Kvarner i Dubrovnik nastavili niz - netko pozitivan, a netko negativan

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.11.2012.

Osmo kolo A1 lige košarkaša donijelo je iznenađenje u Slavonskom Brodu gdje je Alkar u produžetku nadigrao Đuru Đakovića dok su u ostalim susretima favoriti prošli neokrznuti. Tako je seriju pobjeda nastavio Kvarner dok je u seriji poraza Dubrovnik...

Košarkaši Dubrovnika iz kola u kolo se teško nose s prvoligaškim društvom, a u osmom kolu su upisali već sedmi poraz. Ovaj put je u Dubrovniku lako slavio Jolly koji ih je nadigrao s visokih 105:81. Ponovno je domaćinu najveći problem predstavljala kratka rotacija i dok se još u prvih 20 minuta dobro držao i na poluvremenu zaostajao svega pet poena, u drugom dijelu je uslijedio raspad. Kvalitetniji i spremniji gosti su se sve više odvajali te na kraju vrlo visoko slavili.

Utakmicu sezone odigrao je Ronald Ross koji je utrpao čak 41 poen (5/7 trica), uhvatio osam skokova i podijelio pet asistencija za ukupnu valorizaciju čak 50. Odličan je bio i mladi reprezentativac Tomislav Gabrić s 23 poena (5/5 trica) i sedam skokova. U domaćem sastavu Mislav Perić je ubacio 20 poena, a Dino Jakoliš 18 uz osam skokova.

Slična utakmica odigrala se u Trnskom gdje je Zagreb ugostio momčad Osječkog sokola i slavio 102:79. Osječani su poput Dubrovčana pružili još solidan otpor u prvom poluvremenu da bi u drugom dijelu pokleknuli i morali se pomiriti s visokim porazom. Mravi su koš gostiju napunili s 15 trica dok je Osječki sokol tricu šutirao katastrofalnih 1/12. Ako tome dodamo i 22 izgubljene lopte, dvostruko više nego domaćin, lako je pronaći razloge poraza.

Najraspoloženiji je bio Tomislav Petrović koji je ubacio 29 poena (6/9 trica), a Ivan Novačić je dodao 14. Kod gostiju Bruno Šundov je ubacio 22 poena uz 11 skokova dok je Milan Kolovrat dodao 18 poena.

Vrijednosnice su dosta lakše od očekivanja svladale Križevčane koji su poput Osječana muku mučili s vanjskim šutom. Dok su Osječani tricu šutirali 1/12, Križevčani su bili još uporniji iako jednako neprecizni te su susret završili s jednim ubačajem iz čak 19 pokušaja. Sve je bilo poznato već u prvih 20 minuta kada su domaćini stigli do visokih plus 16, gosti su izgledali prilično skromno i nije bilo nikakvih naznaka da bi se mogao dogoditi čudesni preokret. Završilo je s uvjerljivih 84:55.

Mato Perajica je s 23 poena i deset skokova predvodio Dardu u čijim je redovima Antonio Bičvić dodao 12 poena. Kod gostiju tek je Marin Zrnić s deset poena upisao dvoznamenkasti broj poena, a slijedio ga je Ivan Grgat s deset poena.

Zabočani su propustili veliku priliku za iznenađenje u Rijeci gdje su do posljednjih sekundi držali domaćina u neizvjesnosti. Kvarner je ipak na kraju slavio 76:74 u susretu u kojem je četiri minute do kraja zaostajao 70:62. Nakon toga je uslijedila serija domaćina 8:0 koji se vratio u susret. U završnici je domaćin imao mirnu ruku s linije slobodnih bacanja, posebno Bojan Krivec koji je serijom ubačaja osigurao pobjedu Riječanima, vodećoj momčadi nakon osam odigranih kola.

Krivec je susret završio s 21 poenom, 13 izborenih prekršaja i čak 21 ispucanim slobodnim bacanjem (15 pogodio). Ivica Radić mu je davao podršku sa 16 poena i 15 skokova. Kod Zabočana Filip Bundović je ubacio 24 poena uz pet skokova, a Mario Pešut je dodao 14 poena.