Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 5. kolo, 21.11.2012, 20:45 h, Kijev, Olimpijski nacionalni sportski kompleks
Suci: Wolfgang Stark, Jan-Hendrik Salver, Mike Pickel (svi Njemačka)
Dynamo Kijev
0:2 Paris Saint-Germain
Ezequiel Lavezzi 45', 52'
Paris Saint-Germain

Vedran Babić • srijeda, 21.11.2012.

U skupini A Lige prvaka sve je riješeno što se tiče borbe za plasman u drugi krug. Portu se u osmini finala pridružio PSG, koji je s 2:0 odnio sva tri boda s gostovanja kod kijevskog Dynama. Porto i PSG u posljednjem će kolu međusobno odlučivati o pobjedniku skupine...

Andrij Jarmolenko
67'

Artem Milevskij
67'

Andrij Bogdanov
78'

Clement Chantome
68'

Sylvain Armand
78'

Javier Pastore
87'
Carlo Ancelotti

Iako igrom to nisu zaslužili, nogometaši Dynama u utakmici s PSG-om nisu osvojili ni bod. Dapače, francuski ih je doprvak pobijedio 2:0. Kijevljani su u susret ušli znajući da im jedino pobjeda ostavlja kakvu-takvu nadu za prolaz u drugi krug, dok je PSG-u za potvrdu prolaska bio dovoljan i bod.

Shodno tome, domaćini su bili poduzetniji u napadačkim akcijama. No nedostajala im je bolja realizacija. Šanse su u prvom dijelu imali Brown, Gusev, Veloso i Dudu, no rezultat se nije mijenjao. Baš kada se mislilo da će se na odmor otići bez pogodaka, PSG je poveo. Igrala se 45. minuta kada je Ibrahimović sjajnom dijagonalom pronašao Lavezzija, a ovaj efektno pogodio za 0:1.

Već u šestoj minuti nastavka PSG je vodio 2:0. Kačeridi je odigrao lošu povratnu loptu svom vrataru, 19-godišnjem Kovalu, Matuidi je presjekao dodavanje i uposlio Lavezzija, kojemu nije bilo teško proslijediti loptu u praznu mrežu.

To je u potpunosti slomilo duh domaćih igrača, koji su u 58. minuti ipak mogli smanjiti na 2:1. Pucao je Dudu, a Sirigu odlično obranio. Dynamo je i dalje pokušavao, ali nije bio uspješan. PSG je rutinski držao loptu i bez primljenog pogotka dočekao kraj utakmice.

Hrvatski reprezentativci Ognjen Vukojević i Niko Kranjčar večeras nisu nastupili. Vukojević je cijelu utakmicu odgledao s klupe, dok Kranjčar nije bio niti u zapisniku. Usprkos porazu, Dynamo je siguran na trećoj poziciji skupine te će nastaviti europski put u Europskoj ligi.