Josip Tolić • srijeda, 28.11.2012.

Odigrane su prve dvije utakmice 14. kola Premiershipa. Queens Park Rangersi u prvoj su utakmici s Harryjem Redknappom na klupi uzeli bod na gostovanju kod Sunderlanda (0:0), dok je Aston Villa zahvaljujući pogotku Christiana Bentekea u završnici utakmice nadvisila Reading 1:0.

Debi Harryja Redknappa na klupi fenjeraša QPR-a nije prošao bezuspješno. Plavo-bijeli su u lošim uvjetima na Stadionu svjetlosti u Sunderlandu odigrali remi bez pogodaka i došli tek do petog boda ove sezone.

Uz tri promjene u odnosu na prošlu utakmicu protiv Manchester Uniteda, Rangersi su dobro parirali domaćinu. Djibril Cissé testirao je reflekse Sunderlandova vratara Mignoleta, a intervenirati je morao i njegov kolega na drugoj strani Júlio César nakon Cuéllarova udarca glavom, sve u uvodnih 20 minuta.

U završnici prvog dijela oba su sastava imala puno bolje šanse zabiti vodeći pogodak. Taarabt je dvaput blokiran nakon Mignoletove obrane Mackiejeva udarca, a César se još jednom iskazao skinuvši Fletcherov šut pet minuta prije predaha. Bila mu je to i posljednja intervencija na utakmici, zbog ozljede prepone ostao je u svlačionici na poluvremenu.

Pričuvni vratar Green iskazao se u nastavku obranivši dvije prilike Fletchera. U završnici su domaćini imali još nekoliko izglednih situacija za gol, ali lopta u mrežu nije ušla. Ovo je tek druga utakmica ove sezone da QPR nije primio pogodak.

U drugoj utakmici večeri na Villa Parku pripremao se isti scenarij. Cijelu je utakmicu Aston Villa imala inicijativu nad Readingom i nadmoć u udarcima prema vratima, ali preciznosti u završnici nije bilo. Znalo se da će jedan pogodak presuditi utakmicu.

On se i dogodio u 80. minuti. Westwood je izveo udarac iz kuta, a Christian Benteke najviše skočio u kaznenom prostoru domaćina i glavom pogodio gol Federicija. Publika je odahnula, Aston Villa barem je privremeno napustila opasnu zonu i došla na 13 bodova, dok je Reading ostao pretposljednji s devet.