Hrvatski dragovoljac 3:1 Rudeš
Rudeš

Nadahnuti Dragovoljci na krilima donedavnog juniora Doležala najavili proljetnu borbu za vrh

Sa ŠNC 'Stjepan Spajić':Damir Žbulj • nedjelja, 25.11.2012.

Hrvatski dragovoljac vrhunski je zaključio jednu odličnu drugoligašku polusezonu. Pobjeda u petak nad Rudešom od 3:1, uz hat-trick Jana Doležala, privremeno ih je dovela na vrh poretka. No, bez obzira na snažnu konkurenciju, Dragovoljci su jasno zacrtali svoj cilj - povratak u najviši razred hrvatskog nogometa.

Lijepo je u petak navečer bilo u Sigetu na stadionu NŠC Stjepan Spajić. Zagrebački derbi s Rudešom, dvije ekipe gotovo bodovno izjednačene pri vrhu tablice, utakmica posvećena generalima, slobodan ulaz, više od tisuću gledatelja na tribini, fešta pored terena...

I odlična predstava Dragovoljaca okrunjena pobjedom, uz tri pogotka donedavnog juniora Jana Doležala.

Iako je trener Sunara imao problema sa sastavljanjem početne jedanaestorice, jer zbog kartona nisu mogli nastupati Špehar i Crepulja, dok je nastup Zlatara zbog ozljede bio upitan, ekipa koja je istrčala u Sigetu pokazala je kako ima potencijala za velike stvari.

S kapetanom Čovićem na vratima, bivšim Pjesnikom Ivankovićem i Gregovom na stoperskim pozicijama, na desnom beku odigrao je 18-godišnji Meglaj, koji se prikazao u odličnom svjetlu, dok je na lijevoj strani obrane bio Dario Tomić. Neumorni Jazvić, Mario Rašić, Marko Brtan, Ante Bulat i još jedan donedavni junior i veliki talent Sven Jajčinović bili su zaduženi za vezu.

Dok je za golove bio zadužen još jedan sigetski biser, Jan Doležal.

Čitave polusezone igrao je jako dobro, a u posljednjoj utakmici sve je naplatio.

Hat-trick je započeo u 17. minuti susreta, nastavio početkom drugog poluvremena, kada je nakon odličnog prodora i udarca Tomića reagirao na odbijenu loptu, a zaključio desetak minuta prije kraja, nakon što je iskoristio poklon gostujuće obrane.

Teren je napustio pet minuta prije kraja, uz zaslužene ovacije dobro popunjene sigetske tribine.

Gosti iz Rudeša nisu odigrali slabo, naprotiv. Imali su i oni svoje šanse, postigli su i počasni pogodak u samoj završnici, no, Hrvatski dragovoljac bio je izuzetno nadahnut te ih je nadigrao u gotovo svim segmentima igre.

Bit će Crne iz Sigeta zanimljivo pratiti i u proljetnom nastavku sezone.

Cilj: Prvo mjesto i ulazak u prvoligaško društvo

Hrvatski dragovoljac u petak je odigrao odličnu utakmicu, deklasirao Rudeš na krilima 19-godišnjeg Jana Doležala i najavio proljetnu borbu za povratak u društvo najboljih hrvatskih nogometnih ekipa. "Tako je, odlična predstava Hrvatskog dragovoljca i tri gola s moje strane. Htio bih pohvaliti ekipu na odličnoj igri i borbenosti. Otvorilo se i meni napokon, nije ih bilo cijelu polusezonu. Sada sam ih postigao tri. Ovi rezultati bit će zalog za budućnost i nastavak natjecanja na proljeće, poručio je mladi napadač Dragovoljaca Jan Doležal te dodao:

"Cilj je prvo mjesto i ulazak u prvoligaško društvo!"

Pred drugoligašima sada je zimska stanka, a nastavak natjecanja očekuje ih početkom ožujka.