2. HNL, 15. kolo, 24.11.2012.
Šibenik
Šibenik 2:1(1:1) Primorac 1929 Stobreč
Primorac 1929 Stobreč

Tepurić golovima i Čuljak asistencijama Šibenčanima donijeli pobjedu nad Primorcem

Ivana Jurica • subota, 24.11.2012.

Na zatvaranju jesenskog dijela sezone nogometaši Šibenika, pred svojim su navijačima, stigli do još jedne pobjede. U zanimljivoj utakmici s 2:1 pobijedili su Primorac 1929. Prvih pola sata utakmice u potpunosti je pripalo gostima koji su, osim vodećeg gola Jurine, imali još najmanje tri sjajne šanse. Nisu ih iskoristili, pa su Narančasti preko Franje Tepurića u 37. minuti došli do izjednačenja, da bi isti igrač i u 51. minuti naciljao mrežu gostujućeg vratara. Oba puta u ulozi asistenta bio je Tomislav Čuljak.

Šibenik – Primorac 1929 2:1 (1:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 300

Sudac: Dario Bel – Osijek

Pomoćnici: Luka Prološčić (Osijek) i Vedran Đurak (Sisak)

Strijelci: Tepurić 37', 51' – Jurina 4'

Žuti kartoni: Mišlov 90' – Tomičić 43', Mić 56', Plazonić 81'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Ćaleta-Car, Čuljak, G. Živković, Marina, Španja (od 77. Anić), Mišlov, Pešić (od 61. Fuštin), Tepurić (od 85. A. Živković). Trener: Goran Tomić.

Primorac 1929: Stipica, Bašić, Mić, Peričić, Bradarić, Jurina, Plazonić, Tomičić, Barišić (od 71. Vukčević), Župan, Medak (od 78. Barić). Trener: Davor Mladina.

Domaćini su u susret ušli u seriji od šest utakmica bez poraza (posljednji su doživjeli 05. listopada kod Hrvatskog dragovoljca), a trener Tomić nije mogao računati na ozlijeđene Bašića i Pekasa, te kartoniranog Slavicu. Primorac je, pak, u susret ušao u seriji od pet pozitivnih rezultata, ali kao i mnogim momčadima ove sezone i njihovoj je seriji na Šubićevcu došao kraj.

U drugoj minuti domaći kapetan Blaić izbacio je na desnu stranu Mišlova, njegovu prizemnu loptu Marina nije uspio dobro primiriti, pa ni gostujući vratar nije imao potrebe za intervencijom. Odmah se javljaju i gosti, pucao je Bradarić, a vratar Škorić njegov je udarac odbio u korner. Nakon tog kornera, u nastavku akcije Bradarić je odlično asistirao Jurini koji je sam i bez problema vara domaćeg vratara i svoju momčad dovodi u vodstvo. U sedmoj minuti Mišlov je pokušao tražiti nekoga na povratnoj lopti, opasnije bi bilo da je pokušao odmah pucati po golu.

Dobru akciju odigrali su domaćini i nekoliko trenutaka kasnije, ali malo oklijevanje Tepurića bilo je dovoljno da gostujuća obrana otkloni opasnost. I u 20. minuti Primorac je imao sjajnu priliku, ovog puta za povećanje vodstva: Plazonić je izveo korner, a Barišić iz blizine nije uspio pogoditi u sjajnoj prilici. Sedam minuta kasnije Jurina je zaprijetio s prve stative, pored gola. Gosti su u tim trenucima bili bolja i opasnija momčad, a u 29. minuti propustili su realizirati i još jednu odličnu priliku: slobodan udarac izveo je Plazonić, Mić je pucao glavom, ali neprecizno.

Nakon toga domaćini kao da su malo došli do daha. Pa je tako razigrani Mišlov, ovog puta u potpuno novoj ulozi (uz Tepurića najofenzivniji domaći igrač), za malo iskoristio nesporazum vratara i obrane gostiju, došao je prije do lopte na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao malo pored stative. Osam minuta prije odlaska na odmor Narančasti su došli do izjednačenja: Čuljak je ubacio s lijeve strane, Mišlov na prvoj stativi nije uspio reagirati, ali zato jest Tepurić koji pogađa za izjednačenje i domaćine vraća u igru.

Goran Tomić, trener Šibenika: "Kod nas je već postalo normalno da mučimo i sami sebe i naše navijače, ali vjerujte mi, pobjeda je bila najvažnija. Tri boda se pišu. Kad vam je neka utakmica jako, jako bitna kao što je nama bila ova, onda nema tu lijepe igre. Stvarno smo jako loše ušli u utakmicu, uspavano, neagresivno, blijedo i, naravno, kazne nas odmah u trećoj minuti. Međutim, kad smo podigli agresiju sve je sjelo na svoje mjesto. Da smo drugo poluvrijeme bili malo prisebniji moglo je otići na dva – tri razlike."

Davor Mladina, trener Primorca 1929: "Ponavljaju nam se da za jednu sitnicu, za jedan trenutak gubimo utakmicu. To se događa često, mlada smo momčad. Vidjeli ste, prvo poluvrijeme mogli smo povesti i s 2:0 i s 3:0, nismo. Ovdje prevladavaju iskusni igrači poput Tepurića, on iz jedne šanse zabije i riješi, ali dobro. Po meni dosta dobra utakmica obostrano, i mi i oni imali smo šansi, mislim da je bila zanimljiva za gledatelje. Nama ostaje žal. Mi jesmo imali seriju od pet utakmica bez poraza, ali nikako ne možemo u gostima potvrditi tu dosta dobru igru."

U nastavku na travnjak kao da je istrčao neki novi Šibenik, očito je upalila jezikova juha u svlačionici. Pa je već u 46. minuti stvorena odlična prilika: Mišlov je prošao po desnom boku, dodao Marini nisku, povratnu loptu, ali njegov udarac u odličnoj šansi nije bio precizan. U 51. minuti prava mala opsada gola Primorca Šibeniku je donijela i izjednačenje: ponovno su u akciji bili Mišlov i Marina, ali od udarca Marine domaćini su dobili samo korner. Izvodi ga Čuljak, na pravom je mjestu Tomić čiji udarac ide prema mreži, ali vratar Stipica ga čupa iz kuta i gosti uspijevaju otkloniti opasnost, samo do novog kornera, s druge strane. Izvođač je isti, Čuljak, lopta ovog puta za Tepurića koji glavom iz blizine pogađa za 2:1. Peti je to prvenstveni gol Tepurića s kojim je i preuzeo vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca (Slavica ima četiri).

Gosti su u tom periodu djelovali podosta smušeno, ali Šibenčani to nisu uspjeli kazniti. U 60. minuti Tepuriću se odbila lopta od jednog gostujućeg igrača u situaciji kad je kretao sam prema golu, no, suci su podigli zastavicu označivši zaleđe. U 67. minuti javlja se Primorac, pucao je Tomičić, lak posao za Škorića. Nešto kasnije pokušao je i Vukčević, nije bilo problema za domaćeg čuvara mreže. U 76. minuti fenomenalan prodor Španje, u slalomu je nanizao pet – šest gostujućih igrača, i kad je stigao pred vratara Stipicu nije bilo snage za bolji udarac, vratar gostiju iz tog je dvoboja izašao kao pobjednik.

U 77. minuti Mišlov je izborio jednu loptu, asistirao Fuštinu, koji je u nastavku ušao u igru, mladi domaći igrač dobro je pucao, ali pravovremen je bio i gostujući blok. Novi korner Čuljka donio je i novu opasnost, lopta je ovog puta stigla do još jednog Vinkovčanina u šibenskom dresu, Tomića, ali dobar udarac pogodio je, umjesto mreže, suigrača Mišlova. I u 83. minuti dobra akcija domaćina: Fuštin je podvalio loptu za Mišlova, ali Stipica je bio za malo brži od igrača Šibenika. Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćem golu, imali su par kornera u kojima je čak i njihov vratar stizao u kazneni prostor Šibenika, ali pravih udaraca nije bilo. Domaći je trener u 85. minuti iz igre izvadio dvostrukog strijelca Tepurića koji je i ovog puta dobio ovacije Funcuta.

Šibenik je, tako, kao što je i želio, pobjedom se oprostio od svojih navijača u ovom dijelu sezone. Zanimljivo, ovo je već četvrta pobjeda (od ukupno sedam) koju su Šibenčani ostvarili identičnim rezultatom od 2:1.

• Obrisan korisnik24.11.2012. u 19:57
    Bravo momci pobjeda je tu,u drugom dijelu idemo po naslov... TI JEDINI,TI NAJBOLJI,ŠIBENIČE !!
  • rokinho24.11.2012. u 18:27