HAŠK 2:2 Dugopolje
Dugopolje

HAŠK penalom na kraju sučeve nadoknade do boda protiv Dugopolja

Sa stadiona Pešćenica:Damir Žbulj • nedjelja, 25.11.2012.

Izuzetno zanimljivo bilo je u dvoboju 15. kola Druge HNL između HAŠK-a i Dugopolja, gdje su domaći nogometaši pogotkom iz kaznenog udarca u posljednjim trenucima sučeve nadoknade stigli do važnog boda. Samo dno ljestvice pred zimsku drugoligašku stanku pripalo je tako Imotskom...

HAŠK - Dugopolje 2:2 (0:0)

Druga HNL, 15. kolo

Zagreb, Stadion: Pešćenica, gledatelja: 200

Suci: Malekinušić, Meić, Kožarec

Strijelci: Ljubičić 61', Škorić 90'+3 (k.u.) / Repić 47', Žuljević 66'

HAŠK: Županac - Petravić, Deković, Piršić, Tolić, Škorić, Krajček, Zenuni (Gurbeta 46'), Bosec, Čavala, Ljubičić (Majcenić 74').
Trener: Ratko Ninković

Dugopolje: Bečić - Gruica, Barišić, Šimunović (Pajčić 46'), Šimunac (Radošević 78'), Žuljević, Klarica (Repić 27'), Kuzmanić, Kljajić, Franić, Tešija.
Trener: Stipe Balajić

Nogometaši HAŠK-a ne mogu se pohvaliti nekom bajnom drugoligaškom polusezonom. Mlada ekipa dobro je otvorila natjecanje, ali serija loših rezultata, u izuzetno jakoj i izjednačenoj konkurenciji, povukla ih je prema dnu ljestvice.

Bod na domaćem terenu izboren protiv Dugopolja ipak će malo uljepšati tmurnu jesen.

Iako su gosti mogli do vodstva u prvom napadu na utakmici, već u prvoj minuti, nakon opasnog udarca Klarice, sve do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata. Imale su obje ekipe svoje prilike, Dugopolje preko Žuljevića, domaćin preko Boseca kada je krenuo sam prema suparničkom vrataru. No, Bečić je bio uspješniji.

HAŠK-ovci su sredinom prvog dijela tražili i kazneni udarac, međutim, sudac Malekinušić nije se oglasio.

Nastavak susreta ponudio je vatromet uzbuđenja, koje je kulminiralo u samoj završnici dvoboja.

Povelo je Dugopolje gotovo što se krenulo s igrom u drugom dijelu. Prodor po lijevoj strani odlično je ispratio Antonio Repić te na povratnoj lopti, nekoliko metara od gola, nije imao težak posao svladati Županca.

Repić je u igru ušao kao zamjena za Klaricu, još u prvom dijelu utakmice.

No, uzbuđenja se nastavljaju. Samo nekoliko minuta kasnije kazneni udarac za domaću ekipu imao je priliku realizirati Škorić, međutim, Bečić je pročitao njegovu namjeru i odlično obranio pokušaj.

HAŠK ipak stiže do izjednačenja nakon sat vremena igre, kada je jednu dobru akciju suigrača zaključio Ivan Ljubičić. Ipak, povratak domaćih u utakmicu trajao je samo pet minuta.

Velika pogreška obrane HAŠK-a kumovala je drugom pogotku gostiju. Pomutnju domaćeg braniča i vratara kaznio je Žuljević.

Igrala se posljednja minuta sučeve nadoknade kada je sudac Malekinušić svirao još jedan penal za domaćina. Evidentno igranje rukom jednog od gostujućih igrača u kaznenom prostoru nije propustio.

Zbog prigovora i vrijeđanja arbitra u svlačionicu je ranije morao gostujući strijelac Žuljević, a nakon što je Škorić hrabro uzeo ponovno uzeo loptu u svoje ruke i sigurno realizirao kazneni udarac za 2:2, Malekinušić je mogao svirati samo kraj ovog zanimljivog susreta.