Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 5. kolo, 20.11.2012, 20:45 h, Estádio da Luz, gledatelja: 47.065
Suci: Viktor Kassai, György Ring, Robert Kispal, Tamás Bognar, Mihaly Fabian (svi Mađarska)

Ante Zovko • utorak, 20.11.2012.

S trideset udaraca, desetak u okvir, Benfica je pobijedila Celtic 2:1 u petom kolu skupine G Lige prvaka i zadržala izglede za osvajanje drugog mjesta, za koje je u igri još škotski velikan.

Nicolas Gaitan
75'
14
Maxi Pereira
78'

Jardel
90'+2'
Beram Kayal
46'
15
Kris Commons
64'
32
Tony Watt
80'
Neil Lennon

Loša vijest za Portugalce je da moraju biti uspješni na Camp Nou protiv Barcelone koja je pobjedom 3:0 protiv Spartaka osigurala put u drugi krug. Celtic, uz lošiji međusobni omjer, svakako će tražiti protiv Spartaka u Glasgowu.

Ne baš brojni navijači Benfice imali su se čemu veseliti u sedmoj minuti kad je Ola John dohvatio odbijenu loptu i zakucao je za vodstvo. Cardozo je mogao samo žaliti što poslije pola sata nije udvostručio vodstvo. Dobivši loptu u prostor, pucao je pored gola.

Celtic je to odmah kaznio. Samaras na suprotonoj stativi najviše skače i donosi Škotima rezultat koji ih vodi u osminu finala. Lisabonska momčad htjela je pošto-poto na poluvrijeme s prednošću, ali se nije dogodilo. Prvo Lustig spašava goste, Forster potom brani Johnu, a poslije velike gužve i odbijanja lopte, Wilson skreće pokušaj Salvia.

Kako joj je igrala samo pobjeda za ostanak u igri za drugo mjesto, Benfica je bacila sve karte na novi gol. Nakon niza prilika, isplatilo se. Matthews brani na gol-liniji ispred Cardoza, Luisao gađa preko okvira, a Lima pod pritiskom ne uspijeva iz blizine. Uspijeva zato Garay volejem u 71. minuti poslije kornera.

• Obrisan korisnik20.11.2012. u 23:30
    A bilo je za očekivati. Ništa, D-day protiv spartaka u zadnjem kolu, a treba vidjeti kako će se celtic snaći kad treba napadati. Volim Celtic i možda ću zvučati prekritično, ali grčeviti bunker u svakoj tekmi baš i nije neki način za život u ligi prvaka. Protiv Barce da, ali baš protiv svih...