da se bolje izrazim nego stoperi..tipa hummels, pique, pepe, thiago, ramos...nema vise beskompomisnih stopera koji idu glavom na kopacku, tipa jaap stam ili superinteligentnih... [više na forumu]
  • Mrki_Medo21.11.2012. u 01:47
    Stoji to sto si rekao za njegovu igru u zadnje vrijeme, ali covjek je dokazana kvaliteta i ja bi prije reko da je ova njegova kriza posljedica lose igre obrane Chelsea (valjda u svakoj utakmici bar jedan obrambeni igrac ima los dan - da se tako izrazim) i da bi vise trebalo poraditi na poziciji... [više na forumu]
    Mrki_Medo
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 01:27
    cech je primio smijesan gol protiv wigana, bio je jako los protiv liverpoola, kriva procjena kod istrcavanja za 3. juveov gol, na euru protiv grcke katastrofalno pogrijesio, sve u zadnjih 5 mj....ne cini li ti se malo previse gresaka?...nema tu vise nekih spektakularnih utakmica, protiv juventusa... [više na forumu]