Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 5. kolo, 20.11.2012, 20:45 h, Mestalla, gledatelja: 35.407
Suci: Howard Webb (ENG); Michael Mullarkey (ENG) Darren Cann (ENG)

Ivan Dominik • utorak, 20.11.2012.

Bayern i Valencia odigrali su turbulentan susret na Mestalli, koji je na kraju završio remijem što je najbolje odgovaralo i jednima i drugima. Iako su gotovo sat vremena imali igrača više zbog isključenja Valencijina braniča Bavarci su na kraju morali spašavati bod u čemu su i uspjeli uz pomoć Marija Mandžukića koji je ušao s klupe u zadnjih pola sata...

Jonas
75'

David Albelda
80'

Nelson Valdez
86'

Xherdan Shaqiri
66'

Mario Mandžukić
66'

Mario Gomez
79'
Jupp Heynckes

Na Mestalli je, u utakmici izuzetne važnosti za obje ekipe, Bayern iz Münchena mnogo bolje i željnije trijumfa započeo gostovanje u Valenciji. Šišmiši nisu izgledali dobro te nisu tako ni igrali, Bayer je dominirao, a izrazito je i začuđujuće opasan i aktivan bio stoper Dante. No, u prvom poluvremenu golova nije bilo iako su se šanse pred Guaitom redale konstantno, a najzanimljiviji trenutak za utakmicu bilo je isključenje - nakon drugog žutog kartona - desnog beka Šišmiša, Barragana.

Valencia se nije dobro snalazila s desetoricom te se jako zatvorila i branila "nulu". U tomu je i uspjela u prvom poluvremenu te je takvom igrom u drugom dijelu nastojala sačuvati bod i remi. Valencijin napad su koliko-toliko na životu održavali pokušaji Roberta Soldada i Tina Coste, dok su za Bavarce prijetili gotovo svi igrači - od Dantea, preko Tonija Kroosa, Thomasa Müllera i Bastiana Schweinsteigera do jedinog isturenog napadača gostiju, Claudija Pizarra.

Mario Mandžukić ušao je s klupe u 66. minuti zamijenivši Pizarra, a imao je i nekoliko odličnih prilika poput jednog udarca glavom koji je 20 minuta prije kraja završio pored gola domaćih. No, kada je već gol "visio" u zraku i to u mreži Valencije, domaći su se digli i šokirali Nijemce. U 77. minuti je Sofiane Feghouli matirao Manuela Neuera i donio ekstazu među brojne navijače španjolske ekipe na Mestalli, dok je trener Valencije Mauricio Pellegrino odmah potom odgovorio zamjenama i dodatnim zatvaranjem utakmice.

Međutim, samo pet minuta kasnije Bavarci se vraćaju i pogotkom upornog Thomasa Müllera na asistenciju novog igrača na travnjaku, Xherdana Shaqirija, dolaze u egal. Nakon izjednačenja i Bavarci su se smirili s ofenzivom te su se malo zatvorili, a budući da je blizu bio kraj utakmice, niti jedna ekipa više nije jurila u napad i po pogodak kako ne bi primila gol za poraz. Stoga je susret završen remijem s kojim mogu biti zadovoljni i jedni i drugi jer su se njime zajedno plasirali u osminu finala Lige prvaka.