Alkar nakon produžetka i prave drame slomio Đuru Đakovića u Slavonskom Brodu

Mišo Gulić • subota, 24.11.2012.

Alkar je nakon prave drame i jednog odigranog produžetka slavio u gostima kod Đure Đakovića, što mu je ujedno i prva gostujuća pobjeda u ovogodišnjem prvenstvu. Sinjani su u većem dijelu utakmice bili bolji protivnik, Brođani su se nekoliko puta doslovno "čupali", no u samoj završnici nisu imali odgovora na izuzetnu borbenost gostiju koja nije mogla ostati nenagrađena.

Đuro Đaković - Alkar 71:73 (15:20, 14:13, 16:15, 17:14, 9:11)

Dvorana Vijuš, gledatelja: 700

Đuro Đaković: Blajić 8, Kljajić, Batina 13, Živković 12, Šarlija 17, Toroman 13, Baković 1, Massamba 7, Karlović M, Karlović Mar., Havić.

Alkar: Jugo 21, M. Modrić 3, J. Župić, S. Modrić 26, Matić, Boban, Gaurina 4, Šipić, Ivišić 4, Ćurković 2, Ž. Župić 6, Kanaet 7.
Trener: Damir Milačić

Osobne greške: Đuro Đaković 22; Alkar 29

Skokovi: Đuro Đaković 43 (16): Alkar 32 (4)

Dugo će Brođani pamtiti Rudolfa Juga i Slavka Modrića koji su bili glavni protagonisti u sjajnoj predstavi Alkara koji je unatoč skepsi mnogih uoči početka natjecanja pokazao da i on ima što za reći u A-1 ligi. Sinjani su se većinom bazirali na branjenje reketa, svjesno riskirajući dalekometnu kanonadu domaćih, koji su se upecali u zamku, ispalili nevjerojatne 34 trice, od čega su ih tek sedam zabili i za posljedicu potpisali poraz.

Nakon izjednačenog uvoda u kojem je Sinjanima najviše problema radio Šarlija pod košem, domaći su ostvarili četiri koša viška (10:6), nakon čega gosti na krilima S. Modrića i Juga rade seriju 9:1, a stečenu prednost su zadržali do kraja prve četvrtine (15:20).

Nakon niza promašenih dalekometnih pokušaja, domaćin je jedan i pogodio, te vrlo brzo došao u egal. Gostujući post dug četiri minute prekinuo je Modrić ubačajem za tri, ubrzo su sijevnule i nove dvije sinjske trice pa je semafor u 17. minuti pokazivao 24:31 u korist Alkara.

Sinjani su za razliku od prijašnjih gostovanja vrlo dobro skakački parirali, čime su kompenzirali velik broj izgubljenih lopti, u dobroj mjeri su zatvorili i reket, pustili domaće da šutiraju iz vana, a rezultat takve igre bila su četiri koša viška na poluvremenu (29:33).

Odlično su je Alkar otvorio drugi dio, dvije trice zabio je S. Modrić, uzvratili su domaći istom mjerom preko Sinjanina Blajića, a rezultat je sredinom treće četvrtine iznosio 39:39. Domaći su tada živjeli isključivo od učinka sinjskog razigravača koji je i asistirao Batini za njihovo vodstvo od 44:43. Domaći ipak u samoj završnici nisu uspjeli "oploditi" odličan ofenzivni skok, pa su pred odlučujućih deset minuta prednost imali gosti (45:48).

Baš kao i u prethodnim četvrtinama ponovno Alkar sjajno otvara, na zakucavanje Ivišića, tricama su se nadovezali Jugo i M. Modrić, zbog čega je nakon nešto više od tri minute igre u posljednjem periodu semafor pokazivao gostujući plus od deset koševa (48:58). U trenutcima kada je Alkar prijetio da prelomi susret, Živković je pogodio dvije trice i tako vratio svoju momčad u igru, a košem Šarlije stigli su domaći na svega minus dva (58:60).

U posljednje dvije minute ušlo se s rezultatom 60:62 u korist Alkara, a nakon nove minute igre postignut je tek je jedan koš (61:62), koliko je bilo i pred zadnjih 30 sekundi, da bi nekoliko stotinki sekunde prije kraja na liniju za slobodna bacanja stao Živković, pogodio jedno i tako svojoj momčadi osigurao produžetak (62:62).

Vrlo čvrsto se nastavilo i u dodatnom vremenu, ponovo je Alkar u posljednje dvije minute ušao s dva koša viška (67:69), gosti su se polaganjem Toromana, nakon serije bacanja Juga, približili na 71:72, a jedno bacanje pogodio je i Župić na drugoj strani (71:73). Imali domaći desetak sekundi da eventualno izjednačenje ili pak pobjedu, no pokušaj Toromana za tri nije bio uspješan, što je značilo početak velikog sinjskog slavlja na brodskom parketu.

Prve violine Alkara bili su Slavko Modrić koji je zabio 26 koševa te Rudolf Jugo čiji se učinak mjerio u 21 košu, pet asistencija, četiri skoka i 11 iznuđenih prekršaja uz niti jedan počinjen. U domaćem sastavu prvo ime je bio Šarlija s učinkom od 17 koševa i 13 skokova.

• Ricky Quaresma25.11.2012. u 20:37
    ovog jadnog alkara samo krade..protiv đure đakovića,svjetlosti ma koga sve nije..onda uđu u ligu za prvaka pa ih krade na gripama nenormalno,protiv cibone,zagreba,zadra..kad ce vise se normalno sudit pa alkar uzme taj toliko zasluzeni naslov???
    Ricky Quaresma
  • Kojot_5025.11.2012. u 11:36
    bravo alkar!!!idemo sad dobit Dubrovnika kući i na najbolji mogući način završiti prvi dio sezone!!
    Kojot_50
  • Obrisan korisnik25.11.2012. u 10:05
    Cili zadnji napad u regularnom je sprdačina od suđenja . I bez sudaca i bez miliona...
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 23:57
    zađavla njima 3 milijuna kuna, ako oni ne igraju sa srcem :)
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 23:25
    Živković nije šutirao slobodna bacanja nekoliko sekundi prije kraja, nego točno 65 stotinki i to nakon faula koji se sudi samo narodnom heroju.20 puta sam pregledao taj snimak, igrač 3 metra od koša , u padu prema nazad, dva igrača Alkara stoje ispred njega. Baš se pitam bili se to sudilo da je... [više na forumu]