Junak 2:0(0:0) Radnik Legea
Radnik Legea

Junaku tri boda i bijeg sa začelja drugoligaške ljestvice

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 24.11.2012.

Junak je u posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva uspio doći do pobjede nad sesvetskim Radnikom, prije svega zbog odvažnije igre u nastavku koja je rezultirala s dva gola u mreži gostiju.

S dosta strepnje sinjski Plavi su dočekali susret s Radnikom čija je forma bila u uzlaznoj putanji u zadnjih nekoliko kola, no ovog puta su momci Deana Računice su pokazali kudikamo više želje, doslovno su se bacili na glavu, a s nova tri boda su pobjegli i sa začelja. Junak će tako na odmor krenuti u ipak nešto boljem raspoloženju nego ga je imao tijekom jeseni.

Već od prvog sučeva zvižduka Junak je nasrnuo na gol gostiju, u drugoj minuti Medvid je izveo korner, najviši u skoku bio je Mandac, ali lopta je prohujala iznad vrata, a nova dobra prigoda Sinjanima se ukazala u 14. minuti. Ovaj put u glavnoj ulozi je bio novopečeni U19 reprezentativac Mastelić koji je ukrao loptu gostima, sjurio se prema šesnaestercu, no obećavajuća situacija ipak nije imala dobru završnicu.

Tek nakon 20-ak minuta igre probudili su se i gosti. Pajač je u 21. minuti umakao obrani Plavih, ali u posljednji trenutak Ljubas je blokirao njegov pokušaj. Isti igrač u prilici se našao i deset minuta potom, ovaj puta Poljak je izgubio loptu na sredini, nakon čega je ona došla do Pajača koji je ušao u kazneni prostor, a siguran pogodak na gol crti je spriječio Medvid.

Gosti su i u narednim minutama imali inicijativu, a nove prilike ukazale su im se pred kraj prvog dijela, no na sreću po domaću momčad, Grčić i Babić se nisu proslavili u završnicama tih akcija, stoga se na odmor otišlo s 0:0.

Junak je u nastavku sve karte bacio u napad, Radnik se koncentrirao na obranu, ali sve do 72. minute mreže su mirovale. Silan trud koji su domaći pokazivali u drugom dijelu na naplatu je došao u spomenutoj minuti kada je kapetan Mandac dubinskom loptom pronašao Samardžića, ovaj se oslobodio svog čuvara i zabio za vodstvo od 1:0.

Sinjani se nisu zadovoljili sa samo jednom loptom u mreži gostiju, konstantno su prijetili, a konačan rezultat postavili su u 84. minuti. Matas je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, zatim poslao povratnu loptu koju je rukom nepropisno zaustavio kapetan gostiju Barišić, zbog čega je sudac bez oklijevanja pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Mandac.

Do kraja utakmice nije bilo golova, iako su u posljednjim trenutcima gosti mogli do počasnog pogotka, ali udarac s dva metra Jurjevića domaći vrata Runje je nevjerojatnom reakcijom uspio obraniti, a ubrzo je i sudac pokazao put prema svlačionici.