Manchester City propustio nokautirati Chelsea u debiju izvrijeđanog Beniteza

Ante Zovko • nedjelja, 25.11.2012.

Mnoštvo prilika potratio je Manchester City u derbiju 13. kola Premier lige protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu koji je odjekivao od zvižduka i uvredljivih skandiranja upućenih novom menadžeru Rafaelu Benitezu. Tottenham je odigrao možda najbolju utakmicu sezonu i lagano arhivirao West Ham, a Newcastle je doživio treći poraz u nizu u prvenstvu, od Southamptona koji se izvukao iz opasne zone.

Prema viđenom u Londonu, Manchester City kao da je bio zadovoljan remijem 0:0 koji će ga ostaviti na četiri boda razlike u odnosu na Chelsea. Svakako će zadovoljniji biti Manchester United koji će najmanje do sredine tjedna predvoditi englesku elitu.

Iako je nekoliko dana zavaravao sve oko sebe da će mu navijači Chelseaja dati podršku, Rafael Benitez izviždan je i izvrijeđan čim se pojavio na travnjaku Stamford Bridgea gdje je vodio Liverpool u brojnim kontroverznim dvobojima. Da stvar bude gora po njega, navijači su prizivali i ovog tjedna otpuštenog Roberta Di Mattea, koji je dobio košaricu poslije poraza od Juventusa u petom kolu Lige prvaka koju je osvojio prije šest mjeseci.

Španjolcu nisu išli na ruku ni događaji na terenu. Dapače, Manchester City bio je bolja momčad i pripale su mu sve prilike u prvom poluvremenu. Luiz je dvaput zabrljao u prvih dvadesetak minuta, ali Cole prvi put čisti, a Silva kasnije nije precizan. Agüeru je potom blokiran udarac, a Čech brani Džeki. Agüero u 42. završava festival promašaja najvećom prilikom. Imao je i prostora i vremena, ali zapucao ravno u vratara. Poslije sučeva zvižduka, počeli su zvižduci s tribina i ponovno se pojavili transparenti, primjerice Benitez Out.

Chelsea se početkom drugog dijela ponešto otvorio, pa i prvi put zaprijetio. Ramires, a onda i Torres tuku preko vrata. Mancini je ubacio Teveza umjesto indisponiranog Džeke, ali njegova je momčad izgubila polet kakav ju je krasio u početku susreta. Ritam je postajao sve slabiji, i jedni i drugi kao da su se bili pomirili s remijem u negativno nabijenoj atmosferi.

Tottenham kao nikad dosad pod Villas-Boasom

Tottenham se bodovno izjednačio s Arsenalom i preskočio West Ham kojeg je zasluženo pobijedio 3:1 dominirajući cijelim tijekom gradskog dvoboja. Samo neimaginativnost Villas-Boasove momčadi spriječila ju je u većem vodstvu na poluvremenu od 1:0. Odlični Defoe načekao se kvalitetnih proigravanja i sam uzeo loptu u sredini, odupro se dvojici braniča i udarcem izvan šesnaesterca matirao Jaaskelainena.

Portugalac je očito pogodio sa selekcijom jer je momčad pod njegovim vodstvom možda odigrala i najbolju utakmicu sezone. West Ham se malo otvorio u drugom dijelu i to mu se obilo o glavu. Dempsey u 58. sjajno prebacuje loptu do Balea koji ima manjih problema s primanjem, ali pogađa stativu i od nje gol. Sve bolji Amerikanac, koji je bio samozatajan u prvom poluvremenu, u 64. gura prema Lennonu koji bježi obrani i asistira Defoeu za mirnu završnicu.

Lloris malo pokvario domaći dojam pogrešno procijenivši ubacivanje u 82. minuti. Caulker je bio brži, spretniji i vratio O'Brienu. Ovaj pogađa Carrolla koji je čekao na visini jedanaesterca i smanjio na 3:1.

Newcastle nastavlja tonuti

Ako ne uspije pobijediti Stoke u srijedu, Newcastle će napuniti točno mjesec dana od posljednje pobjede. Poražen je 0:2, potpuno zasluženo, od Southamptona, što mu je šesta utakmica bez pobjede zaredom, a Svecima treća u nizu bez poraza.

Već treću utakmicu zaredom Southampton je počeo u istom sastavu, a golovi Lallane u prvom i Ramireza u drugom dijelu donijeli su pobjedu protiv ozljedama prošaranog Newcastlea. Svrake mogu biti sretne i s ovakim porazom jer je Southampton još triput pogodio okvir, a poništen mu je i Rodriguezov gol zbog nepostojećeg zaleđa.

• Obrisan korisnik25.11.2012. u 21:17
    Šteta za Newcastle, Southampton ih je nadigro, ali to je kad je 10 igrača ozlijeđeno nije ni čudo.
  • Obrisan korisnik25.11.2012. u 20:01
    Utakmica negledljiva. Jedino vrijedno spomena je podrška diMatteu, transparent drogba legendo i fučkanje benitezu.
  • Obrisan korisnik25.11.2012. u 19:27
    Obzirom na stotine miljona funti na terenu, čovjek bi očekivao da će netko pokušati napasti. Doduše, kakvi treneri - takva tekma... A doček Benitezu je grub, ali sasvim razumljiv. Suosjećam s navijačima Chelseaja.