Bayer se ne šali, gostujućom pobjedom kod Hoffenheima na bod od druge pozicije

Damir Žbulj • nedjelja, 25.11.2012.

U posljednja dva dvoboja 13. kola njemačke nogometne Bundeslige Borussia iz Mönchenglabacha spasila je bod u završnici susreta kod Augsburga, dok je Bayer nastavio seriju odličnih rezultata upisavši pobjedu kod Hoffenheima, što im je četvrta u posljednjih pet utakmica...

Bayer iz Leverkusen misli ozbiljno.

Nastavili su sa serijom dobrih prvenstvenih rezultata, a pobjedom kod Hoffenheima i dalje su u igri za pozicije koje vode u Ligu prvaka naredne sezone.

Nije se domaćin niti snašao, a već je morao po loptu u mrežu. Loša reakcija obrane Hoffenheima pomogla je Bayeru da stigne do prednosti. Ubacivanje u kazneni prostor nije raščišćeno, Rolfes je proslijedio loptu do Larsa Bendera, koji vara mladog 20-godišnjeg vratara Casteelsa.

Domaćin je podigao razinu svoje igre u ostatku poluvremena, zaredali su s prigodama, Firmino je pogodio okvir gola, no lopta je ponovno završila u mreži Hoffenheima.

Strijelac Carvajal odigrao je dvostruko proigravanje sa Schürrleom, zaobišao vratara i loptu smjestio u praznu mrežu. Salihović je do odmora mogao smanjiti zaostatak iz slobodnog udarca, međutim, u nastavku dvoboja Hoffenheim je morao 'ganjati' 0:2.

Trener domaćih Marcus Babbel početkom drugog dijela napravio je dvije zamjene, ušli su Schipplock i Derdiyok, a na ulazu u posljednjih pola sata zabili su pogodak preko Johnsona, koji im je vratio nadu u pozitivan ishod.

Samo nada im je na kraju i ostala.

Makar bod nisu uspjeli osvojiti, zahvaljujući jako dobroj defenzivnoj igri gostiju u završnici. Već u srijedu Hoffenheim gostuje kod Nürnberga, dok će Bayer svoju dobru formu morati dokazati kod Werdera u Bremenu.

Augsburg i Borussia iz Mönchengladbacha remizirali su 1:1, a gosti su do vrijednog boda stigli pet minuta prije kraja.

Domaćin je poveo nakon samo pet minuta igre, kada Mölders glavom poslao loptu u mrežu. Gosti su svoje navijače u neizvjesnosti držali do završnice, ali pogodak Herrmanna, nakon pogreške domaćeg braniča Sankoha, donio im je vrijedan bod.

Borussia je i dalje u sredini poretka i primjetno je kako im igranje na dva fronta, nakon utakmice u četvrtak i pobjede u Europskoj ligi, odnosi snagu i svježinu u domaćem natjecanju. Augsburg je propustio osvojiti tri boda, koja bi ga pomaknula s dna ljestvice. Ovako su i dalje posljednji.

U srijedu gostuju kod Stuttgarta, dok Borussiji u Mönchengladbach dolazi Wolfsburg Olića i Lakića.

• snoopy26.11.2012. u 09:21
    bravo apotekari... Bayern je izgleda nedodirljiv al ostaje borba za drugo mjesto