Damir Žbulj • nedjelja, 25.11.2012.

Odigrane su preostale utakmice 15. kola Druge HNL, posljednjeg ovogodišnjeg prije odlaska na zimsku pauzu. Gorica i dalje s neugodnim iznenađenjima za svoje navijače. Domaći poraz od Vinogradara na najbolji je način zaokružio katastrofalnu polusezonu. Solin je slavio na gostovanju kod Imotskog te tako potvrdio prvu startnu poziciju za nastavak drugoligaškog natjecanja na proljeće.

Velika su bila očekivanja od goričkog drugoligaša pred početak aktualne sezone. Sastavljena je dobra ekipa iskusnih igrača, doveden je mlad, perspektivan i ambiciozan stručnjak, ali rezultat je izostao.

Jedina svjetla točka jesenskog dijela sezone bila je pobjeda u šesnaestini finala Kupa protiv Intera, gdje su Goričani prikazali kako su u stanju nadigrati i prvoligaške ekipe.

Protiv onih iz svog ranga natjecanja su zakazali.

Razočaranje i potop u prošlom kolu kod Rudeša od 3:0 zaokruženi su domaćim porazom od Vinogradara. Gorica je tako u 15 susreta osvojila 16 bodova, duplo manje od vodećeg Solina.

Vinogradar se veći dio utakmice branio, a ponovno je do izražaja došla neefikasnost Goričana. Kazna im je stigla u 75. minuti utakmice, kada je Hrvoje Tokić realizirao jednu kontru. Gosti su samo dvije minute kasnije ostali i bez isključenog Povrženića, koji se u kratkom vremenu istaknuo s dva nesportska poteza, no, domaćinu nije niti to bilo dovoljno da se oporavi od šoka i da barem do kraja pokuša izjednačiti.

Iako Gorica ima ekipu koja se trebala boriti za pozicije pri vrhu poretka, nakon zimske stanke će u proljeće morati brinuti o tome kako da uopće sačuvaju svoj drugoligaški status.

Iako je Solin bio veliki favorit protiv Imotskog, domaćin je prikazao borbenost i veći dio utakmice bio ravnopravan takmac. Gosti ipak nisu propustili priliku da pobjedom ostanu na vrhu drugoligaške ljestvice na kraju jesenskog dijela sezone.

Pogodak odluke pao je u prvom poluvremenu, u 21. minuti, kada je Tonči Radovniković pospremio loptu u mrežu.

Iako su nakon dobrog ulaza u sezonu svi očekivali kako će Solin posustati, sastav Ivana Pudara uporno nastavlja s konkretnim i učinkovitim nastupima i zasluženo predvodi drugoligašku karavanu pred proljetni nastavak natjecanja.

Pomorac je nakon dva uzastopna poraza ipak pobjedom zaključio dosta slab jesenski dio sezone. Na domaćem terenu bili su bolji od Mosora, a uspjeli su u njihovu mrežu utrpati četiri pogotka.

Međutim, odlično je krenulo gostima, jer su već u osmoj minuti stigli do prednosti nakon pogotka Marija Šerića. Bedem Mosora izdržao je do samog kraja prvog dijela, ali na odmor ipak nisu otišli s prednošću.

Marin Prpić načeo je goste i otvorio put svojim suigračima koji su posao dokrajčili u nastavku utakmice. Gabrijel Boban odmah početkom nastavka doveo je Pomorac do prednosti, na 3:1 povisio je Dražen Pilčić, dok je isti igrač postigao i posljednji pogodak na susretu, na ulazu u sučevu nadoknadu.

Zelina i Lučko odigrali su čvrstu, izjednačenu utakmicu bez pravih prilika, a rezultat je na kraju ostao onaj početni, 0:0.

No, Dražen Biškup i njegovi igrači sigurno su već u mislima u četvrtfinalnom ogledu s Hajdukom, koji im u utorak 27. studenog dolazi u goste. Bit će to pravi nogometni praznik za čitav taj kraj, a ne samo za Sv. Ivan Zelinu.