Premiership, 13. kolo, 24.11.2012, 18:30 h
Aston Villa 0:0 Arsenal
Arsenal

Aston Villa pobjegla iz opasne zone, Arsenal ostao šesti poslije dosadne "nule"

Ante Zovko • subota, 24.11.2012.

Remi 0:0 u 13. kolu Premier lige nije osobito koristio ni Aston Villi ni Arsenalu koji je produžio niz neporaženosti na Villa Parku na 14 utakmica.

Prilike su bile rijetkost na natopljenom Villa Parku. Domaći su za jedan bod pobjegli sa 18. pozicije, a u završnici prvog dijela poništen im je gol. Arsenal ipak mnogo više razloga za žaljenje jer je propustio nekoliko izglednih šansi za osvajanje sva tri boda.

Igra u prvih 45 minuta bila je u skladu s vremenom u Birminghamu. Igrači i dio navijača kisnuli su u hladnoj večeri, a težak teren nije davao prilike za lijepu igru. Ramsey se pobrinuo za nešto što bi se moglo nazvati prilikom u 28. minuti poslije kruženja oko Villina šesnaeseterca i odapeo udarac, a Guzan je to zaustavio nogama.

Kao i obično, Arsenalova se igra temeljila na nizu dodavanja, ali u širinu, nijedna momčad nije mogla kreirati opasnost pred protivničkim vratima. U 38. minuti Villi je opravdano poništen gol. Clark je uputio udarac u šumu nogu. Odbilo se do Weimann koji je bio u zaleđu kad je zabio. Koscielny u 43. propušta priliku susreta svladavši svog braniča i s manje od deset opalivši preko gola.

Potreba za bodovima osjetila se u drugom dijelu kad su momčadi bile mnogo konkretnije. Jenkinson u 62. propušta još jednu ogromnu priliku poslije kornera poslavši loptu pod oblake. Agbonlahor puca ravno u Szczesnyja kad je je u 66. izbacio Benteke, a Arsenalov vratar spašava svoju momčad u 78. minuti kad je skrenuo u prečku udarčinu Holmana s 25 metara.

Beskonačna dodavanja i kruženja Arsenala nisu davala ploda. Topnici su pokušavali stvoriti prilike s krila, ali domaća obrana bila je na visini zadatka, a po tradiciji, Wengerovi igrači kao da nisu znači što je to udarac izvana, pa su se morali zadovoljiti "nulom".