QPR bio na dobrom putu šokirati United pa se raspao u osam minuta, spas Norwicha kod Evertona u zadnji čas

Josip Tolić • subota, 24.11.2012.

Odigrano je pet poslijepodnevnih utakmica 13. kola Premiershipa. Novi klub Harryja Redknappa QPR poražen je na Old Traffordu 3:1 iako je vodio, Everton je ostao na jednoj pobjedi iz sedam susreta domaćim remijem protiv Norwicha (1:1), dok je Jordi Gómez bio junak Wiganova preokreta protiv Readinga (3:2). Charlie Adam presudio je Fulhamu kod Stoke Cityja (1:0).

Niti dolazak Harryja Redknappa nije proizveo pozitivan šok kod nogometaša Queens Park Rangersa. Posljednja momčad Premiershipa izgubila je na gostovanju kod Manchester Uniteda 3:1 iako nije bila predaleko od iznenađenja. Desetom pobjedom u prvenstvu Fergusonova se družina vratila na čelo ljestvice uz utakmicu više od gradskog rivala Cityja.

Pritiskali su domaćini od prve minute na Old Traffordu, ali lopta u prvom poluvremenu nikako nije htjela u gol. Gosti su jednu od rijetkih prilika iskoristili početkom nastavka, Dyer je nakon kornera ubacio za Mackieja koji koristi grešku Lindegaarda i posprema loptu u mrežu za neočekivanih 0:1.

Kraljevi preokreta opravdali su, međutim, svoj nadimak i deveti put ove sezone. Bio je to pravi blitzkrieg u osam minuta. Počelo je u 64. Evansovim pospremanjem iz blizine nakon Rooneyjeva udarca iz kuta, pet minuta potom isti recept koristi Fletcher i zabija glavom, a ludnicu na Kazalištu snova donio je Javier Hernández 19 minuta prije kraja. Anderson je proigrao za Meksikanca koji pogađa donji desni kut gola Júlija Césara.

Slaba serija rezultata Evertona nastavila se i nakon subotnjeg posjeta Norwicha Goodison Parku. Bez Marouanea Fellainija, s Nikicom Jelavićem svih 90 minuta na terenu, Toffeesi su uzeli samo bod protiv Kanarinaca i propustili priliku primaknuti se prvoj četvorci.

Domaćini su odlično otvorili susret i poveli već u 12. minuti kada je brzu akciju Moyesovih izabranika okrunio Steven Naismith. Gosti, međutim, nisu potonuli i tražili su izjednačenje sve do kraja dvoboja. Nakon nekoliko odličnih prilika u posljednjim trenucima regularnog tijeka utakmice Bassong je glavom od vratnice pogodio mrežu na asistenciju Garrida. Norwichu je ovo šesta uzastopna utakmica bez poraza s kojom se popeo na 13. mjesto.

S Mladenom Petrićem i Dimitrom Berbatovim svih 90 minuta na terenu Fulham nije uspio ništa izvući na gostovanju kod Stokea. Domaćini su poveli u 26. minuti nakon kombinacije Shottona i Croucha za Charlieja Adama koji postavlja, pokazat će se, konačnih 1:0. Etherington je nedugo potom pogodio i gredu, a povremeni hrvatski reprezentativac nije se pretjerano naigrao.

Jordi Gómez bio je prvo ime Wigana koji se oporavio nakon dva uzastopna poraza i pobijedio Reading na svom terenu 3:2. Morrison je doveo goste u vodstvo u 34. minuti nakon Shoreyjeva slobodnog udarca, a malo prije sat vremena igre počeo je šou Španjolca pogotkom za 1:1 nakon ubacivanja Di Santa.

Zaoštrilo se potom na stadionu DW i već u 67. minuti Wigan je preokrenuo novim Gómezovim sjajnim potezom. Činilo se da domaćini mirno plove prema pobjedi, no onda je 13 minuta prije kraja njihov vratar vratio neizvjesnost u utakmicu. Al Habsi je katastrofalno reagirao na jednu visoku loptu i bez pritiska poslao je u svoj gol. Stvar je, međutim, spasio sjajni Gómez trećim pogotkom na dodavanje Konéa.

• Obrisan korisnik24.11.2012. u 18:34
    United je u lošem periodu, djeluju jako anemično i sporo, mora Sir Alex malo graknuti! Doduše protiv ovog užasnog QPR-a je bilo dovoljno. Težak posao pred Harryjem, ali ako ih itko može izvući onda je to on.
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 18:31
    KRALJEVI PREOKRETA! Kad su dobili gol ni na sekundu nisam pomislio da nece preokrenut!! :D GGMU