Bundesliga, 13. kolo, 25.11.2012, 15:30 h
Freiburg
Freiburg 3:0(1:0) Stuttgart
Stuttgart

Damir Žbulj • nedjelja, 25.11.2012.

Zanimljiv bundesligaški okršaj priredili su u 13. kolu Freiburg i Stuttgart, no iako je izjednačeni bodovni učinak prije početka utakmice ukazivao na rezultatsku neizvjesnost, domaćin je s 3:0 porazio Švabe i zakoračio prema pozicijama koje iduće sezone vode u europska natjecanja.

Freiburg je nakon slabijeg ulaza u sezonu počeo igrati sve bolje, trener Christian Streich dobro je posložio ekipu, što us na svojoj koži ove nedjelje osjetili i nogometaši Stuttgarta.

Gosti su još u četvrtak pokazali kakva su ekipa. Steaua je u Bukureštu razbijena s 5:1, no kod Freiburga niti Ibišević ni Harnik ili Okazaki nisu uspjeli postići niti samo jedan pogodak.

Kod domaćina hrvatski nogometaš Ivan Santini ušao je u igru u samoj završnici utakmice, što su mu prve bundesligaške prvenstvene minute ove sezone, a imao je i jednu odličnu priliku za pogodak, no, nažalost, ostao je bez učinka.

Freiburg je poveo u 22. minuti kada je Rosenthal kapitalizirao dobru akciju suigrača i s nekih 18 metara odlično poslao loptu u desni kut vratara Ulreicha. Samo minutu ranije Kuzmanović je pogodio vratnicu pa se u kratkom vremenu umjesto u prednosti, Stuttgart našao u rezultatskom zaostatku.

U nastavku utakmice prijelomni trenutak dogodio se u 67. minuti. Na ubacivanje s desne strane vratar Ulreich nije najbolje reagirao, a u gužvi se najbolje snašao Krmas , koji povisuje na 2:0 za Freiburg.

Posao je domaćin dovršio u 73. minuti, dugačko ispucavanje vratara Baumanna glavom je u prazan prostor prebacio Caligiuri. Na loptu je natrčao Max Kruse, za treći pogodak i veliko slavlje.

Santini je dobio priliku dvije minute prije kraja umjesto strijelca Rosenthala, a u malo vremena što je dobio na travnjaku mogao se proslaviti pogotkom. Imao je jako lijepu priliku, ali je pogodio vratnicu.

Bundesligaši nemaju previše odmora i vremena za analize, jer se novo kolo igra već u utorak i srijedu. Baš u srijedu Freiburg dočekuje minhenski Bayern, a Stuttgart će snage odmjeriti s Augsburgom.

• Obrisan korisnik26.11.2012. u 02:09
    Sante na Stanove i opstanak nam donesi!!
  • LazialZD25.11.2012. u 20:13
    Napokon Santini dobia koji minutu ako se nevaran prve ove sezone, kako san čua od čovika koji je dobro informiran Santini je pomalo u nemilosti vlastitog trenera koji ga čak i namjerno neće stavlja u igru čak da mu je i reka da dok je on trener da on neće igrat sad jeli ovo 100% nebi van zna reći... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.11.2012. u 19:07
    Santini zaslužuje više prilika u dresu Freiburga jer ukoliko se to ubrzo ne dogodi mislim da treba potražiti novi angažman.