Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Pariz, Park prinčeva
Suci: Craig Thomson, Derek Rose, Alasdair Ross (svi Škotska)

Mišo Gulić • utorak, 04.12.2012.

Susret na Parku prinčeva između PSG-a i Porta, u kojem se odlučivalo o broju jedan u grupi A, završen je pobjedom domaće momčadi, što je u odnosu na viđeno i sasvim realan ishod...

Marco Verratti
77'

Christophe Jallet
86'

Nene
88'
Steven Defour
70'
27
Christian Atsu
85'
23
Abdoulaye Ba
86'
Vitor Pereira

Otvaranje susreta pripalo je Francuzima, odlično je Pastore već u trećoj minuti uposlio Ibrahimovića, ovaj dobro tukao, ali ipak nedovoljno precizno. Nastavak utakmice donio je nešto konkretniji PSG, dok je prema očekivanju posjed lopte bio na strani gostiju, da bi se u drugom dijelu prvog poluvremena otvorilo.

Kada već nije išlo iz igre, u 28. minuti Parižani su stigli do vodstva nakon što je Maxwell izveo slobodni udarac, a najviši u sredini bio Thiago Silva koji glavom zabija za vodstvo. No, svega pet minuta poslije pogotku su se radovali i gosti, također nakon udarca glavom. Naime, s desne strane ubacio je Danilo, najviši u skoku bio je Martinez koji vraća stvari na početak. Istim rezultatom momčadi su pohitale i na odmor.

Početkom nastavka Menez je dva puta prilično "zabrinuo" navijače Porta, a dok je njegov prvi pokušaj požrtvovno blokirao Otamendi, za drugog se pobrinuo Helton. Bolja igra domaće momčadi na naplatu je došla nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu kada je vratar Porta Helton praktički darivao PSG. Činilo se da udarac Lavezzija neće biti veliki problem za vratara portugalske momčadi, no nekako mu se lopta ipak "izmigoljila" iz ruku i završila u mreži za novo vodstvo domaćih.

Priliku za povratak gosti su imali u 70. minuti, Martinez je u priliku izbacio Lucha Gonzalesa, no sjajno je reagirao Sirigu koji je na vrijeme istrčao i u posljednji trenutak loptu odnio ispred gostujućeg igrača. Mogli su i Parižani u samoj završnici još uvjerljivije kazniti preotvorenu igru gostiju, ali na njihovu sreću Pastore i Ibrahimović nisu najbolje reagirali u izglednim situacijama, stoga je i susret zaključen rezultatom postavljenim u 61. minuti.

szólj hozzá: PSG vs Porto 2:1 GOALS HIGHLIGHTS